„Statinis elektros krūvis susidaro tarp drabužių, kai jie trinasi vienas į kitą, arba kai sausa oda liečiasi su kokiu nors audiniu“, – aiškina audinių priežiūros priemonių gamybos kompanijos vadovas, tekstilės ekspertas Frejus Lewenhauptas. Džiovyklėje drabužiai irgi trinasi vienas į kitą, todėl ima elektrintis, rašoma portale apartmenttherapy.com

Nesipiktinkite, kad nemalonu sulankstyti įsielektrinusius drabužius, – perskaitykite toliau pateikiamus patarimus ir įsitikinsite, kad problemos sprendimai greiti ir nesudėtingi.

1 metodas: sudrėkinkite

Dažnai statinis elektros krūvis susidaro dėl sausumo, taigi, paprasčiausiai sudrėkinkite medžiagą. F. Lewenhauptas pataria apipurkšti audinį vandens pagrindo purškikliu audiniams, kokių gamina ne viena įmonė. Daugeliu atveju šito turėtų pakakti (privalumas – drabužiai maloniai kvepės). Jeigu neturite po ranka purškiklio audiniams, patrinkite įsielektrinusias drabužio vietas drėgna šluoste.

2 metodas: uždėkite ant audinio metalinį daiktą

Antras F. Lewenhaupto metodas – uždėti metalinį daiktą, pvz., metalinę drabužių pakabą ar net aliuminio folijos atkarpą, ant įsielektrinusio drabužio. Eksperto teigimu, dėl magnetinės jėgos statinis elektros krūvis audinyje išsisklaidys.

3 metodas: užkirskite kelią elektrinimuisi

Pasak F. Lewenhaupto, yra keli prevenciniai būdai, kuriuos galima pasitelkti, kad drabužiai nesielektrintų. Paprasčiausias būdas – namuose turėtų būti daugiau drėgmės, ypač žiemą, kai oras patalpose sausesnis: džiovinkite skalbinius ne lauke ar džiovyklėje, o viduje. Tokiu būdu džiovinami drabužiai ne taip greitai susidėvės, oras namuose bus drėgnesnis, o audiniai nesielektrins.

Jeigu džiovinate skalbinius džiovyklėje, įdėkite vilnonių džiovinimo kamuolių – juos naudojant drabužiai mažiau liečiasi vieni su kitais, džiovyklėje tolygiau cirkuliuoja oras, o tada trumpėja džiovinimo laikas ir audiniai nesielektrina.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės