aA
Keturiasdešimtmetis unikalus tuo, kad moterys jau žino savo vertę ir aiškiai suvokia, ko nori iš gyvenimo. Vienos jau pasiekusios karjeros piką, kitos – dar tik pradeda kopti į aukštumas. Tačiau ne visos išnaudoja patirties bei žinių bagažo privalumus savo naudai. Kartais amžiaus ir įvaizdžio disonansas būna akivaizdus.
Gatvės mada, stilius
Gatvės mada, stilius
© Shutterstock

Neretai pastebiu, kad moterys, įkopusios į penktą dešimtį, pasendina save penkiais ar daugiau metų, kas sukuria senamadišką tetulės įvaizdį. Dažnu atveju taip elgiasi moterys, kurios, įsisukusios į šeimos ar darbų rutinos verpetą, neranda laiko sau. Gyvenimo tempas didelis, todėl sudėtinga viską aprėpti, o galbūt trūksta motyvacijos kažką keisti.

Jei kalbėtumėme apie laiko trūkumą, manau, peržvelgus savo darbotvarkę atrastumėme valandų, kurias švaistome veltui. Vietoje to, kad žiūrėtume televizorių ar be tikslo įstrigtume feisbuke, galima pasidomėti grožio bei stiliaus gudrybėmis. Kalbant apie motyvaciją, tai nekas kitas kaip pati moteris turi būti sau geriausias motyvatorius. Nemanau, kad nors viena atsisakytų papildomo aplinkinių dėmesio bei didesnio pasitikėjimo savimi.

View this post on Instagram

Šiais laikais, kai susiduriame su tiek daug nekonstruktyvios kritikos. Kai visi aplink žino geriau ką ir kaip tau daryti, tampa sunkiau atrasti motyvacijos bei pasitikėjimo savimi. Pastaroji savybė yra galinga betkokio įvaizdžio detalė ir neatsiejama nuo sukurto stiliaus. Pasitikėjimo savimi ugdymui bei asmeninio stiliaus kūrimui reikalingas tikslas, stumiantis mus į priekį ir savęs pažinimą. Todėl išdrįskit svajoti, turėk tikslus, kuriuos lydės veiksmai, orientuoti į tobulėjimą ir savo pasiekimus, nes neturintys tikslų žmonės lengvai pasiduoda praeities įtakai bei aplinkinių nuomonei. Foto @rita.kairiene
A post shared by 𝐅𝐀𝐒𝐇𝐈𝐎𝐍 | 𝐁𝐄𝐀𝐔𝐓𝐘 | 𝐋𝐈𝐅𝐄𝐒𝐓𝐘𝐋𝐄 (@astanevedomskyte) on Oct 19, 2020 at 2:44am PDT


Pradėti keisti savo įvaizdį reikėtų nuo suvokimo, kokios yra dažniausiai daromos klaidos ir kaip jų išvengti.

Praeities šmėklos

Nuolatos pasitaikanti klaida – nostalgiškas garderobas, primenantis studentavimo laikus. Stiliaus sprendimai, kurie buvo aktualūs bei puošė prieš dešimtmetį, jau dosniai atitarnavo. Seno modelio batai ar paaugliško kirpimo suknelė tikrai nesukurs jaunatviško įvaizdžio, o tik dar labiau sendins.

Senamadiška cheminio sušukavimo tendencija ar bandymas išsaugoti ilgas kasas, nes jos taip tiko būnant studente, veda prie disharmonijos. Vėjavaikiška studentė užaugo. Ji tapo moterimi, kuri turėtų ugdyti bei lavinti savo stiliaus kryptį, nusakančią statusą, o ne amžių.

Kuriant savo įvaizdį reikėtų nuspręsti, kokią žinutę norima transliuoti aplinkiniams savo drabužių deriniais.

Tą apspręsti padės pasirinkti 3-5 žodžiai, apibrėžiantys norimą stilių. Jei įvaizdis kuriamas karjeros aukštumoms siekti, raktiniai žodžiai būtų: sėkmė, pasitikėjimas savimi, profesionalumas, valdžia ir kt., o norint susirasti antrąją pusę: moteriškumas, seksualumas, elegancija, švelnumas ir pan. Kai namų darbai atlikti, verta kritiškai peržiūrėti spintos turinį ir nustatyti ar jis transliuoja tinkamą informaciją.

Manančioms, jog šiuolaikinė mada tik jaunoms ir lieknoms, rusų tinklaraštininkė Olga tikrai paprieštarautų:

View this post on Instagram

Самый дорогой костюм в мире создал Stuart Hughes. Британский модельер сотворил костюм стоимостью в 900000 долларов. На его пошив было потрачено более 800 рабочих часов. Сегодня, в мире существует всего три таких модели. Костюм изготавливался из смеси шерсть + кашемир + шелк, поэтому он одновременно сочетает в себе прочность, легкость и нежность. Особую ценность в костюме представляет 480 бриллиантов, которые в общей массе составляют 240 каратов. Доброе утро🤗 Пиджак @zara, джинсы @citizensofhumanity, рубашка @12storeez, кеды @eytys, сумка @celine, серьги @jewel4you, очки @louisvuitton #style #look #mylooktoday #mystyle #fashion #streetstyle #styleover50 #friday #fashionstyle #over40style
A post shared by Ольга г.Москва (@olga_e70) on Sep 17, 2020 at 10:50pm PDT


Netinkamo dydžio drabužiai

Ne paslaptis, jog su amžiumi keičiasi kūno linijos. Tačiau kai kurios damos kritiškai neįvertina esamos padėties ir pasirenka per daug aptemptus drabužius, išryškinančius trūkumus, kurie išties nepuošia. Tačiau nerekomenduojama rinktis kitą kraštutinumą ir slėptis po perdėtai didelių dydžių drabužiais.

Tinkamai parinkti laisvesnio modelio drabužiai atrodo stilingiau ir elegantiškiau. Atėjo laikas aplenkti drabužių skyrių paaugliams ir rinktis parduotuves, siūlančias drabužių kolekcijas suaugusioms moterims.

Susiduriu su klienčių nuogąstavimais, kad pilnesnio sudėjimo moterims nėra pasirinkimo, todėl jos priverstos dėvėti beformius maišus. Tiesa ta, jog problema slypi ne pasiūloje, o jų baimėje pasimatuoti neįprasto modelio drabužį. Baimė eksperimentuoti – didžiausia kliūtis norint pasikeisti.

Inspiracijai siūlau pasižvalgyti po plius dydžio tinklaraštininkių paskyras:

View this post on Instagram

Ad - PR stay Earlier this week I drove myself, Aidan & my beautiful grandparents to the Cotswolds to enjoy a lovely overnight stay in Cotswold House Hotel & Spa, Chipping Campden 🧖🏼‍♀️🏨 The village was really quaint & we loved walking around the bespoke gift shops ✨🍁🍂 @redletterdaysuk is celebrating Grandparents Day this year (4th October) more than ever, and their experiences are designed to make up for the lost time, between grandparents & grandchildren during lockdown❤️👵🏼👴🏽 My Nan & Grandad loved every part of the trip, especially the gorgeous hotel rooms and the delicious cooked breakfast 🥞🍳 You can choose from adrenaline junkie activities, to afternoon tea style experiences on the Red Letter Day website. There are so many things to choose from & something that will defo tickle your fancy 🥰 you can even grab an amazing 20% off experiences with discount code CHARLOTTE20 👏🏻spend as much time as you can with your loved ones, especially this Grandparents Day🤍 #grandparentsgrandoutings
A post shared by Charlotte | Midsize Style (@charlotteemilyprice) on Oct 2, 2020 at 9:22am PDT
View this post on Instagram

A cozy lil Monday situation ✨ love dressing up a simple look with fun accessories. Tap for deets 💋
A post shared by Kristina Zias (MissZias) (@kristinazias) on Jan 13, 2020 at 1:10pm PST


Sendinančios spalvos bei faktūros

Tamsių spalvų gama, ypač kalbant apie viršutinius drabužius, paryškina nuovargį bei raukšles, todėl veidas atrodo praradęs švytėjimą, nuvargęs. Tai taip pat aktualu toms, kurios dažo plaukus itin tamsia ruda ar juoda spalva. Tamsios spalvos deriniuose gali egzistuoti jei jos nedėvimos arti veido zonos, taip pat stilingai atrodo tamsios rankinės, bateliai ar kiti aksesuarai.

Noriu pabrėžti, kad sunkūs audiniai, pavyzdžiui, velveto medžiaga, ypač sendina. Todėl rekomenduojama rinktis kuo šviesesnius spalvų tonus ir lengvai krentančius audinius.

View this post on Instagram

Nuo senų laikų visuomenėje buvo naudojami drabužiai bei kūno puošmenos norint nusakyti savo statusą bei kokiam socialiniam sluoksniui priklausai. Ką, kaip ir kada mes dėvime, kitiems suteikia informacijos apie mūsų asmeninę tapatybę. Pasąmonėje visi turime susikūrę tam tikrus stereotipus, kaip turi atrodyti vienokios ar kitokios profesijos profesionalas. Juk perdaug nesusimąstydami rašant apie banką ieškome paveikslėlio, kuriame pavaizduotas žmogus su kostiumu. Tiek filmuose, tiek spaudoje, tam tikri herojai kuriami įvaizdžio pagalba. Todėl sutikę žmogų per kelias sekundes nuskenuojame jo išvaizdą ir susikuriame pirminę nuomonę apie jį pagal turimus nuostatus. Drabužių stovį galime sinonimiškai sieti su savigarba bei respektabilumu. Anksčiau tai nusakydavo, jog asmuo užima aukštą padėtį visuomenėje ir turi laiko bei pinigų drabužių valymui. Šiais laikais, lygiai taip pat, sutikę netvarkingais drabužiais, purvinais riebaluotais plaukais žmogų, susimąstome ar išties jam viskas gerai, ar jis neserga. Žurnalo Vogue redaktorė Anna Wintour yra pasakiusi “Kuo blogiau tau sekasi, tuo geriau turi atrodyti”. Pasitikėjimas savimi yra vertingiausia įvaizdžio detalė, kurią sukuria harmoningai ir apgalvotai sudėliotas stilius. Nors daugelyje įmonių ofiso darbuotojų stilius laisvėja ir nėra griežtų reikalavimų, sutikime, jog atvykus deryboms išankstinės nuomonės aukštesnis balas atiteks tam pašnekovui, kurio dalykinis įvaizdis bus nepriekaištingas. Kokią jums įtaką daro žmogaus įvaizdis sutinkant jį pirmą kartą?
A post shared by 𝐅𝐀𝐒𝐇𝐈𝐎𝐍 | 𝐁𝐄𝐀𝐔𝐓𝐘 | 𝐋𝐈𝐅𝐄𝐒𝐓𝐘𝐋𝐄 (@astanevedomskyte) on Oct 12, 2020 at 11:22pm PDT


Aksesuarų trūkumas

Aksesuarų trūkumas yra daugybės moterų klaida nepriklausomai nuo amžiaus. Vien įsigyti šiuolaikišką švarką ar megztinį nepakanka, jei jis dėvimas senuoju metodu. Jei megztinio kraštas šiek tiek užkištas už kelnių, taip sudarant įstrižaines linijas, ne tik lieknina, bet ir priduoda deriniui dinamiškumo, o atidengta diržo sagtis suteikia įvaizdžui išbaigtumo. Švarkas, dėvimas paraitotomis rankovėmis ar sujuostas diržu, visuomet atrodys įdomiau ir stilingiau.

Nešiojančioms akinius rekomenduotina pasižvalgyti po optikos salonus ir atrasti naujus akinių modelius ar ryškesnės spalvos rėmelius.


Grožio priemonių vengimas

Reikia pripažinti, kad su amžiumi keičiasi fiziniai duomenys, veido odos bei plaukų spalva, atsiranda nepageidaujamos raukšlės, oda praranda elastingumą. Todėl viena iš klaidų – abejingumas grožio priemonėms.

Nenaudojant drėkinamųjų ir maitinamųjų veido priemonių, oda išsausėja ir papilkėja. Atsisakius dekoratyvinės kosmetikos priemonių, jau po kelių darbo valandų veidas atrodo nuvargęs, akys blausios ir bendras vaizdas gali atrodyti it pasiligojusio žmogaus.

Reikėtų nepamiršti ir plaukų, nes išplauti bei tvarkingai sušukuoti plaukai – tai dalis jūsų įvaizdžio.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(101 žmogus įvertino)
3.2871

Nėra blogo oro – yra tik netinkama apranga: kaip išsirinkti pūkinę striukę ir nesukti galvos dar bent 5 metus (55)

Pūkinė striukė , pūkinis paltas – kaip pavadinsi, taip nepagadinsi – nors ir ne pats...

Žvilgtelėkite, kokie megztiniai bus madingiausi šią žiemą 5 pagrindiniai modeliai (37)

Greta svarbiausių rudens-žiemos pirkinių, tokių kaip paltai, auliniai batai ir šaltojo sezono...

Vizualiai kojas ilgina ne tik aukštakulniai – štai 6 laiko patikrintos gudrybės (31)

Jūs įsitikinusios, kad kojas vizualiai gali pailginti tik aukštakulniai ? Klystate – yra ir...

Minimalistėms: kaip su vienu kostiumu sukurti keturis skirtingus įvaizdžius

Kiekvienos moters garderobe turi būti bazinių, universalių drabužių, kurie galėtų tapti bet...

Ar turite šį rūbą savo spintoje? Jei taip – pataikote tiesiai į mados dešimtuką (19)

Sulėtintas tempas, nenudailinta gatvės aplinka, mažesnės ir atsakingai pasvertos išlaidos...

Top naujienos

Paskutinių atodūsių liudininkas: kas vyksta su ligoniu, atsidūrusiu koronaviruso reanimacijoje (57)

Kaip ir didžiuma Romos jaunuolių Edoardo Lucci vakarais skuba paskutinio aperityvo, nes šeštą...

Lietuvių įmonė pasiūlė algą mokėti nors ir kasdien: ekspertai nauda abejoja (30)

Laikinojo įdarbinimo agentūra „ Biuro “ pasiūlė naujovę – darbuotojai gali išsimokėti...

Jack Losh | D+ nariams

Rusijos kariai Kalnų Karabache – aiški pergalė Maskvai

Sudarius šešias savaites trukusią kovą nutraukusias paliaubas mūšio lauke liks rusų kariai –...

Pasitikrinkite, ar jūsų nekankina metabolinis sindromas: endokrinologė išvardijo pagrindinius požymius (4)

XIX amžiaus žudikas – metabolinis sindromas. Gali būti, kad apie šį sindromą nė negirdėjote,...

Kava su vadovu. Pandemija padėjo pasiekti tai, ko bankai tikėjosi jau penkerius metus (12)

Pandemijos ir karantino metu vieni iš geriausių lakmuso popierėlių, kaip sekasi šalies...

Medikų atlyginimų didinimui pinigų 2021 metų biudžete kol kas nenumatyta (19)

2021 metų biudžete kol kas nenumatyta lėšų didinti medikų atlyginimus, sako valdantieji....

Naujas tyrimas pateikė atsakymą į svarbų klausimą: kiek laiko išlieka imunitetas prieš COVID-19? (10)

Turime kol kas geriausią atsakymą ir visiems labai rūpimą klausimą: kiek laiko išlieka...

Paskaičiavo, kada verta pirkti nuosavą būstą ir kokiais atvejais nuomotis yra nuostolinga (31)

Į klausimą, ką rinktis: mokėti būsto nuomą ar investuoti į nuosavą nekilnojamąjį turtą,...

Žiniasklaida: Šiaurės Korėjos lyderis kiniška vakcina paskiepytas nuo koronaviruso (1)

Šiaurės Korėjos vadovas Kim jong-unas ir jo šeima, anot žiniasklaidos, jau paskiepyti nuo...

Svečias iš atogrąžų miškų jau skelbia Kalėdas: Feisbuke plinta „kalėduko“ nuotraukos

Pražydęs kalėdinis kaktusas daugelio namuose jau pranašauja artėjančias šventes, parduotuvėse...

|Maža didelių žinių kaina