„Lietuvoje pirkėjai vis labiau „pasaulietiškėja“, jaučiasi tendencijos, būdingos garsiausiems juvelyrikos ženklams. Populiariausi gaminiai su deimantais kol kas dar yra laikui nepavaldūs klasikiniai. Vertingas aukščiausios kokybės juvelyrikos dirbinys liks madingas ir po 50 metų bei keliaus iš kartos į kartą. Tačiau nebeliko jokių griežtų taisyklių net ir kalbant apie vestuvinius žiedus“, – sako Edvardas Sadovskis, deimantų pasaulyje pripažintas specialistas, dirbantis svarbiausiuose deimantų prekybos taškuose Belgijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

E. Sadovskis yra vienintelis Baltijos šalyse Tarptautinio gemologijos instituto sertifikuotas deimantų žaliavos ekspertas, Deimantų biržos, Tarptautinės deimantų apdirbėjų asociacijos ir Pasaulio deimantų tarybos narys. Jis vadovauja Stiklo kvartale įsikūrusiam juvelyrikos salonui „Diamondus“, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvoje deimantai istoriniuose šaltiniuose minimi nuo XV a. pabaigos: Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras žmonai Elenai dovanojo žiedą su rubinu, deimantu ir žaliu brangakmeniu. Aleksandro lobyne būta žiedų su deimantais bei kitais brangakmeniais. Tobulėjant apdirbimui ir daugėjant prekybos kelių, Lietuvoje atsirado įvairesnių brangakmenių ir su jais pagamintų juvelyrinių dirbinių. Tiesa, sovietų laikais išskirtinių dirbinių su tikrais deimantais rasti būdavo sudėtinga. Dabar galima išsirinkti deimantus ir papuošalus pagal poreikį ir piniginę.

Šiuo metu vis dažniau renkamasi individualizuotus žiedus. Derinamos skirtingos aukso spalvos, formos, inkrustuojami akmenys. Nebesivadovaujama principu, jog abu vestuviniai žiedai turi būti identiškos formos ir vienodos aukso spalvos. Tokios tendencijos galioja ir visai juvelyrikai. Į Lietuvą deimantai patenka iš Belgijos, Izraelio, Jungtinių Arabų Emyratų, Rusijos.

„Tačiau daugiausia deimantų – briliantų – atkeliauja iš Indijos, kur deimantų apdirbimas ne pats geriausias. Bent šiek tiek apie deimantų kokybę išmanantis žmogus renkasi briliantus apdirbtus Europoje, kadangi jų apdirbimas yra kokybiškesnis ir dėl to jie labiau spindi“, – aiškina senoviniame Vilniaus auksakalių kvartale, buvusiame žydų gete įsikūrusio salono vadovas.

Šiuo metu dauguma (maždaug 85 proc.) juvelyrinių dirbinių pirkėjų Viniuje yra Lietuvos piliečiai. Tačiau lietuviška juvelyrika domisi ir svečiai iš Latvijos, Baltarusijos, taip pat lietuviai iš Didžiosios Britanijos, Skandinavijos.

„Labai mažas procentas klientų ateina jau šiek tiek pasidomėję. Dažniausiai kažką nusimano tik jau sugrįžęs klientas, perkantis antrą, trečią papuošalą. Bet visi be išimties vertina kvalifikuotą konsultaciją ir po to lengviau apsisprendžia įsigyti vieną ar kitą papuošalą“, – pasakoja E. Sadovskis.

Pasak jo, dalis klientų deimantus įsigyja ne kaip papuošalą, o kaip investiciją – kaip ir visame pasaulyje.

„Nepaisant savo mažo svorio, briliantai turi didžiausią vertę. Deimanto retumas ir ilgaamžiškumas yra jo didžiausias pranašumas. Jie turi didelį atsparumą finansinėms rizikoms, infliacijai, ir valiutų kursų svyravimui. Tai pat briliantų vertė nuolat auga. Dėl šitų priežasčių investicijos į deimantus yra saugiausias investicijų būdas. Mes džiaugiamės, kad žmonės vis labiau domisi tokiomis investicijomis“, – sako E. Sadovskis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės