– Kokius išvaizdos trūkumus lietuvės dažniausiai renkasi šalinti?

– Nors vis dar dažniausiai moteris pas plastikos chirurgus atveda nepasitenkinimas krūtinės išvaizda, pastaraisiais metais stipriai išpopuliarėjo akių vokų plastika. Taip pat populiari išlieka nosies plastika, kurią renkasi tiek moterys, tiek vyrai. Tiesa, čia skiriasi jų poreikiai. Pastebiu, kad šiuo metu moterų siekiamybė – „lėliška“ nosis: maža, su šiek tiek riestu galiuku. Šioje srityje vyrų mados tendencijos neveikia – absoliuti dauguma pacientų nori tiesios, veido bruožams proporcingos nosies.

– Kaip kito plastinių operacijų skaičius, lyginant pastaruosius dvejus metus?

– Augantį plastinės chirurgijos poreikį juntame kasmet. Tačiau, žinoma, COVID-19 pandemija turėjo įtakos galimybėms tobulinti išvaizdą. Todėl popandeminiu laikotarpiu stebėjome plastinių operacijų ir estetinės medicinos procedūrų šuolį. Šiandien apie du trečdalius visų pacientų renkasi estetinę mediciną, o vienas trečdalis – plastinę chirurgiją.

– Kokias pagrindines grožio industrijos naujoves galėtumėte išskirti?

– Kalbant apie tendencijas plačiąja prasme, šiuolaikinės chirurgijos siekiamybė – chirurginės traumos mažinimas (kuo mažesni ir kuo labiau nepastebimi pjūviai). Taip pat vis dažniau pasitelkiama ląstelių technologijos (SVF) procedūra, padedanti po operacijos atkurti pažeistas audinio funkcijas, paskatinti odos regeneraciją ir žaizdos gijimą. Taip pat – paties paciento audinių naudojimas (riebalų persodinimo ir trombocitais papildytos plazmos procedūra (PRP)).

Kita labai greit išpopuliarėjusi tendencija – intymi estetika ir atjauninimas. Moterys nori atrodyti ir jaustis patraukliai ne tik išoriškai – intymioji zona taip pat svarbi. Mažųjų ir didžiųjų lytinių lūpų plastinės operacijos, makšties ir tarpvietės korekcijos, tiek po įprasto, tiek po komplikuoto gimdymo, minimaliai invazinės procedūros lazeriais, specialių siūlų, hialurono rūgšties užpildų lipofilingo ir PRP naudojimas – visa tai priskiriama intymaus atjauninimo metodams ir sulaukia didelio susidomėjimo tarp įvairaus amžiaus moterų.

– Sparčiai populiarėja aparatinė medicina. Ar yra požymių, kad ateityje ji gali pakeisti plastinę chirurgiją?

– Aparatinė medicina skirta ne išstumti, o žengti koja kojon su chirurgija – jos viena kitą papildo. Estetinės problemos (celiulitas, odos nelygumai, makšties laisvumas ir sausumas, ankstyvi senėjimo požymiai) labai efektyviai gydomos įvairiausiais moderniais aparatais bei lazeriais, kai operacija dar nėra reikalinga. Žinoma, kalbant apie rekonstrukcines operacijas, tokias kaip nosies plastika, atlėpusių ausų, viršutinių ar apatinių vokų korekcijos, krūtų konkrecijas, jų bent jau kol kas negali pakeisti nechirurginės alternatyvos.

– Ko tikisi šiuolaikinis pacientas?

– Natūralumo. Skamba netikėtai, bet būtent to siekiama, tobulinant plastinės bei estetinės medicinos technologijas. Pacientai yra vis reiklesni estetinių intervencijų rezultatams. Norima, kad rezultatas būtų kuo natūralesnis, tad visa plastinės ir estetinės chirurgijos pažanga, tendencijos bei naujovės siekia šio tikslo. Jei seniau plastinė chirurgija asocijavosi su perdėm išryškintomis kūno linijomis, nenatūraliai įtemptais veidais ar „ančiuko lūpomis“, šiandienos ir ateities paciento prioritetas – ne siekti dirbtinumo, o padėti pacientui jaustis ir atrodyti kaip įmanoma geriau.

Bet kokiu atveju ir bet kokia plastinė operacija – intervencija į žmogaus kūną ir jos rezultatų, kūno reakcijos nuspėti sunku. Sveikatos ekspertai rekomenduoja sportuoti, sveikai maitintis ir pamilti savo kūną, plastines operacijas rinktis tik kraštutiniu atveju.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės