Atrodytų, smulkmena, kita vertus, netinkamai skalbiant greičiau dėvisi drabužiai, genda skalbimo mašina, netgi tenka mokėti didesnes sąskaitas. Laimė, pakeisti įpročius nėra sudėtinga, tikina „Laundryheap“ ekspertai ir pateikia naudingų patarimų.

1. Visada skalbiate su ta pačia skalbimo programa

Pirmiausia patartina keisti įproti viską skalbti viena ir ta pačia programa. Ekspertų teigimu, įvairiems audiniams skalbti reikia skirtingų temperatūrų, skirtingų programų. Rankšluosčiai, patalynės užvalkalai skalbiami karštesnėje vandens temperatūroje, o medvilnės, vilnos gaminiams reikia vėsesnės temperatūros, kad drabužiai iš šių audinių nepakeistų formos, nesusitrauktų (ypač vilna).

Jei parinksite skalbimo temperatūrą, atsižvelgdami į audinius, jūsų drabužiai neišbluks ir nesusitrauks.

2. Naudojate per daug skalbimo priemonių

Viena dažniausių skalbiant daromų klaidų – žmonės pila per daug skalbiklio. Nuo skalbimo priemonės pertekliaus drabužiai netaps švaresni, priešingai – tik bus problemų. Ekspertai pataria: naudojant per daug skalbimo priemonių, ant drabužių gali likti jų dėmių, o prie jų limpa nešvarumai. Jei susivokėte, kad ir jūs naudojote per daug skalbiklio, pats metas keisti įpročius.

Pabandykite sumažinti rekomenduojamą skalbiklio kiekį iki trijų ketvirtadalių rekomenduojamo kiekio, ir pažiūrėkite – galbūt išskalbę drabužius liksite patenkinti.

3. Prieš skalbimą pamirštate patikrinti drabužių kišenes

Jei esate užsiėmę, skubate, greičiausiai pamiršite patikrinti drabužių kišenes prieš skalbimą ar numosite ranka į šį punktą. Bet tai – svarbus punktas, jokiu būdu nevalia jo praleisti. Ekspertai teigia: jei pamirštate išimti iš kišenių daiktus, galite pakenkti skalbimo mašinai, ji gali užsikimšti.

Pavojingiausia, jei kišenėse lieka metalinių daiktų – monetų, raktų. Šiems daiktams skalbimas nepakenks, bet to nepasakysi apie skalbyklę – sukantis skalbimo mašinos būgnui, metalinis daiktas gali įskelti stiklines dureles ar pažeisti patį būgną. Raktas ar moneta gali įstrigti vamzdyje, jį užkimšti, kas gresia patvinimu. Prieš dėdami drabužius į skalbyklę būtinai patikrinkite kišenes ir viską iš jų išimkite.

4. Pridedate per daug skalbinių į skalbimo mašiną

Didelė pagunda sudėti daugiau drabužių į skalbimo mašiną – kad skalbti reikėtų rečiau, deja, perkrovimas kenkia skalbyklei ir mažina skalbimo efektyvumą. Pasak ekspertų, žmonės dažnai daro šią klaidą, kadangi nori kuo greičiau išsiskalbti. Iš tiesų kuo daugiau drabužių skalbyklėje, tuo sunkiau juos pasiekia skalbimo priemonė, jie prasčiau
išsiskalauja. Be to, vis perkraunant skalbinių į skalbimo mašiną, ji greičiau nusidėvės.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos