aA
Garbanotų, šiurkščių ir nepaklusnių plaukų savininkės pritars – niekas labiau ryte neerzina, nei į visas puses pasišiaušę plaukai. Ypač, kai reikia skubėti. Tiesinantys šampūnai, plaukų aliejus ir kasdien naudojamos tiesinimo žnyplės šią grožio rutiną gerokai palengvina, tačiau plaukams tokios procedūros gyvybingumo neprideda. Ilgametę patirtį grožio pramonėje turinti Rūta Rekašienė atsakė – ką daryti, kai norisi lygių ir glotnių plaukų ilgesniam laikui, tačiau plaukų sveikata – prioritetas?
Rūta Rekašienė
Rūta Rekašienė
© DELFI montažas

Kuo skiriasi „braziliškas“ ir „japoniškas“ plaukų tiesinimas?

„Kai norisi tiesių plaukų kasdien jų nežalojant karštomis plaukų formavimo žnyplėmis, geriausia išeitis – profesionalus plaukų tiesinimas keratinu. Grožio pramonėje ši procedūra – jokia naujovė, tačiau svarbu pasirinkti savo plaukų tipui tinkamiausią, kad rezultatas džiugintų ilgiau“, – sako plaukų tiesinimo profesionalė R. Rekašienė.

Pasak specialistės, yra du būdai profesionaliomis priemonėmis ištiesinti plaukus. Vienas yra ilgalaikis ir „stiprus“, vadinamasis „japoniškas“ plaukų tiesinimas, kai norimam rezultatui išgauti naudojamos cheminės priemonės; kitas – „braziliškas“ – draugiškesnis plaukui, kai tiesinimui naudojamas keratinas. Tiesa, po pastarosios procedūros rezultatas džiugins trumpiau – 2-5 mėn., tačiau keratinas plovimo metu palaipsniui pasišalins iš plaukų, o ne nuaugs, kaip po cheminio tiesinimo, todėl plaukai atrodys natūraliau.

Plaukų tiesinimas keratinu
Plaukų tiesinimas keratinu
© Asmeninio albumo nuotr.

„Žinoma, kaip ir kiekvienas žmogus, taip ir plauko savybės yra individualios, todėl vieni tiesiais plaukais gali mėgautis ilgiau nei kiti. Taip pat svarbu ir anksčiau darytos procedūros bei kasdienės plaukų priežiūros ritualai – geriausias rezultatas gaunamas, kai plaukai iki tol nebuvo balinti ar kitaip stipriai pažeisti. Tačiau turiu pripažinti, kad ne mažesnį vaidmenį vaidina ir specialisto patirtis, nes, atliekant plaukų tiesinimo procedūrą, svarbios ne tik kokybiškos ir sertifikuotos priemonės, būtina ir kantrybė, kruopštumas, įgūdžiai bei tinkamas pasiruošimas – išsiklausinėti, kas plaukams buvo daryta iki šiol ir kokio rezultato klientas tikisi. Aš savo klientams visada rekomenduoju „brazilišką“ plaukų tiesinimą, nes mūsų regiono genetikai jis tinkamiausias“, – patirtimi dalijasi R. Rekašienė.

Plaukų tiesinimas keratinu – kaip tai veikia?

Keratinas – tai natūraliai žmogaus kūne gaminamas baltymas, kurio svarbiausia paskirtis yra palaikyti epitelinių audinių vientisumą – būtent todėl jis plačiai naudojamas grožio pramonėje. Pasak R. Rekašienės, kad plaukai būtų tiesesni ir labiau žvilgėtų, jų sruogos suvilgomos specialiu keratino tirpalu, kuris tam tikram laikui pakeičia plauko struktūrą – jį ištiesina. Po šios procedūros ir plaukų suformavimo tiesinimo žnyplėmis plauko tiesumas tarsi „užrakinamas“, todėl besišiaušiantys ar garbanoti plaukai natūraliai atrodo sveikesni ir labiau žvilga. Rezultatas – nuo dviejų iki penkių mėnesių tiesesni plaukai be papildomų pastangų.

Plaukų tiesinimas keratinu
Plaukų tiesinimas keratinu
© Asmeninio albumo nuotr.

„Tiesa, apie šią itin populiarią procedūrą vis dar sklando įvairių mitų, pavyzdžiui, iš savo klienčių esu girdėjusi nuogąstavimą, kad plaukus tiesinant keratinu, naudojamas formaldehidas – preparatas, skirtas balzamuoti mirusius, tad po šios procedūros plaukai nuslinks arba išsivystys vėžys. Galiu visus nuraminti, kad kokybiškose kosmetikos priemonėse, jokių žalingų medžiagų nėra – tai tik dar vienas mitas. Tiesa, dėl vieno jų – kad keratinu tiesinti plaukus nepatartina blondinėms – galiu užtikrinti, kad viskas atvirkščiai, mat po procedūros šviesūs plaukai gali netekti taip vadinamo „viščiuko gelsvumo“ ir įgauti visų taip trokštamą ir tonuojant plaukus norimą išgauti šaltą atspalvį. Be to, dauguma moterų manęs su nerimu klausia, ar tiesa, kad procedūros metu tiesinami šlapi plaukai, tad aš visada pabrėžiu, kad plaukų tiesinimo keratinu sėkmės garantas – gerai išdžiovinti plaukai. Dar viena svarbi detalė, kurią turėtų žinoti žilų plaukų savininkės – plaukų tiesinimas keratinu tiesiog joms sutvertas, mat žili plaukai yra storesni, todėl, atliekant šią procedūrą, plaukų pažeidimo rizika yra minimali“, – patirtimi dalijasi. R. Rekašienė.

Viskas labai paprasta

Pasak plaukų grožio specialistės, „braziliško“ plaukų tiesinimo procedūros trukmė – vidutiniškai 2–4 valandos, tačiau laikas į vieną ar kitą pusę gali kisti dėl plaukų apimties, jų ilgio ir būklės. „Kaip ši procedūra atrodo? Plaukus tiesinant „Encanto“ priemonėmis, plaukai išplaunami giliai valančiu šampūnu ir užtepama pirmoji – pagrindinė – priemonė. Plaukai pilnai išdžiovinami ir ištiesinami, tada ta pati rutina pakartojama su kita šios serijos priemone, plaukai vėl išdžiovinami ir suformuojami tiesinimo žnyplėmis. Štai ir viskas. Plaukai išlieka tiesesni iki 5 mėnesių, tačiau norint išlaikyti šį efektą, procedūrą galima kartoti kas 2-3 mėnesius“, – sako R. Rekašienė.

Pasak jos, kadangi kelias dienas po plaukų tiesinimo juose dar vyksta cheminiai procesai, 12 valandų po procedūros plaukų negalima šlapinti, rišti į uodegą, sukti sruogų žnyplėmis ar suktukais, naudoti plaukų aksesuarų ir nešioti aptemptų kepurių. Po procedūros su kitomis keratino priemonėmis plaukų negalima šlapinti ir formuoti dieną-dvi. Kitu atveju ant plaukų gali likti spaudymo žymių ir tiesinimo efektas nebebus nepriekaištingas.

„Visgi plonų, nualintų plaukų savininkės turėtų atsakingai įsivertinti – ar tikrai šios procedūros joms reikia, o jeigu jau nusprendė išbandyti, plaukų meistrą turėtų rinktis itin kruopščiai. Jeigu plaukai buvo paveikti daugybės balinimo, kasdienio tiesinimo karštomis žnyplėmis procedūrų, jie tampa itin jautrūs aukštai temperatūrai ir įvairioms kosmetikos priemonėms, tad tik kompetentingas meistras gali įvertinti galimą grėsmę ir parinkti tinkamas apsaugos priemones. Kitas niuansas – nualinti ir ploni plaukai reikalauja dažnesnių procedūrų ir kruopštesnės priežiūros norint išgauti maksimalų rezultatą, tad kartais geriau nieko nedaryti ir leisti plaukams atsigauti. Keratinas turi tokią savybę: sveikus plaukus daro sveikesniais, o pažeistus gali dar labiau pažeisti, todėl verta atminti, kad tai – ne gydomoji, bet kosmetinė procedūra, kuri nespendžia plaukų problemų, tik kuriam laikui jas užmaskuoja. Jeigu plaukai labai pažeisti, pirmiausia rekomenduoju juos atstatyti įvairiomis grožio procedūromis ir tik tada galvoti apie jų tiesinimą keratinu,“ – patarimus dalija R. Rekašienė.

Rūta Rekašienė
Rūta Rekašienė
© Asmeninio albumo nuotr.

„Ellips Lietuva“ susistemino ir pateikia svarbiausius plaukų tiesinimo procedūros pliusus bei minusus.

Procedūros minusai

  • Pažeisti plaukai

Dažnai kartojamos, nekokybiškos plaukų tiesinimo procedūros gali suardyti plauko struktūrą, tad, užuot džiaugęsi žvilgančiais, tiesiais plaukais, galite būti priversti juos nusikirpti.

  • Garbanojimasis nuo šaknų


Kitas šios procedūros niuansas, apie kurį pagalvojama retai – nuaugusios šaknys. Jeigu ataugusias dažytų plaukų šaknis galima tonuoti ten, kur spalva yra nuaugusi, ataugusių garbanotų plaukų dalies po „japoniško“ tiesinimo taip paprastai ištiesinti nepavyks.

  • Laisvalaikio veiklų apribojimai


Kadangi keratinas yra jautrus chlorui ir sūriam vandeniui, plaukimo treniruotės baseine ar atostogos pajūryje gali sutrumpinti šios procedūros veikimo trukmę. Be to, norėdami išlaikyti plaukus kiek įmanoma ilgiau tiesius, turėsite savo įprastą šampūną ir kondicionierių pakeisti specializuotais – kuriuose nėra druskos (sodium chlorid).

  • Procedūros kaina


Kiekviena kokybiškai atlikta grožio procedūra kainuoja nepigiai – nuo 100 iki 200 Eur, tad iškart derėtų įvertinti būsimas išlaidas. Tiesa, yra pigesnių alternatyvų – kosmetikos priemonių su keratinu, kurias galima namie naudoti kasdien, tačiau jų efektas tęsiasi tik tol, kol naudojamos šios priemonės.

  • Nepatogumas dėl neplautų plaukų


Kadangi ištiesinus plaukus kurį laiką jų trinkti nerekomenduojama, tiems, kurie nemėgsta praleisti nė vienos dienos neplauta galva, tai gali sukelti diskomfortą. Kitas niuansas – kelias dienas po procedūros teks vengti lietingo oro arba su savimi nešiotis didelį skėtį.

Procedūros pliusai

  • Lygūs, žvilgantys plaukai


Keratinas „išlygina“ jungtis plauką sudarančiose ląstelėse, tad plaukai žvilga, mažiau veliasi, yra lengviau šukuojami – taip jie mažiau kasdien žalojami ir mažiau slenka.

  • Greičiau auga


Kadangi pasišiaušę plaukų žvyneliai uždaromi, plaukai po procedūros yra linkę mažiau skilinėti, todėl greičiau auga.

  • Ilgalaikiai rezultatai


Jeigu laikomasi visų plaukų priežiūros specialisto rekomendacijų, o plaukai trenkami tik 2-3 kartus per savaitę, ištiesintų plaukų vaizdas gali džiuginti ilgiau – iki 6 mėn.

  • Plaukai džiūsta greičiau


Pastebima, kad ištiesinti keratinu, plaukai išdžiūsta greičiau, kai kurie teigia – netgi dvigubai.

  • Galima plaukus džiovinti natūraliai


Kadangi plaukų nereikia formuoti džiovintuvu ir žnyplėmis, galima dažniau leisti jiems natūraliai išdžiūti ir nesibaiminti pasišiaušusios ar išsipūtusios šukuosenos. Mažiau poveikio karčiu – sveikesni plaukai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
4.2143

Naudodamos kosmetiką neapsigaukite – kai kurios priemonės galioja trumpiau, nei manote

Draugių, mamų ir influencerių rekomendacijos, reklamos, kurias matome žurnaluose ir televizijoje,...

Delfi PliusJoana Balčiuvienė

Patarimai, kaip prižiūrėti papilkėjusią ar raustančią odą: vienas mėgstamas būdas – visiškas mitas (1)

Pakanka į gūglą įvesti „papil...“ ir iškart parodomas variantas „papilkėjusi veido oda“....

Kaip prižiūrėti šviesintus plaukus ir kokios klaidos nedaryti, kad jie nebūtų oranžiniai

Kodėl iš tamsių plaukų pereinant į šviesius galite likti ir morkinė? Kokiais dažymais...

Pagrindiniai mitai apie apsaugą nuo saulės vis dar gajūs: štai kuo reikėtų vadovautis iš tikrųjų (1)

Sveikatos priežiūros specialistai pastebi, kad odos apsauga nuo saulės iki šiol mūsų...

Neskubėkite atverti piniginės: plaukų stilistas pamokė, kaip pačiai nusikirpti kirpčiukus

Jei nekantraujate pati nusikirpti kirpčiukus ir rankos jau tiesiasi į žirkles, pirmiausia patartina...

Top naujienos

Delfi PliusVaidas Saldžiūnas

Kaip pralaužti Rusijos blokadą Ukrainoje: dėl bado grėsmės Vakarai gali ryžtis ir ypač rizikingam planui

Ko neprivertė karas, privers badas. Tokių svarstymų – vis daugiau, mat Rusijos agresija prieš...

„Tokia mano istorija“: daugybę kartų girtas prie vairo įkliuvęs Viktoras dėkoja, kad pagaliau buvo įkalintas (3)

„Kai pirmus kartus ėjau į teismą, bijojau, bet po to baimė dingo – jeigu prieš tai manęs...

Amerikiečiai negali patikėti, kaip pigu Lietuvoje: tai svajonių šalis! (5)

Verkiantiems dėl Lietuvoje beprotišku greičiu kylančių kainų reikėtų nuvykti į Kaliforniją...

Karas Ukrainoje. Ukrainoje pratęsta karinė padėtis, uždrausti simboliai „Z“ ir „V“ per sprogimą sunkiai sužeistas Maskvos paskirtas Zaporižios miesto vadovas (7)

Ukraina atmetė galimybę susitarti su Rusija dėl paliaubų ir pareiškė, kad nesutiks su...

Šiluvoje užuovėją nuo karo radusi Tatyana dirba piligrimų centre ir taip maldo ilgesį Ukrainoje likusiai šeimai – anūkui vos 3 mėnesiai

Nors Lietuvos šventvietė Šiluva garsėja kaip traukianti religines bendruomenes, ji apjungia visus...

Žiniasklaida: Rusija pasikvietė statinių bombų ekspertus jau kelios savaitės yra Rusijoje ir dirba kartu su kariuomenės pareigūnais

Apie 50 ekspertų, turinčių didelę šių sprogmenų gamybos ir tiekimo patirtį, dirba kartu su...

Verslas PliusMark Ellwood

Verslininko, aplankiusio visas šalis Žemėje – ir pabuvojusio kosmose, kelionių patarimai

Jimas Kitchenas išmano keliones . 57-erių metų verslininkas ir investuotojas tvirtina esąs...

Delfi PliusDailius Dargis

Paskutinio sovietų bunkerio Lietuvoje paslaptis: ne tik lankėsi KGB, bet ir neprikausomybės laikais sulaukdavo keistų vizitų bei įsilaužimų II dalis

Vieno įspūdingiausių Lietuvoje esančio sovietinių laikų karinio bunkerio paslaptys sėja nerimą...

Šeimos atostogos jau ne už kalnų: išdavė, kur driekiasi idiliški paplūdimiai ir stebina vis dar puikios kainos

Kelionės su šeima neretai gali tapti rimtu iššūkiu: mažiesiems tikrai ne visuomet įdomu tai,...

Delfi PliusPiotr Skolimowski, Ewa Krukowska

Ekspertė: dviejų Europos valstybių draugystė akivaizdžiai byra į šipulius (3)

Reakcija į Rusijos invaziją padarė galą svarbiam aljansui Europoje. Kaip pažymi politikos...