„Šis laikotarpis – emociškai nelengvas mums visiems. Bent trumpas dėmesio nukreipimas į naujų ritualų namuose kūrimą ne tik padės išsaugoti į išvaizdos priežiūrą įdėtą darbą, bet galbūt ir taps šiokia tokia pramoga, dar vienu būdu prasiblaškyti, pasijusti geriau“, – tikisi stilistė.

Priemones rinkitės pagal sezoną. Kai lankotės pas grožio specialistus, jūsų odos ar plaukų priežiūrai jie renkasi priemones atsižvelgdami ne tik į jūsų odos tipą bei kitas fizines savybes. Tokį pat svarbų vaidmenį vaidina ir metų laikas, svarbu skirtingais sezonais rinktis jiems tinkamiausias priemones. Pavyzdžiui, šiuo metu labai svarbu odą ir plaukus tinkamai apsaugoti nuo šalčio būnant lauke, bei tinkamai drėkinti, esant namuose. Prasidėjus šildymo sezonui, oras daugelio mūsų namuose itin išsausėja – tai iš pradžių nepastebimai, bet reikšmingai veikia odą ir plaukus – jie praranda spindesį, elastingumą. Skirkite deramą dėmesį odos ir plaukų maitinimui – tam galite rinktis ne tik įprastas kasdienės higienos priemones, bet ir specialias kaukes, serumus. Nepamirškite ir gerti daug vandens!

Valgykite gražų maistą. Ši taisyklė – aktuali visada, bet itin svarbi tampa šaltuoju metų laiku. Gaminant namuose, turime labai retą galimybę maitintis iš tiesų sveikai. „Gražiu maistu“ stilistė vadina spalvingas daržoves, žalumynus, vaisius – jie ne tik gražūs išoriškai, bet grožį teikia ir mums: organizmas tampa stipresnis, oda ir plaukai, gaudami tokių jiems reikalingų vitaminų, ima žvilgėti ir švytėti. Raktinis čia – vitaminas C. Norint apsaugoti odą, svarbu rinktis juo praturtintas priemones, tačiau taip pat – nepraleisti galimybės gauti jį natūraliai, iš maisto produktų.

Mėgaukitės namų SPA. Nutraukus įprastus vizitus pas grožio specialistus, juos pakeisti galite namų SPA – eksperimentuokite su saugiomis, profesionalų patvirtintomis veido ir plaukų kaukėmis, ieškokite jūsų odai tinkamiausių sprendimų. Šiuo metu rinkoje yra sukurta pakankamai tikrai kokybiškų priemonių, prieinamų kiekvienai, tad tikrai turėsite iš ko pasirinkti. Šios procedūros taip pat leis ir atsipalaiduoti, pailsėti nuo užklupusios rutinos.

Neapleiskite reguliarių procedūrų, kurias atlikdavo specialistai. Moterims, kurios iki pandemijos reguliariai lankydavosi pas dermatologą, visažistą ar kitą odos, plaukų specialistą, E. Venclovienė pataria jokiais būdais nenutraukti procedūrų reguliarumo, net ir likus namuose.

„Žinoma, buitinėmis sąlygomis nepavyks įgyvendinti visko, ką suteikia profesionalas, tačiau svarbu užtikrinti bent minimalų procedūrų tęstinumą. Rekomenduočiau kiekvienai moteriai paskambinti specialistui, pas kurį buvo įpratusi lankytis, ir paprašyti patarimų, kaip užtikrinti jo prižiūrėtos odos ar plaukų tinkamą puoselėjimą namuose.

Kiekvienas savo klientės gerove besirūpinantis specialistas tikrai patars, pasiūlys paprastų, lengvai pasiekiamų ir namuose įgyvendinamų būdų pasirūpinti savimi“, – sako stilistė.

Pasak jos, tai – itin svarbu todėl, kad mūsų kūnas yra linkęs priprasti prie vienokios ar kitokios priežiūros ir ją apleidus gali atsirasti ilgalaikių, sunkiai pašalinamų padarinių.

„Pavyzdžiui, tokioje situacijoje ilgainiui atsiradus pigmentinėms dėmėms, jas panaikinti tampa labai sudėtinga ir užtrunka nemažai laiko. Nuolatinė tinkama veido odos priežiūra leis tokių ilgalaikių pasekmių išvengti“, – teigia E. Venclovienė.

Kasdien atlikite 4 žingsnių odos priežiūros rutiną. Iki karantino specialių procedūrų neatlikusioms moterims bei vyrams specialistė primena nepamiršti ir kasdienės odos priežiūros, leidžiančios išvengti sveikatos ar kosmetinių problemų.

Ją sudaro keturios svarbiausios dalys: odos valymas, maitinimas, drėkinimas ir apsauga nuo šalčio ar saulės.

„Šie keturi odos priežiūros etapai yra svarbūs visų tipų odai. Gali atrodyti, kad riebios odos drėkinti nereikia, bet tai – netiesa. Svarbu tiesiog pasirinkti tinkamas priemones, pavyzdžiui, šiuo atveju – lengvesnes, tokias, kurios neužkimštų porų. Norėdamos pasirinkti tinkamiausias priežiūros priemones bei būdus, turėtumėte žinoti savo odos tipą. Jo pasiteirauti, vėlgi, galite specialisto, pas kurį lankotės. Arba, jei tokio neturite, plačiau pasidomėjusios apie įvairius odos tipus internete, galite pamėginti nustatyti jį pačios“, – sako E. Venclovienė.

Stilistės teigimu, tas pats aktualu ir kalbant apie plaukus ar blakstienas.

„Daugelis mūsų, norėdamos paskatinti plaukų augimą, juos sustiprinti, susigrąžinti žvilgesį, imamės įvairių procedūrų, reikalaujančių reguliarumo ir pasikartojimo. Svarbu rasti būdą jų nenutraukti ir būnant namuose, nes po pertraukos gali tekti pradėti iš naujo“, – įsitikinusi ji.

Pasak E. Venclovienės, odos ir plaukų priežiūrą labai supaprastina ir tai, kad, su specialistu aptarus reikalingas priemones, jas nesudėtinga užsisakyti internetu ir gauti tiesiai į namus.

Antakiai – vieninteliai, kuriuos galite palikti ramybėje. Vis dėlto, sako E. Venclovienė, yra viena sritis, kurioje galite atsipalaiduoti. Tai – antakiai. Galimybė jiems suvešėti, augti plačiau ir mažiau tvarkingai, nei įprasta, yra labai reta ir naudinga.

„Ataugę, platūs antakiai leidžia formuoti itin įvairias, veidui labiausiai tinkančias formas. Paprastai tokios prabangos neturime, nes kuri iš mūsų norėtų ištisas savaites vaikščioti su netvarkingai suvešėjusiais antakiais prieš apsilankydama pas specialistą. Tačiau dabar tam – aukso amžius“, – sako „HD Brows“ technologiją taikanti specialistė.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės