Kartais slegia ir mane, todėl būna, jog pačią darganiausią dieną aš iškeliauju su ryškia ir vėjuje plevėsuojančia suknele. Ar didžiuliais ryškiais auskarais, o kartais leidžiu sau nusipirkti didžiulį gabalą torto ir suvalgyti jį su pasimėgavimu viena. Taip aš bėgu nuo rudeninės depresijos ir prasto oro.

Manau, jog viskas priklauso nuo tavo požiūrio kampo, tad net ir prastas oras už lango ar kamuojantys deadline‘ai nesugadina nuotaikos, jei moki į tai pasižiūrėti kitu kampu. Kaip tai padaryti? Viskas labai paprasta – aš turiu šešis paprastus žingsnius savo kasdieninės laimės ir sėkmės link. Noriu jais pasidalinti ir su tavimi.

1. Gėlės sau

Manau, kad labai klaidinga nuomonė, jog vyrai turi dovanoti gėles moterims. Juk gėlės kartais taip džiugina ir laukti, kol tau jas padovanos – būtų tikra nuodėmė. Aš esu įsitikinus, kad ypač šaltuoju sezono metu tavo namuose ar biure privalo būti bent maža puokštelė gėlių, kuri praskaidrins nuotaiką ir dieną. Todėl aš labai dažnai kur nors skubėdama prabėgu pro gėlių parduotuvę ir nusiperku gėlių sau! Ir visai nebūtina pirkti didelių brangių puokščių, kartais pakanka vienos gėlės – vietoj kavos puodelio pakeliui į darbą.

2. Desertas, kai nori

Šiais laikais moterys yra linkusios save nuolat riboti: šio sijono nesidėsiu, nes jis per trumpas; šis lūpdažis darbo dienai per ryškus; šie batai su per aukštu kulnu; aš jau ir taip suvalgiau per daug kalorijų…. Žodžiu, pasaka be galo. O aš esu įsitikinusi, jog tam, kad būtumei laiminga – pakanka sau leisti. Aš niekada nesakau ne desertui. Taip, galbūt aš jo nevalgysiu tris kartus per dieną, bet tikrai bent jau kartą. Ir valgysiu jį su pasimėgavimu, o ne su kaltės jausmu.

3. Papuošalai

Ne veltui Marilyn Monroe dainavo, jog deimantai geriausi merginų draugai. Gerai, galbūt deimantų kiekvieną dieną ir negausime, tačiau kartais palepinti save – būtina. O geriausia lepinti tada, kai nėra jokios progos. Taip, padovanoti sau auskarus ar žiedą – visada yra gera diena. Gana sau gailėti – laikas savimi pasirūpinti ir palepinti.

4. Kava su drauge

Kartais tam, kad veide atsirastų šypsena tereikia pusės valandos su gera drauge. Tačiau šiais laikais laiko taip maža. Mes visos skubame, bėgame, turime krūvas reikalų, o susitikimus su draugėmis planuojame kalendoriuje keletą mėnesių į priekį. Tačiau aš netikiu, jog per visa dieną negali draugei skirti bent dvidešimt minučių. Nustebink ją – atvažiuok prie jos darbo su kavos puodeliu. Tai bus maloni staigmena jai ir tau.

5. Karšta vonia su knyga

Kartais taip įsisukame į dienos darbus, jog net nepastebime, kaip prabėga savaitė. Viena, antra ar net visas mėnuo. O staiga pažvelgusios į veidrodį pamatome kažką panašaus į save. Pažįstamas jausmas? Manau, ne vienai taip yra nutikę. Kad taip nebūtų bent vieną vakarą per savaitę skirk tik sau. Ne vyrui, ne draugui, ne vaikams, ne bičiuliams ar tėvams. O sau. Pamiršk visus ir pasinerk į save. Man geriausiai padeda karšta vonia pilna putų ir gera knyga. Tačiau kiekviena susiranda tai, kas jai patinka labiausiai. Svarbiausia, kad tą vakarą pabūtum tik sau.

6. Padėkok

Esu įsitikinus, jog dauguma žmonių būna nelaimingi, pavargę ir nusivylę, ne dėl to, kad jų gyvenimas prastas, o dėl to, kad jie nemoka įvertinti to, ką turi. Todėl viena iš geriausių praktikų, kuri tikrai veikia – padėka. Kiekvieną vakarą skirk tam bent 5 minutes ir surašyk ant lapo (ar į telefono užrašinę) dešimt dalykų, už kuriuos esi dėkinga šiandien. Pradžioje sugalvoti išties sudėtinga, tačiau laikui bėgant suprasi, kiek daug gerų dalykų nutinka per dieną, apie kuriuos labai greitai pamiršti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos