Savaitgalį Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusioje tarptautinėje grožio industrijos parodoje „Pelenė 2025“, Ignas Dilys su kolegomis Alvita Vespenderyte ir Anatolijumi Pajanoku vedė tendencijų seminarą, kur pateikė šių metų plaukų tendencijas, dažymo aktualijas bei scenoje pademonstruos net devynis skirtingus kirpimo įvaizdžius.

Ignas Dilys su kolegomis Alvita Vespenderyte ir Anatolijumi Pajanoku vedė tendencijų seminarą

Šių dienų  plaukų tendencijos

Stilisto teigimu, kirpimo tendencijos nesikeičia stipriai, tačiau po truputį plaukų stilius evoliucionuoja, įgauna kitokias formas, proporcijas. „Pastaruoju metu tendencijos juda į minkštas, lengvas linijas, ilgesnius, lengvus sluoksnius, mažiau galima matyti stiprių iškarpymų, tokių kaip „Shag“ ar „Mullet“ kirpimai. Taip pat vyrai vis dažniau renkasi atsiauginti plaukus, turėti ilgesnius, nebesiskusti šonų. Tai jiems leidžia išbandyti įdomesnes formas“, – aiškina I. Dilys.

Grožio industrijos paroda „Pelenė“ akimirka

Ignas pastebi, jog kirpimai ir formavimai grįžta į 90-ųjų dešimtmetį. „Plaukai atrodo suformuoti, iššukuoti, ištenuoti, juos galima nešioti natūraliai, leidžiant natūraliai tekstūrai pasirodyti.“

Igno Dilio kirpimas

O kokias klaidas daro lietuvaitės? Stilistas atvirai sako: lietuvės bijo sluoksniuoti ir iškarpyti plaukus. „Šitos klaidos daromos, nes trūksta žinių apie teisingą plaukų sluoksniavimą. Taip pat merginos bijo kirpčiukų, nes dažniausiai būna išgąsdintos aplinkinių, jog jie joms netinka. Mat kažkada turėjo per didelius ar sunkius kirpčiukus. Aš manau, kad kirpčiukai tinka visiems, tiesiog reikia mokėti juos pritaikyti, teisingai nukirpti ir iškarpyti“, – priduria plaukų stilistas.

Grožio industrijos paroda „Pelenė“ akimirka

Kelias į profesionalumą

Nors Igno mama yra kirpėja, jis prisimena, kaip paauglystėje girdėdavo ją juokaujant: „Ignai, tu būsi kirpėjas“. „Aš viduje galvodavau: tikrai ne. Mat tuo metu augau Vilniaus Naujininkų rajone, mane supo vyriška aplinka, lankiau įvairius būrelius, važinėjau riedlente, penkerius metus šokau gatvės šokius ir tikrai nemąsčiau apie kirpėjo profesiją“, – atvirai sako I. Dilys.

Paskutinėje gimnazijos klasėje Ignas neslepia, jog draugai, bendraklasiai stojo į teisę, ekonomiką, mediciną, tačiau pats nenorėjo šių specialybių rinktis. Baigęs mokyklą, jis atsidūrė kryžkelėje: nežinojo, ką toliau veikti. „Aš žinojau, jog tikrai noriu gyventi gerai. Breiko būrelyje mano vyresnis draugas patarė man įgyti amatą ir liepė atsigręžti į savo mamą kirpėją. Tąkart susimąsčiau apie kirpėjo profesiją“, – pasakojo I. Dilys.

Ignas Dilys

Iš pradžių Igną apmokė mama. Vyras šypsodamasis prisimena, jog pirmasis klientas buvo jaunesnis brolis – jį Ignas kirpo beveik tris valandas. Ilgainiui jis pradėjo domėtis kirpimu socialiniuose tinkluose, ėmė mąstyti apie gyvenimą ir karjeros siekimą svetur. Tad su vienu lagaminu pakėlė sparnus į Londoną, kur apsistojo pas mamos giminaičius. Gyvenimo pradžia nebuvo lengva – lietuvis klojo grindis.

„Aš labai norėjau mokytis prestižinėje „Toni&Guy“ plaukų stilistų akademijoje, tačiau ten mokslai kainavo 15 000 svarų. Galvojau, teks man padirbti trejus metus įvairius sudėtingus darbus ir taip susitaupysiu pinigus“, – tvirtina Ignas.

Praėjus keliems mėnesiams, Ignas nusprendė stoti į koledžą, kur pradėjo mokytis kirpėjo amato. Jam labai gerai sekėsi mokslai, buvo pastebėtas vienos dėstytojos, kuri pasiūlė tapti pameistriu. Po sunkių paieškų Ignui nusišypsojo fortūna – jis įsidarbino pameistriu prestižinėje Mančesteryje esančioje „Toni&Guy“ akademijoje bei salone. Pradžioje Ignas buvo asistentas – virdavo kavą, tvarkydavo saloną, plaudavo grindis, tačiau jis greitai mokėsi. Prestižinėje akademijoje pradėjo mokyti jaunesnius kolegas, pats gavo galimybę kirpti britus. Vėliau krimto ne vienus mokslus, tobulinosi seminaruose, tačiau vieną  dieną grįžo į Londoną, kur tapo madų stilistu, pradėjo dirbti reklamose, madų savaitėse.

Ignas Dilys

„Pasiekiau karjeros aukštumas, tačiau vis traukė grįžti į Lietuvą, kur mano šeima, draugai, tad po rimtų svarstymų susikroviau lagaminus ir persikėliau į Vilnių“, – teigė I. Dilys.

Su mama įkūrė verslą

Iš pradžių įsidarbino Vilniaus salonuose, tačiau su mama kirpėja bei dar viena  partnere nusprendė kurti savo verslą. Net metus ieškojo tinkamų patalpų ir šiandien sostinės senamiestyje jie dirba savo grožio salone.

Ignas Dilys

„Dabar visiems sakau, kad grįžimas į Lietuvą buvo mano geriausias sprendimas. Nors būna etapų, kada pavargstu, tačiau džiaugiuosi, jog verslas sekasi, žmonės stovi eilėse, galiu dirbti ir populiarių žurnalų fotosesijose, reklamose“, – tvirtina Ignas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją