Blakstienų tušas ir skystas pravedimas – kas 3 mėnesius

Naudojant blakstienų tušą arba skystą pravedimą, į indelį nuolat pakliūna oras, dėl kurio dažas ima džiūti, pranešime spaudai pasakoja „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė. Anot jos, taip pat šios priemonės ilgainiui pradeda kaupti nešvarumus, dulkes ir kenksmingas bakterijas.

„Blakstienų tušą ir skystą pravedimą patariama keisti kas 3 mėnesius. Yra tekę girdėti tokių patarimų, kad norint ilgiau naudoti šias priemones, jas galima skiesti su aliejumi, makiažo valikliu arba vandeniu. Bet tai visiškai netiesa.

Ilgainiui naudojamos priemonės ne tik pradėti byrėti ar tepti akių vokus, bet ir galimas akių odos deginimo pojūtis, paraudimas, patinimas. Net jeigu anksčiau pajuntate šiuos nemalonius pojūčius, nedelsdami pakeiskite kosmetikos priemonę, nes priešingu atveju gali išsivystyti uždegiminės akių infekcijos, konjunktyvitas arba dermatitas“, – sako A. Vareikienė.

Kreminė pudra – iki 6 mėnesių

„Kremines pudras yra geriausia keisti kas pusę metų. Visgi atkreipkite dėmesį – jeigu, ilgainiui pakito kreminės pudros spalva ir išsisluoksniavo tekstūra, tai gali būti ženklas, kad dėl neteisingo priemonės laikymo, ji anksčiau nustojo galioti. Dažniau su tuo susiduriama, jei kreminė pudra yra laikoma vonioje, kur netrūksta staigių temperatūrų ir drėgmės pokyčių“, – pasakoja A. Vareikienė.

Ji priduria, kad reikėtų nepamiršti ir makiažo kempinėlių priežiūros. Norint išvengti bakterijų kaupimosi ant kempinėlės, ją reikėtų po kiekvieno naudojimo nuplauti antibakteriniu muilu ir keisti bent kas tris mėnesius.

Sausos pudros – iki 3 metų

Pudros, bronzantai, skaistalai ir akių šešėliai – visos šios sausos ir presuotos priemonės gali būti naudojamos iki 3 metų. Anot grožio specialistės, pagrindinė to priežastis, jog šiose kosmetikos priemonėse nesikaupia drėgmė, kuri sutrumpintų jų galiojimo laiką.

„Taip pat ilgesniu galiojimo laiku pasižymi birios pudros. Dauguma jų tinkamos naudoti iki poros metų. Tuo tarpu mineralinės pudros turi individualius trumpesnius galiojimo laikus, kurie būna parašyti ant pakuotės. Tik stebėkite, ar vėliau šios priemonės nekeičia spalvos – jeigu pamatėte skirtumą, tai ženklas, kad pudroje įsiveisė pelėsis ir jos naudoti nebegalima. Reikėtų nepamiršti ir pudroms skirtų šepetėlių. Pavyzdžiui, natūralūs šepetėliai gali tarnauti kone visą gyvenimą, jeigu jais rūpinamasi teisingai. Svarbiausia kartą per savaitę juos nuplauti muilu ir šiltu vandeniu, o tada padėti jį ant stalo džiūvimui taip, kad minkštoji dalis kabėtų ant krašto – ore“, – sako A. Vareikienė.

Lūpų dažai – iki 1 metų

„Kartais tenka išgirsti istorijų, kaip susigundoma panaudoti prieš porą ar netgi daugiau metų įsigytą lūpdažį vien dėl priežasties, kad nematomi jokie jo išvaizdos pokyčiai. Visgi to daryti nereikėtų. Pasibaigusio galiojimo lūpdažiai gali išsausinti mūsų lūpas, gali pakisti jų spalva, o taip pat nereikėtų pamiršti fakto, jog kiekvienais metais vidutiniškai suvalgome 2 kilogramus lūpdažio.

Jeigu pasibaigus lūpdažio galiojimo laikui toliau jį naudojame, tai gali iššaukti daugiau sveikatos rizikų pasibaigus jo galiojimui. Dėl to teisingiausia būtų lūpdažį keisti kas metus“, – pasakoja A. Vareikienė.

Grožio specialistė priduria, kad lūpų blizgesius reikėtų keisti dar dažniau – bent kas pusę metų. Anot jos, svarbiausia nelaukti, kol lūpų blizgis pradeda sluoksniuotis.

Plaukų šepečiai: nuo 6 mėnesių iki metų

Grožio specialistė pasakoja, kad kone dažniausiai pamirštama atkreipti dėmesį į savo šepetį. Anot jos, jį reikėtų pakeisti bent kas metus, o geriausia – kas 6 mėnesius.

„Visgi šepečiai nėra ilgaamžiai. Bėgant laikui, juose kaupiasi vis daugiau nešvarumų, kurie po to gali apsunkinti mūsų plaukus bei paskatinti dažesnį jų susiriebalavimą. Jeigu neprisimenate, kada įsigijote šepetį, apžiūrėkite jį – jeigu šereliai yra praretėję, o šukuojami plaukai labiau trūkinėja ar įsielektrina nei anksčiau, tai gali būti ženklas, kad jums reikalingas naujas plaukų šepetys. O kad šis ilgiau būtų tinkamas naudoti, reguliariai plaukite jį su savo šampūnu“, – teigia A. Vareikienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės