„Ruduo daugeliui žmonių asocijuojasi su nauju metų startu kur kas labiau nei sausio 1-oji. Miesto gatves užtvindę poilsiautojai veržiasi nauja energija į savo iki tol įprastą darbo ir kasdienybės rutiną. Natūralu, jog tokiomis aplinkybėmis dažnai norisi atnaujinti ir savo asmeninę spintą, siekiant jog ji atspindėtų ir vidinę būseną.

Pastaruoju metu sulaukiu nemažai klausimų kaip protingai formuoti rudens garderobą, kad rūbai tarnautų ne vieną sezoną, kuris tikėtina, gali ir sutrumpėti“, – dalinasi stilistė, „Capsule by Agnė Gilytė“ kūrybinė vadovė Agnė Gilytė.

1. Venkite impulsyvaus pirkimo

Anot stilistės, tvari mada ir protingas spintos formavimas turėtų tapti kiekvieno žmogaus šiųmetine stiliaus „strategija“ siekiant neiššvaistyti pernelyg daug pinigų vieno sezono mados hitams: „Jei šiemet mados viršūnėse karaliauja neoniniai rūbai, galite būti tikri, jog kitą sezoną jie jau bus pakankamai „nusidėvėję“ ir pabodę“.

Madingiausi sezono rūbai visuomet puošia parduotuvių vitrinas, tad natūralu, jog akys parduotuvėje dažniausiai juos ir užfiksuoja. Prie to prisideda ir pasąmoninis socialinių tinklų srautas, kuris paskatina pirkti prieš tai jau matytus, dailiai kito žmogaus aprangoje suderintus rūbus.

„Spontaniškai užsukus į parduotuvę venkite impulsyvaus pirkimo ir pergalvokite ar jūsų išsirinktas derinys nėra tik šio sezono mados hitas, kurio tikėtina, jog kitąmet neužsidėsite“.

Agnė Gilytė

2. Rinkitės kokybiškus audinius

Formuojant rudens spintą pandemijos akivaizdoje svarbiausiu kriterijumi turėtų tapti ilgaamžiškumas: „Ne retai rūbui praradus pirminį „naujumo“ jausmą ganėtinai greitai pamatome pirmus audinio „apsiburbuliavimus“, susidėvėjimą. Tokiais atvejais drabužiui pergyvenus vos vieną sezoną jau nesinori rūbo dėvėti, nors jis dar nebūna „moraliai“ pasenęs ar atsibodęs“.

Perkant bet kokį rūbą – ar tai būtų paltas, ar kelnės – svarbiausia atsižvelgti į jo sudėtį. Jei naudojamos medžiagos yra aukštos kokybės, tikėtina, jog tinkamai prižiūrimas drabužis puikiai tarnaus dar kelerius metus. Tokiu atveju praleista dalis sezono netaps galvos skausmu, nes rūbas puikiai atrodys ir kitais metais.

Agnė Gilytė

3. Rūbus derinkite prie turimos spintos bazės

Siekiant, jog drabužis netaptų tik vieno sezono spintos svečiu, įsitikinkite, jog įsigijamas rūbas dera prie jūsų turimos spintos bazės. Įvertinkite jo spalvinį atitikimą, kirpimą, dizainą, kaip jis nugula į jūsų jau turimus rūbų derinius.

„Jei matote, jog rūbas netinka prie jūsų turimos bazės nebijokite jo grąžinti – dauguma parduotuvių dabar yra pratęsusios drabužių grąžinimo terminus. Jei jaučiate, jog rūbo derinimas bus didesnis vargas nei malonumas, vargu ar tai pasikeis kitą sezoną“.

Jei jūsų spintoje dominuoja pilka ar ruda spalvos išbandykite monochrominius rūbų derinius, atnaujinkite juos aksesuarais, pavyzdžiui, plačiu diržu ar skarele: „Išmokus žaisti su jau turima rūbų baze nesunkiai išmoksite įlieti į aprangą naujus drabužius, kurie organiškai papildys jūsų spintą, bet nevers jos performuoti nuo pagrindų“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės