„Sugalvojau padaryti dar kažką naujo. Rekordų siekiu jau seniai, vienas rekordas yra ir užregistruotas – kirpimo esant didžiausiame aukštyje. Nuo jo praėjo gana daug laiko, sugalvojome, kad laikas vėl kažką padaryti. Šįkart padirbėsime ekstremaliau – mažiausiai 24 valandas. Išeis net daugiau kaip 24 valandos, nes prisidės šiek tiek laiko pavalgymui, kad neiškristume iš kojų“, – pasakojo stilistas.

K. Gigevič atsivėrė ir apie sunkiąją darbo pusę. Juk būna, kad ir taip dirbdamas iki vakaro stilistas dar sulaukia skambučio: „Prašau, staigiai priimk, būk geras“?

„Taip, plaukų stilisto darbas yra tikrai fiziškai sunkus. Kalbėdamas su agentūra, kuri registruos rekordą, klausiau, gal galiu padirbti, pavyzdžiui, 12 valandų be perstojo? Juk tai Lietuvoje bus atliekama pirmą kartą! Jie atsakė, kad fiksuodami rekordą turi tikrinti, koks apskritai Lietuvoje yra optimalus laikas, kurį kirpėjas praleidžia dirbdamas per dieną. Ir, pasirodo, normali darbo diena kartais gali trukti 12 valandų.

Pats tai irgi pastebėjau. Anądien pradirbau apie 10 valandų – buvo suplanuota 12, bet atsišaukė viena klientė. Tai taip, tas nuovargis jaučiasi. Dienos pabaigoje galvojau, kad o Dieve, gi siekiant rekordo reikės daugiau nei dvigubai ilgiau...“ – šypsojosi K. Gigevič.

Tokiai ilgai darbo dienai reikės ne tik ištvermės, bet ir klientų! Ką siekdamas rekordo meistras kirps ir šukuos?

„Yra sąrašas norinčių dalyvauti žmonių, visus jau esu užsirašęs, vienam atsišaukus – turiu kaip pakeisti kitu. Nebuvo sudėtinga juos rasti. Lengviausia buvo rasti žmones, kurie ateis kirptis pirmą, antrą, trečią, ketvirtą valandas. Sudėtingiausia rasti, kas ateis sekmadienį 7-8 ryto, pavyzdžiui“, – juokėsi stilistas.

Rekordas bus fiksuojamas agentūros darbuotojams stebint jį ir tiesioginės transliacijos metu, ir pradžioje bei pabaigoje apsilankant gyvai. Kas valandą meistrui priklausys penkios minutės poilsio – jos galės būti išnaudojamos, pavyzdžiui, nuėjimui į tualetą ar prisėdimui pailsinti kojas. Toks iššūkis reikalauja ir gero pasiruošimo.

„Prieš kelias dienas grįžau iš atostogų, jos irgi buvo suplanuotos prieš rekordą, kad tikrai gerai pailsėčiau. Penktadienį, lapkričio 4 dieną, pasiėmiau laisvadienį. Būsiu namuose, valgysiu, nebendrausiu su niekuo, neplanuoju net žiūrėti TV. Noriu šeštadienį, lapkričio 5-ąją, rekordo dieną, pradėti pilnai susikaupęs“, – sakė K. Gigevič.

Darbo specifika, tiesa, ne vien ilgos valandos stovint ant kojų. Į reikalavimus įeina ir gebėjimas būti pusiau psichologu – juk dauguma klientų nori pasikalbėti ar net pasipasakoti.

„Kartais pagalvoju apie tai. Iš esmės juk visi kirpėjai darome tą patį – kerpam. Bet kažkodėl klientai pasirenka, pas ką eiti. Vadinasi, vis tiek yra tas pajutimas, ar tau patinka kalbėtis su savo kirpėju, ar patinka jo požiūris ir panašiai. Šie dalykai tikrai yra labai svarbūs.

Ir taip, tikrai kartais pavargsti ne tiek fiziškai, kiek moraliai, nes viską iš savęs atiduodi. Galų gale, žmonių pasakojimų negali tiesiog priimti į save ir iškart paleisti, nes kitą kartą atėjęs klientas norės pratęsti pokalbį ir jam bus labai malonu, kai kirpėjas prisimins, apie ką kalbėjosi anksčiau“, – pasakojo stilistas.

Rekordo siekimą kviečiame stebėti per „Delfi TV“ jau lapkričio 5 dieną!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės