Medicinos laidoje „Sveikas rytojus“ buvo kalbama apie nagų sveikatą, ilgalaikio manikiūro daromą žalą bei natūralius būdus, kaip pagelbėti nagams.

Nors manikiūro meistrai įtikinėja, kad ilgalaikio lakavimo procedūra yra saugi, gydytojai laikosi kitokios nuomonės. Ilgainiui tokios grožio procedūros gali ne tik išsausinti odą ar pasilpninti nagus, bet ir UV/LED lempų šviesa sukelti odos vėžio riziką.

Ilgalaikis manikiūras

Tinklaraštininkė ir stilistė Viktorija Šaulytė-Mockė pasakoja, kad tik sveiki nagai gali būti gražūs, nes byloja apie žmogaus meilę sau ir jo bendrą organizmo būklę.

„Rankos bei nagai yra ta žmogaus kūno dalis, į kurią dažnai atkreipiu dėmesį. Nagų sveikata ir estetika yra išties labai svarbi įvaizdžio dalis. Jei rankos bei nagai netvarkingi, nekaip atrodys ir gražiausi drabužių deriniai “, – teigė V. Šaulytė-Mockė.

Grožio specialistai kuria vis naujus produktus, kartu ir naujas galimybes suteikti nagams gražią formą bei spalvą. Manikiūro meistrai tvirtina, kad šiuo metu itin populiarus yra ilgalaikis lakavimas, kuris laikinai nagus sutvirtina, visgi silpni ir lūžinėjantys nagai yra pagrindinė klientų skundų priežastis.

„Labai svarbu kokybiškos lempos, kurios džiovina nagų laką, jos turi turėti patikimus sertifikatus ir aišku, kokybiška kosmetika. Viskas svarbu, bet labiausiai – specialisto profesionalumas. Geras specialistas nėra tas, kuris vien tik atlieka procedūrą. Geras specialistas yra tas, kuris, pavyzdžiui, pamatęs neaiškų apgamą, patars apsilankyti pas dermatologą. Grožio specialistai yra tie žmonės, pas kuriuos klientai būna labai atviri“, – tikino viena iš Sveikos odos instituto įkūrėjų Sabina Repčenkienė.

Rankų odai, o kartu ir nagams, gali kenkti ne tik permainingi orai, bet juos išsausina ir dezinfekciniai skysčiai, kuriais pastaruoju metu uoliai visi dezinfekuojame rankas.

„Jeigu nagai ar plaštakos yra jautresnės, jas dirgina daug kas. Jeigu dažniau plaunamos rankos, tenka dirbti su cheminėmis medžiagos, dažniau dezinfekuoti, tai pasireiškia pakitimai, kurie gali pakenkti ir nagams“, – pasakojo gydytoja dermatovenerologė Jonė Šaltienė.

Klinikinis tyrimas atskleidė, jog nagams, kurie sluoksniuojasi, skilinėja, keičia spalvą, banguojasi, yra pažeisti, itin padeda gamtoje randami natūralūs polifenoliai.

„Renkantis nagų priežiūros priemones, aš visada atsižvelgiu į produktų patikimumą, mokslinius tyrimus. Taip pat svarbu, kad priemonės turėtų antibakterinių, antiuždegiminių savybių, kas rankoms bei nagams yra ne tik reikalinga, bet ir būtina. Juk mes viską liečiam, viską imam, tad rankos bei nagai yra pirmiausias kontaktas į kažką“, – pasakojo V. Šaulytė-Mockė.

Viktorija Šaulytė-Mockė

Visos moterys turi savo grožio paslapčių, tačiau Viktorija įsitikinusi, jog svarbu ne tik išoriškai puoselėti savo kūną, bet ir rūpintis savo vidumi, emocine būsena ir pozityviomis mintimis.

„Kalbant apie nagus, veido odą, plaukus, viską, kas susiję su išoriniu grožiu, tai nereikia pamiršti, kad vidinis pasaulis irgi spinduliuoja į išorę. Aš tikiu tais žodžiais, kurie eina iš širdies: kažką tepant ant savęs, darant rankų masažą, aš pasakau sau tyliai, kad myliu savo odą, savo nagus, savo plaukus. Reikia mylėti save ir lepinti save pozityviomis mintimis, nes tik ramus bei laimingas žmogus gali būti gražus“, – atviravo V. Šaulytė-Mockė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (38)