Pražilo anksti

Tai, jog žili plaukai sparčiai plintanti stilinga mados tendencija, pastebi ir teatro kostiumų dailininkė, drabužių dizainerė Sandra Straukaitė bei profesorius, įvaizdžio guru Eugenijus Skerstonas. Susitikę vienoje grožio popietėje jiedu sutarė, kad žili plaukai tapo itin geidžiamu įvaizdžio akcentu, rašoma atsiųstame pranešime spaudai.

Diskusiją apie žilus plaukus su S.Straukaite ir E.Skerstonu moderavęs aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis prisipažino, kad pražilo vos dvidešimt penkerių, ir to maskuoti visai neketino. Priešingai, jam tai suteikė papildomo žavesio.

Beje, dizainerė S.Straukaitė pirmą žilą sruogą išvydo vos devyniolikos, stodama mokytis į Vilniaus dailės akademiją.

„Žilus plaukus rimčiau puoselėju nuo dvidešimt penkerių. Iš pradžių, kaip ir daugelis mūsų, po vieną juos pešiojau. Ilgainiui pasitarusi su plaukų stilistu – dažiau, palikdama tik vieną žilą sruogą, kol galiausiai nutarėme, jog užteks žilumą slėpti, – savo žilų plaukų istorija dalinosi Sandra. – Komentarų apie šukuoseną sulaukdavau įvairiausių: „Va, nusidažytum, atrodytum daug jaunesnė“, „Tokia jauna, o jau žila!” Bet aš visada sakiau, kad turime nebijoti savęs. Nebijoti atrodyti taip, kaip mus sukūrė Dievas.“

Profesorius E.Skerstonas puikiai pamena akimirką, kuomet pastebėjo pirmą žilą plauką. „Tai buvo prieš daugybę metų... Ryte prabudęs kukliame Paryžiaus viešbučio kambaryje pažvelgiau į veidrodį ir supratau, kad senėjimo procesas jau prasidėjo... – su šypsena veide pasakoja mados psichologiją studentams dėstantis vyras. – Bet štai prancūzai didžiuojasi žilais plaukais, ir nors daugelis to garsiai nepasako, žilos sruogos geidžia kone visi vyrai“, – įsitikinęs knygų apie stilių autorius.

Daugelis sutiks, kad žili plaukai net sustiprina partnerio patrauklumą, tarsi pabrėžia jo statusą visuomenėje. Moteriai žili vyrai asocijuojasi su saugumu, patikimumu. Štai vyrams žilų plaukų turinčios moterys atrodo paslaptingesnės, aukšto intelekto.

Lengviau derinti garderobą

S. Straukaitė pastebi, kad anksčiau turėdama juodus plaukus negalėjo vilkėti juodos spalvos drabužių, mat šie susiliedavo su jos plaukais: „Užtat dabar galiu drąsiai rinktis juodus drabužių derinius ir puikiai su jais atrodyti. Lietuviai pastaraisiais metais artėja prie skandinaviško stiliaus: kurdami interjerą ir savo įvaizdį, renkasi ramius žemės tonus. Natūralumas tampa madingu, todėl neprireikia slėpti ir žilų plaukų.“

E.Skerstonas tikina, kad žili plaukai tinka vienodai moterims ir vyrams. „Daugelis susiduria su dilema: priimti save tokį, koks esi, ar savo įvaizdį susikurti pasitelkiant specialistą. Prie išvaizdos pokyčių reikia priprasti. Jeigu tai vyksta nuosekliai, po truputį – viena, jeigu staiga – visai kas kita. Tačiau žili plaukai tinka įvairių veido formų savininkams“, – nuramina profesorius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės