Talib įvairiuose interviu jau ne kartą sakė: „Vos pažvelgus į žmogaus veidą galiu pasakyti, kokių maisto produktų jis padaugina“. O ką sako jūsų veidas? Ar jūsų dietos pagrindą sudaro cukrus, glitimas, pieno produktai ar… vynas? Tai – keturi N. Talib išskirti ir ją plačiai išgarsinę mitybos įpročių bei jų sukeltų grožio problemų tipai. Kuris iš jų jūsų?

„Bet kokios tam tikrų maisto produktų virškinimo problemos mūsų kūne, tiek viduje, tiek išorėje gali sukelti visą virtinę cheminių ir hormoninių reakcijų, kurios paspartina senėjimo procesus, o viso to rezultatai pasirodo ant žmogaus veido. Dažnai tai gali būti toks maisto toleravimas, apie kurį žmogus nė nežino. Tam tikros maisto produktų grupės sukelia daugiau žalos nei kitos, tai – cukrus, glitimas, pieno produktai ir alkoholis.

Kiekvienas jų turi savitą šalutinį poveikį, kuris prisideda prie senėjimo proceso ir pasireiškia dėmėmis, patinimu, nelygiu odos tonu, ankstyvomis raukšlelėmis ar odos tonuso praradimu. Įvardinti, koks kiekis jums bus per didelis, neįmanoma, nes tai labai individualu – jūsų draugas be problemų gali išgerti visą litrą pieno, o jums net ir nedidelis gabalėlis sviesto gali paskatinti spuogų atsiradimą“, – savo knygoje „Pakeisk senėjimo ženklus“ rašo N. Talib.

Kokios didžiausios jūsų grožio problemos ir kaip jūsų mitybos įpročiai jas įtakoja? Pasiruoškite veidrodėlius ir einame skaityti savo veido.

Vyno veidas

Požymiai: raukšlelės arba paraudimas tarp akių, nukarę akių vokai, padidėjusios poros, išsausėjusi oda, plunksninės raukšlelės ant skruostų, nosies ir skruostų paraudimas, gilios raukšlės nuo nosies iki lūpų.

Alkoholis sausina odą, o tai išryškina raukšles. Be to, alkoholyje yra daug cukraus, kenkiančio kolageno baltymui, kuris yra atsakingas už mūsų odos elastingumą. Dėl šios priežasties odos poros atrodo išsiplėtę, o vokai apkritę. Zona tarp akių yra siejama su kepenų funkcijomis, tad žmonėms, kurių organizmas sunkiai virškina alkoholį dažnai būtent šioje vietoje atsiranda paraudimų, raukšlelių. Dėl alkoholio vartojimo išsiplečia kapiliarai, organizme vyksta uždegiminiai procesai, kurie pasireiškia paraudimais minėtose veido vietose.

Turintiems „vyno veidą“, gydytoja N. Talib rekomenduoja bent tris savaites nevartoti jokio alkoholio, padaryti pertrauką, o vėliau – laikytis 80/20 taisyklės, pagal kurią nuo alkoholio reikėtų susilaikyti daugumą laiko, tačiau retkarčiais galima išgerti taurę.

Cukraus veidas

Požymiai: raukšlės ant kaktos, pasmukę paakiai, išvargusi veido išvaizda, skausmingi pūliniai ant veido, odos išplonėjimas, papilkėjimas arba perbalimas.

Cukraus veidą sukelia ne tik didelis kiekis saldumynų, bet ir perdirbti angliavandeniai, pavyzdžiui, baltieji ryžiai, kurie organizme greitai virsta cukrumi. Cukrus daro neigiamą poveikį mūsų organizme esančiam kolagenui, dėl to veido oda atrodo pasmukusi, o ten, kur veido oda pati jautriausia – aplink akis, išryškėja raukšlės. Kaktos zona yra siejama su virškinimu, dėl to šioje srityje atsiranda dėmių, raukšlių. Cukrus išbalansuoja ir žarnyne esančias bakterijas, dėl ko atsiranda pūlingi spuogai – šie linkę atsirasti ne tik ant veido, bet ir ant pečių, krūtinės.

N. Talib rekomenduoja drastiškai sumažinti cukraus vartojimą, atsisakant sausainių ir pyragaičių, vaisių sulčių, perdirbtų angliavandenių ir kitų maisto produktų. Anot jos, pakanka cukraus vartojimą sumažinti per pusę, kad veidrodyje matytumėte pagražėjusį veidą.

Pieno veidas

Požymiai: patinę vokai, maišeliai po akimis ir patamsėję paakiai, nedidelės dėmelės ir nelygumai barzdos srityje.

Pieno produktuose esanti laktozė – vienas iš labiausiai netoleruojamų maisto ingredientų. Vieni išgėrę pieno jaučia nemalonius pojūčius, kiti jų visai nejaučia, tačiau tai dar negarantuoja, kad jūsų organizmas lengvai virškina laktozę. Jeigu sunkiai toleruojate pieno produktus, organizme prasideda uždegiminiai procesai, kurie pasireiškę paraudimu ir patinimu – tokiais pačiais simptomais, kokie atsiranda, pavyzdžiui, pasitempus kulkšnį.

Reikia nepamiršti, kad kartu su pieno produktais gauname ir visą hormonų bei chemikalų kokteilį, kuris buvo duodama karvei – antibiotikų, augimą skatinančių hormonų, nuskausminamųjų. Tai sutrikdo mūsų kūno hormonų pusiausvyrą ir pasireiškia spuogeliais barzdos srityje, kuri yra siejama su reprodukciniais organais.

Norintiems pasitikrinti, kaip jų organizmą veikia pieno produktai, N. Talib rekomenduoja šių atsisakyti bent trims savaitėms ir įvertinti, kokį poveikį tai turės odos būklei.

Glitimo veidas

Požymiai: pūsti rausvi žandai, tamsesnės dėmelės ant veido, spuogai barzdos srityje.

Nors glitimo netoleravimu – celiakija, serga tik gana nedidelis procentas žmonių, tačiau jautrumas šiam baltymui, kuris randamas kviečiuose, miežiuose ir rugiuose, pasireiškia daugeliui. Tai organizme gali sukelti ir ne taip akivaizdžiai pajaučiamus uždegiminius procesus, kurie pasireiškia vidurių pūtimu ar patinimu. Glitimas gali išbalansuoti reprodukcinius hormonus, dėl ko ant barzdos atsiranda spuogų ar tamsesnių dėmių.

Jeigu atpažįstate save, N. Talib rekomenduoja gerti daug vandens, vartoti skaidulinių medžiagų turinčių produktų ir sumažinti glitimo turinčių produktų vartojimą. Glitimo atsisakymas kai kuriais atvejais pagerina ir žmonių, kuriuos kamuoja rožinė, veido odos būklę.

Jeigu jums būdinga visa puokštė minėtų simptomų – nesuglumkite, nes ši specialistė sako, kad daugumai žmonių būdingas jautrumas net keliems maisto produktams.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės