Tiesa ar mitas, kad trumpi plaukai sendina? Gal esat turėjusi klienčių, kurios apsikirpusios kaip tik atjaunėjo?

Kad trumpi plaukai sendina yra mitas. Aš manau, labai daug kas priklauso nuo formavimo. Ir jeigu moteris, kad ir vyresnio amžiaus, yra ilgais plaukais ir jie sutvarkyti, purūs, pasukti, tai jie atrodys visada gražiai. O jeigu plaukai prigludę prie galvos, matiniai, bespalviai ar susišiaušę, jie automatiškai pridės amžiaus. Turiu klienčių, kurios nešiojo ilgą kasą, nuobodžią šukuoseną, nieko nesugalvodavo su tais plaukais, o nukirpus į stilingą bob kirpimą ar prailgintą karė iškart įgavo moteriškumo ir formą.

Tai ir pasitikėjimo savimi priduoda. O realiai moterį tas ir puošia – pasitikėjimas savimi. Jeigu su trumpu kirpimu moteris jausis nepatogiai, ji bus susigūžusi, tai automatiškai tas kirpimas jai netiks. Bet iš esmės manau, visiškas mitas, kad trumpi plaukai storina ar sendina. Yra labai daug skirtingų variantų – kartu su kirpimu galima sužaisti ir su dažymu. Ir taip sukurti įspūdingą, efektingą ir akį traukiančią šukuoseną, ir įvaizdį.

Kokiais atvejais verta kirptis trumpai? Kai plaukas į galus plonėja ar yra nušiuręs, ar kai plaukai apskritai genetiškai ploni ir ilgi neatrodo įspūdingai?

Plaukus verta kirpti tada, kai jie veliasi, juos sunku prižiūrėti, nežinoma, kaip su jais elgtis arba jeigu jie yra chemiškai pažeisti, trupantys, lūžtantys ir praradę žvilgesį. Aišku, jeigu jie yra sausi, tarkim, po vasaros, dar tikrai galima juos atgaivinti. Bet jeigu plaukai yra sugadinti balinimo, tai, kaip sakant, lavono neprikelsi. Tada, manau, tikrai verta pasirinkti kokį trumpą kirpimą ir atrodyti žymiai geriau, tvarkingiau. Tada ir plaukų masė iškart didesnė atrodo, ir priežiūra tampa lengvesnė.

Jei plaukai genetiškai ploni, tai ar jie bus trumpi, ar ilgi, greičiausiai nelabai kas pasikeis – tokia jau plauko struktūra. Įvaizdį gali pakeisti tik pagalbinės priemonės: putos, purškikliai, tam tikras džiovinimo būdas.

Kuo skiriasi „bob“ ir „karė“ kirpimai?

Bob kirpimas yra nukirpta griežta linija. Gali būti ir prakarpytas bobas, gali būti ir tiesus, solidus. O karė turi prailgintą priekį – tuo ir skiriasi. Dar yra lobas – tai prailgintas bobas, kuris baigiasi ties raktikauliu.

Kokie penki (ar, jei tiek nėra, mažiau) trumpų plaukų kirpimai būtų stilingi?

Stilingiausi trumpų plaukų kirpimai yra tokie: pixie – toks labai trumpas kirpimas, tada karė, bobas, lobas, grįžo muletas iš 80-ųjų ar 90-ųjų, o taip pat šiagas. Muletas ir šiagas abu gali būti ilgi ir trumpi.

Kokios plaukų dažymo ir formavimo tendencijos aktualios šį pavasarį?

Populiaru išlieka visi spalviniai perėjimai – pavyzdžiui, iš natūralios į šviesesnę. Labai ilgai jau naudojamos technikos balayage, satush, airtouch, ombre. Jų esmė – natūralios arba patamsintos šaknys tarsi išplaukia į šviesią spalvą. Tai – labai praktiškas dažymas ir karantinas šią madą pratęsė. Mada ir išliko – net jei nepavyktų nueiti į kirpyklą, šis dažymas ilgai atrodys gražiai.

Taip pat dabar labai madingi visi variniai atspalviai: nuo sodrios ryžos iki persikinės. Seniau buvo madingi pilki atspalviai, o dabar moterys mieliau renkasi šiltus šviesius atspalvius. Kalbama, kad į madą grįžta ir juoda varno spalva, bet ši tendencija Lietuvos dar nepasiekė – mūsiškės merginos kaip tik „išeidinėja“ iš juodos ir renkasi šviesesnius tonus, šokoladinius atspalvius.

Žiūrint plaukų formavimo aspektu, bus labai populiaru didelė apimtis, minkštos bangos. Arba priešingai – tarsi sulaižyti, tyčia sugludinti plaukai.

„House of cards“ seriale pagrindinės veikėjos demonstruojami trumpų plaukų įvaizdžiai – klasika. Tai pixie, prailgintas pixie, trumpi asimetriniai kirpimai. Įžymybės garsėja dažnu įvaizdžio keitimu ir tam kartais būna panaudojami perukai. Yra vadinamųjų ikoninių įvaizdžių – ilgai trumpus plaukus turėjo Rihanna, visiems įsiminė modelis Twiggy, aktorė Audrey Tautou filme „Amelija iš Monmartro“... Iš jų nuotraukų galima pasisemti idėjų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės