I.Bagdonaitė pranešime spaudai pasidalino informacija apie tai, kaip teisingai išsirinkti šukas ar šepečius bei kaip jais rūpintis, kad jie taptų naudinga plaukų priežiūros dalimi.

Kaip prižiūrėti plaukų šepečius ir šukas?

Šepetys ir šukos tikriausiai yra viena svarbiausių plaukų priežiūros priemonių, be kurios neapsieina nei vienas žmogus. Tačiau retas kuris žino, kad jų higiena turi labai daug įtakos mūsų plaukų kasdienei būklei. Šepečių paviršiuje ir šereliuose kaupiasi visi mūsų galvos odoje esantys nešvarumai ir dulkės, todėl juos plauti būtina bent kartą per savaitę. Tai galima daryti su šiltu vandeniu ir šampūnu arba muilu, tačiau nepamirškite gerai išskalauti ir palikite išdžiūti.

Prieš naudojant reikėtų įsitikinti, kad šepetys yra visiškai išdžiūvęs. Taip pat nepamirškite po kiekvieno plaukų šukavimo pašalinti šepečiuose susikaupusius plaukus.

Inga Bagdonaitė

Kas kiek laiko reikėtų juos keisti?

Nors rekomenduojama šepečius ir šukas keisti kas vienus metus, bet pirmiausia reikėtų atsižvelgti ir į šių priemonių būklę. Jeigu matote, kad šepetyje yra nulūžusių šerelių arba pajautėte, kad šepetys pradėjo pešti plaukus ar nemaloniai braižyti galvos odą – tai ženklas, kad laikas jį keisti. Tačiau tinkamai prižiūrint, kokybišką šepetį galima naudoti ir ilgiau. Visgi reikėtų atsižvelgti, ar per naudojamą laikotarpį nepasikeitė jūsų plaukų ilgis, tankis ir poreikiai.

Kokie šepečiai kam tinka?

Apvalūs šepečiai (round brush) – labiausiai tinkami plaukų garbanojimui ir formavimui. Tokio tipo šepečio plotį reikėtų pasirinkti pagal plaukų ilgį bei norimą formavimo stilių.
Apvalūs šepečiai su tarpeliais labiausiai tinka plaukams džiovinti karštomis priemonėmis (fenu). Tokio tipo šepečiai lengviau praleidžia karštas oro sroves ir taip plaukai greičiau džiūsta, lengviau formuojasi.

Ovalūs šepečiai be koto (tangle teezer) – tinka bet kokio tipo plaukams. Su tokio tipo šepečiu galima šukuoti tiek sausus, tiek šlapius plaukus, tik svarbu įsitikinti, kad šepečio šereliai būtų pagaminti iš kokybiško plastiko.

Plokščias šepetys (paddle brush) – populiariausias šepečio stilius. Jis gali būti tiek plonas, tiek storas, siauras ir platus, su skirtingais šerelių tipais. Tinka naudoti kasdieniam plaukų šukavimui trumpiems, vidutiniams ir ilgiems plaukams.

Kokie geriausi šepečių šereliai?

Kadangi šiandien rinkoje yra labai didelė skirtingos paskirties šepečių pasiūla, nėra vieno atsakymo į šį klausimą – viskas priklauso nuo to, kokie yra jūsų plaukai ir kam naudosite šepetį. Dažniausiai naudojami šepečių šereliai yra šie:

Natūralūs šerno plauko šereliai – šepečiai su šio tipo šereliais tinka visų tipų plaukams. Naudojant tokį šepetį, plaukai tampa žvilgantys, nes šerno šereliai padeda paskirstyti natūralius galvos odos riebalus per visą plaukų ilgį;

Jovaro šereliai – natūralūs šereliai, skirti profesionaliai plaukų priežiūrai. Šukuojant plaukus yra pašalinamos dulkės ir visi kiti galvoje esantys nešvarumai, o tuo pat metu natūraliai odos išskiriami gerieji riebalai yra surenkami iš šaknų ir tolygiai paskirstomi po visą plaukų ilgį. Tokio tipo šepečiai reikalauja didesnės higienos, tačiau plaukų priežiūroje jie yra nepamainomi.

Nailono šereliai – labiausiai tinka ploniems, garbanotiems ir lengvai banguotiems plaukams. Šių šepečių šereliai yra tvirtesni nei natūralūs, todėl tinkamai prižiūrint, o šepetys gali tarnauti ilgesnį laikotarpį.

Bambuko šereliai – pagaminti iš natūralaus bambuko, ypač tinkantys atlikti stimuliaciniam galvos masažui. Tinka pažeistiems ir slenkantiems plaukams.

Plastikiniai šereliai (wet tipo šepečiai) – šie šereliai turi būti gaminami iš kokybiško plastiko, kuris pasižymi ypatingai stipriu lankstumu, todėl tokio tipo šepečiai tinka naudoti tiek sausiems, tiek šlapiems plaukams šukuoti be baimės, kad gali pažeisti jūsų plaukus.

Taip pat, labai svarbu atkreipti dėmesį ir į šerelių viršūnes. Jeigu šereliai turi galūnėles, jos būtinai turi būti išlietos iš tos pačios medžiagos kaip ir pats šerelis, o ne priklijuotos. Kitu atveju, priklijuotos šerelių viršūnės gali greitai nukristi ir draskyti jūsų galvos odą.

Didžiausia antirekomendacija – šepečiai su metaliniais šereliais ar metaliniais šerelių galiukais! Tokie šereliai yra kenksmingi mūsų plaukams ir galvos odai, nes gali lengvai juos subraižyti ir sužaloti.

Kokie šepečiai ar šukos tinkami dažnam šukavimui?

Svarbu paminėti, kad plaukų šukavimas yra neatsiejama kasdienės rutinos dalis. Rekomenduojama kasdien šukuoti plaukus ne mažiau nei du kartus, nes dažnas šukavimas turi įtakos plaukų būklei – taip skatinamas plaukų augimas, jie atrodo sveiki ir blizgūs. Kiekvieno plaukų šukavimo metu, galvos odoje esantis riebalinis sluoksnis tolygiai pasiskirsto po visą plaukų ilgį, taip neleisdamas plaukams išsausėti. Dažnam šukavimui labiausiai tinka platūs šepečiai su natūraliais šereliais.

Kokie ir kam šepečiai naudojami trenkant plaukus?

Plaukų trinkimui dažniausiai naudojami švelnūs, apvalūs šepečiai su plastikiniais arba mediniais stambesniais šereliais. Tokio tipo šepečiai yra skirti galvos masažui atlikti. Taip pat, jie naudojami šampūno ar kaukės paskirstymui galvos plovimo metu.

Naudojant tokį šepetį, galvos oda yra labiau prisotinama naudojamų priemonių, o atliekant galvos odos masažą skatiname plaukų augimą. Tai neatsiejama profesionalios plaukų priežiūros priemonė, kurią rekomenduoju turėti kiekvienai moteriai, kuri norit turėti sveikus ir žvilgančius plaukus!

Ką dar apie juos reik žinoti renkantis šepečius?

Pagrindinė taisyklė renkantis šepetį – būtina atkreipti dėmesį ne tik į gražų šepečio dizainą, bet ir į jo paskirtį, nepamirštant įvertinti savo plaukų ilgio, struktūros ir esamos būklės.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją