Išsiskirti iš minios, bet neatrodyti išsišokusiai, likti ištikimai sau, bet neliūdėti nuo monotonijos, rengtis elegantiškai ir jaustis patogiai – to siekia kiekviena mergina. Dizainerė, verslininkė ir prekės ženklo „Ecoolska“ įkūrėja Olga Skazkina pasakoja, kaip atrasti savo tikrąjį stilių, remiantis psichotipų teorija.

Pagrindiniai moterų psichotipai

Moteris būna graži tada, kai patinka pati sau, todėl logiškiau įvaizdžių tendencijas sieti su charakterio, o ne išvaizdos bruožais. Kokie yra moterų psichotipai?

Pirmoji ponia

Emocijos paklūsta protui ir pareigoms. Pirmiausia tokia moteris sukelia pagarbą, o po to – susižavėjimą. Ji yra santūri, savarankiška, konservatyvių pažiūrų ir neretai autoritariška.

Nekalta koketė

Grynas žavesys. Amžinai jauna ir entuziastinga: ryškias, tyras, bet praeinančios emocijas jai gali sužadinti tiek žiedas su deimantu, tiek pastoralinis peizažas. Lengvai išsiskiria su pinigais, bet pasimeta, kai nebeturi iš kur jų gauti daugiau.

Moteris – vampyrė

Dramų karalienė. Neretai būna protinga iki cinizmo, bet veiksmus diktuoja aistros. Ji nepripažįsta aukso viduriuko: bet kokius nemalonumus ji pavers katastrofa, bet ir džiaugsmo blyksnius pavers nepamirštamais. Visuomet pasiruošusi šokiruoti.

Čempionė

Greičiau, aukščiau, stipriau. Labai kryptingas ir konkurencingas tipas – šie bruožai pasireiškia net ir nesportuojančioms moterims.

Nekomercinio filmo herojė

Vidinis pasaulis jai yra svarbesnis už išorinį. Dažnai užsiima kūryba. Gali dėvėti tuos pačius marškinius ilgus metus, bet vis tiek atrodyti stilingai, nes jai taip yra patogu.

Gatvės stilius

Psichotipų įtaka stiliui

Charakterio bruožai negali neatsispindėti moters stiliuje, tačiau ne visada asmeniniai polinkiai būna nukreipti tinkama linkme. Pavyzdžiui, pirmosios ponios psichotipo moterys nešioja konservatyvaus kirpimo drabužius ir renkasi santūrias spalvas. Šio tipo etalonas yra Jacqueline Kennedy, o nevykusio varianto pavyzdys būtų „buhalterė, kuri atrodo vyresnė, negu yra iš tikrųjų“.

Teisinga prieiga – įsiklausyti į save, bet atsižvelgti į išorines sąlygas ir atkreipti dėmesį į dabartines tendencijas. Papildoma ar išskirtinė detalė, šviežias spalvų ir tekstūrų derinys eilinę aprangą gali paversti šedevru.

Jei anksčiau moterys laikydavosi vienintelio stiliaus, šiandien tai yra visiškai neprivaloma. Moteriai leidžiama būti visokiai. Vieną dieną ji gali būti verslininkė, vilkinti dalykiniu kostiumėliu, o kitą dieną ji jau gali virsti romantiška natūra su besiplaikstančia šilkine suknele. Kiekvienai šiuolaikinei madistei būdingi firminio stiliaus elementai, tačiau niekas neriboja savęs griežtais rėmais. Moters stilius vystosi kartu su ja per kasdienius eksperimentus.

Kuo reikėtų vadovautis, eksperimentuojant su įvaizdžiais, kad atrodytumėte gerai? Daugelis atsakys, kad veido ir figūros tipais, tačiau tai nėra visiška tiesa.

Tipai pagal D. Kibbe ir D. Larson: ar jie veiksmingi?

Egzistuoja nuomonė, kad kai kurie išvaizdos bruožai – veido kaulinė sandara, kūno proporcijos – reikalauja tam tikrų fasono linijų ir audinių raštų. Paprastai taip manantys remiasi Davido Kibbe ir Dwyno Larsono kūno tipų sistema. Tačiau nereikėtų pamiršti to fakto, kad šie guru savo teorijas sukūrė prieš kelis dešimtmečius. Nuo tų laikų daug kartų keitėsi ne tik tendencijos ant podiumų ir pati grožio samprata, bet ir požiūris į madą apskritai.

Beatodairiškas vadovavimasis D. Kibbe ir D. Larson sistemomis mūsų laikais yra didelė klaida, o ne gero skonio požymis. Kiekviena moteris yra unikali, todėl kurti idealius įvaizdžius reikia tik orientuojantis į save, o ne į šabloniškus kūno tipus.

Kaip šiuolaikinė mergina gali atrasti savo stilių?

Matuotis ir pirkti įvairius daiktus, kad rastum savo stilių, reikia daug laiko ir pinigų, be to, tai daro žalą aplinkai. Pasaulyje ir taip yra daugiau drabužių, negu gali nupirkti pasaulio gyventojai. Drabužių gamyba teršia aplinką, o nereikalingi spintos daiktai išvežami į sąvartynus ir dažnai lieka net neperdirbti.

Gatvės stilius

Tačiau atsisakyti estetinių paieškų ir malonumo eksperimentuoti neverta. Šioje vietoje daug problemų gali išspręsti skaitmeninė mada. Dabar daugelis prekių ženklų siūlo atlikti internetinį drabužių pasimatavimą, kol pirkėjas dar nėra sumokėjęs už prekę. Taigi jums nereikia užkimšti spintos drabužiais vien dėlto, jog bandote surasti savo stilių. Pakaks tiesiog išbandyti virtualias matavimosi kabinas ar už centus užsisakyti skaitmeninius drabužius.

Kaip atrasti savo stilių?

Norėdamos tai padaryti, pirmiausia gerai pažinkite pačios save. Kuo norite būti ir kokios dažniausiai būna jūsų nuotaikos? Pagal vyraujančią vidinę būseną išsirinkite keletą aprangos derinių. Tai bus pirmasis jūsų žingsnis, kad jaustumėtės harmoningai ir pasitikėtumėte savimi. Ieškant asmeninio stiliaus, labai svarbu išsaugoti atvirumą naujovėms ir neįvaryti savęs į dirbtinius rėmus, o šiuolaikinės technologijos leidžia kūrybiškumą derinti su atsakomybe už supantį pasaulį.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos