Gera žinia ta, kad jei imsitės skubių veiksmų, lengvai pašalinsite vašką nuo mėgstamų marškinėlių, džinsų ar net staltiesių – ir tam neprireiks jokių specialių dėmių šalinimo priemonių ar įrankių.

Tekstilės ekspertas ir audinių priežiūros įmonės „Steamery“ generalinis direktorius Frejus Lewenhauptas pataria, kaip reikėtų valyti vašką iš drabužių.

Kaip išvalyti vašką iš drabužių

1. Įdėkite drabužį į šaldiklį. Pirmiausia F. Lewenhauptas siūlo suteptą drabužį kelioms valandoms įkišti į šaldiklį. Žvakių vaškas sukietės, todėl jį bus lengviau pašalinti. Atminkite, kad bandydami išvalyti šiltą ir skystą vašką, jį dar labiau išsklaidysite ir dėmė taps sunkiau įveikiama.

2. Pabandykite nukrapšyti vašką pirštais. Kai vaškas visiškai sukietės, pabandykite jį švelniai nuimti pirštais, stengdamiesi nepažeisti po juo esančio audinio. Sukietėjusį vašką taip pat galima nubraukti sviesto peiliu, šaukšteliu ar banko kortele.

3. Vašką ištirpinkite. Jei po pirmųjų dviejų žingsnių vaškas iš audinio nepasišalina, čiupkite lygintuvą (arba lygintuvą su garais) ir keletą popierinių rankšluosčių ar pergamentinio popieriaus. Guldykite vašku suteptą drabužį tarp dviejų popieriaus lapų ir švelniai perbraukite per juos lygintuvu, nustatę mažą arba vidutinę kaitrą.

„Nuo karščio žvakių vaškas vėl ištirps, o popierius sugers vaško riebalus“, – sakė F. Lewenhauptas. Neturite po ranka lygintuvo? Pakaitinkite drabužį plaukų džiovintuvu, įjungę aukštesnę temperatūrą.

4. Apdorokite dėmę valikliu ir drabužį išskalbkite. Jei ant audinio vis dar liko riebių dėmių, apdorokite jas mėgstamu dėmių valikliu ir dėkite drabužį į skalbyklę, laikydamiesi etiketėje pateiktų priežiūros nurodymų.

Jei po skalbimo vaško pėdsakai liko vis dar matomi, prieš dėdami drabužį į džiovyklę dar kartą apdorokite juos valikliu, nes džiovinant karščiu dėmės gali įsisenėti ir vėliau jas pašalinti bus daug sunkiau (o gal net neįmanoma!).

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės