Įdomu yra tai, kad dėsningumai apie žmones – jų veido bruožus, elgseną bei aprangą buvo susisteminti jau labai seniai – prieš tūkstančius metų senovės Kinijoje. Kinijos išminčiai buvo tokie įgudę veido ir kūno skaitovai, kad apibendrinę savo įžvalgas iš ilgus metus trukusių tyrinėjimų, suformulavo išsamią teoriją, kurią pavadino „5 elementais“.

Šios Rytų filosofijos pagrindas – mintis, jog visa, kas gyva, savyje turi 5 prigimtinius elementus, kurių išreikštumas ir eiliškumas įtakoja mūsų išorę ir vidų. Tai žemė, medis, vanduo, ugnis ir metalas.

Teorija stulbinamai išsami ir apima visas gyvenimo sritis, bet vizualiai šie elementai lengviausiai perprantami žmogaus aprangoje.

Iš žemiau esančių stilių išsirinkite geriausiai jus atspindinčius, o straipsnio pabaigoje sužinosite, kurių elementų jumyse daugiausiai ir ką tai reiškia.

Stilius Nr.1

Mėgstate gaivias, sodrias spalvas. Dažniausiai renkatės vienspalvius derinius. Siekiate jaustis patogiai, bet ne pernelyg – nors ir vertinate stilių, bet pirmenybę atiduodate pozityviai nuotaikai. Juk niekas nesijaus gerai, žiūrėdamas į jūsų perkreiptą veidą, net ir avint įspūdingus aukštakulnius 12 centimetrų pakulne.

Renkantis kasdieninius derinius puikiai suderinate spalvas, dėmesį atkreipiate į drabužius „su cinkeliu“. Linksmas užrašas ar šmaikšti nuotrauka ant marškinėlių laisvai galėtų tapti jūsų derinio vinimi.

Stilius Nr.2

Mėgstate raštuotus, gėlėtus ir kitaip margintus drabužius. Nors jie ir nesudaro spintos pagrindo, tačiau derinyje galite meistriškai sugretinti net ir visiškai skirtingus raštus. Statusas jums svarbus, o žinodami, kad aplinkiniai jus pirmą kartą vertina būtent pagal išvaizdą, dažnai aprangoje akcentuojate bent vieną aukštos klasės detalę.

Savo stiliumi mėgstate įnešti paslapties ar net šiek tiek pavydo – vertinate išskirtinumą. Paprastumas toleruotinas tik ten, kur jo nematyti – balti marškinėliai gali būti ir baziniai, juk jie slepiasi po švarku. Vertinate praktiškumą, bet visus derinius paįvairinate prieskoniais.

Nemėgstate klausimų apie pirkinius ir jų kainas – juk tai jūsų maža paslaptis. Savo ruožtu niekada nepirktumėte daikto, prieš tai nepatikrinę kainos internete. Kai kas net pasakytų, jog atrodote geriau nei galite sau leisti, nes mokate atrasti puikius drabužius geriausiomis kainomis.

Stilius Nr.3

Galite didžiuotis (ir to nevengiate) įgimtu stiliaus ir estetikos jausmu. Jūsų spintoje tik gerai apgalvoti ir „išjausti“ drabužiai. Vertinate aksesuarus ir, nors greičiausiai esate minimalistė, „turite akį“ detalėms ir audiniams.

Sezono tendencijas atspindinčių drabužių įsigyti nepuolate, nes pirmenybę teikiate nepriekaištingo įvaizdžio palaikymui, o ne laikiniems rinkos išsišokėliams. Suprantate nišos vertę ir nors statusas jums svarbus – nepuolate jo demonstruoti monogramomis ir iš tolo „rėkiančiais“ prekių ženklais. Tai – ne jūsų stilius. Užtat subtiliai parodytas lygis – jums tarsi desertas.

Balta spalva simbolizuoja eleganciją ir tobulumą, kurių siekiate. Daugeliu atveju renkatės neutralias žemės spalvas ar visus baltos atspalvius, dailiai krintančius audinius – pavyzdžiui, satiną, šilką, odą.

Stilius Nr. 4

Tegyvuoja patogumas! Dirbtinės odos kelnėms ir švarkams jūsų garderobe – ne vieta. Juk po jais kūnas šunta, o kas gi nori mėgautis pirties malonumais sėdėdamas ofise? Ir išvis, koks švarkas be kišenių? Greičiausiai manote, jog laisvalaikio kostiumas – geriausias žmonijos išradimas, o sportinių batelių tendencija verta prestižinės premijos.

Bendrai, viskas, kas itin madinga ir nefunkcionalu ar bent kiek ekstravagantiška, jums kelia nervinį juoką. Ko gero, paskutinį kartą taip smagiai juokėtės iš mikro rankinių ar kibirėlio formos kepurių.

Jūsų stilius praktiškas, patogus, dažnai sportinis arba kasdieninis. Slapta žavitės trendiniais aksesuarais, bet jūsų riba – viena drąsesnė detalė visam sezonui. Užtat spalvas derinti mokate puikiai. Mėgstate sluoksniuoti drabužius. Vertindama kokybę dažnai investuojate į kokybišką rankinę ar batus. Patarimas – iš naujo atraskite papuošalus ir aksesuarus, jie pagyvins bet kokį paprastą derinį.

Stilius Nr. 5

Esate meniška siela. Mėgstate praktiškumą, bet retai kada derinate spalvas. Klasikiniai drabužiai jums nuobodūs ir net jei planuotumėte tokį įsigyti, iš parduotuvės greičiausiai išeitumėte su ryškiai geltona, o ne juoda bazinio modelio striukės versija. Mėgstate ryškias spalvas ir raštus. Aplinkiniai jus galėtų apibūdinti kaip ekstravagantišką asmenybę, atrandančia unikalių pirkinių blusturgiuose ar vintažo parduotuvėse.

Tiesa ta, kad aprangoje jūs vertinate netikėtumo efektą – tai gali būti spalva, įmantrus dizainas ar drąsūs aksesuarai. Įsigyjate daiktus, kurių niekas kitas nepirktų ar bent jau taip, kaip jūs, nesuderintų. Eksperimentai – jūsų arkliukas. Viskas gaunasi gerai, kol „nenueinate į lankas“ su begaline stilių, spalvų ir kitų akcentų įvairove. Kartais išties verta pasinaudoti patarimu ir prieš išeinant iš namų žvilgtelėti į veidrodį – jei manote, kad esate puikiai susiderinusi, nusiimkite vieną aksesuarą.

Taigi, kas jūs?

Stilius Nr. 1 – vedantis elementas yra vanduo. Jūs judri, linksma, komunikabili. Vertinate santykius, draugystę, mėgstate pasilepinti ir patinginiauti. Norite, kad visiems aplinkui būtų tiesiog gera būti. Jūsų moto – aš noriu! Lengvai prisitaikote prie naujų sąlygų bei randate išeitis iš keblių situacijų. Jūsų stiprybė – vidinis gyvenimo džiaugsmas, atvirumas ir lengvai mezgami santykiai. Stiliuje tą puikiai atliepia gaivios spalvos ir patogumas. Visos silpnybės pasireiškia tinguliu, baimėmis ir išsiblaškymu. Darykite pirmą žingsnį ir jums tikrai pavyks.

Stilius Nr. 2 – vedantis elementas yra žemė. Jūsų moto – verta, jeigu naudinga. Vertinate pokyčius, gerai laikote paslaptis, esate praktiška ir motyvuota asmenybė. Žemės elemento žmonės yra racionalūs, gudrūs, geba puikiai organizuoti darbus. Šioje vietoje puikiai pateisinate savo itin madingus brangius pirkinius – juk reikia palaikyti „boso“ statusą. Silpnybės pasireiškia pernelyg didele savikontrole. Nepamirškite, kad malonus gali būti ir pats procesas, ne tik rezultatas.

Stilius Nr. 3 – metalas. Pedantiška, reikli asmenybė. Mąstote strategiškai, siekiate tobulybės, esate individualistė. Silpnybės pasireiškia per nelankstumą – pernelyg didelis užsispyrimas sukelia daug įtampos. Verta dažniau atsipalaiduoti ir leisti sau mėgautis. Stiliuje jūsų charakteris atsispindi per griežtą siluetą, „įrėmintą kūną“, šaltas spalvas. Kartais išties verta švarką pakeisti treningu. Ir tiesiogine, ir perkeltine prasme.

Stilius Nr. 4 – centrinis elementas yra medis. Esate nuoširdi, patikima, atsakinga asmenybė. Bendraujate paprastai ir nesiekiate pasirodyti kitokia, negu esate iš tikrųjų. Pasitikėjimo savimi trūkumas stiliuje pasireiškia naujovių baime, nelankstumu. Jus sunku išjudinti, nes esate vedama įpročių. Naujus, jaudinančius dalykus galėtumėte atrasti jei tik išeitumėte iš stereotipinio mąstymo ir grožį atrastumėte detalėse.

Stilius Nr. 5 – jus valdo ugnis. Esate ekstravertiška, judri, nenuspėjama, idėjų kupina asmenybė. Gebate uždegti kitus ir pradėti originalius projektus. Silpnybė – fokuso laikymas. Stiliuje tai atsiliepia per sunkiai suvaldomą eklektiką – norite visko čia ir dabar. Kai kažko stipriai trokštate – kaina jums neimponuoja, svarbu efektas. Tik sprendimai priimti „ant karštųjų“ dažnai nebūna patys praktiškiausi. Stiliuje įsiveskite šiek tiek daugiau švaros ir ramybės.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos