Nenaudokite šepečio iškart


Viena dažniausių ir tipiškų plaukų džiovinimo klaidų – tik išplovus plaukus imti į rankas džiovintuvą bei šepetį. Specialistė pataria – pirma naudokite tik džiovintuvą ir be šepečio pagalbos džiovinkite plaukus.

„Pradžioje džiovindami plaukus nustatykite vidutinę šilumą ir mažiausią greitį. Džiovinimą pradėkite po truputį, nesukelkite plaukams šoko, šiek tiek išdžiovinus, pereikite prie vidutinio ar didžiausio greičio, kol plaukai visiškai išdžius. Jei iškart imsite į rankas šepetį ir džiovindami šukuosite plaukus, jie pradės trūkinėti. Plaukus šepečiu formuokite jiems esant visiškai sausiems, kadangi šlapi plaukai yra labiausiai pažeidžiami. Šiek tiek kantrybės padės turėti sveikesnius ir mažiau skilinėjančius plaukų galiukus“, – teigė G. Ulbienė.

Cascada prekinio ženklo atstovė Giedrė Ulbienė

Specialistė pasakoja, kad džiovintuvas išgarina iš plaukų drėgmę, kuri yra būtina sveikų plaukų dalis. Tad jei per dažnai ir neteisingai naudositės džiovintuvu, plaukai neišvengiamai išsausės. Išsausėjusius plaukus galite papildomai drėkinti ir atstatyti plaukų kaukėmis ar specialiais aliejais.

Nelaikykite džiovintuvo per arti


Specialistė mini, kad didžiausią žalą plaukams galite padaryti džiovinimo metu laikydami džiovintuvą per arti. Atstumas nuo plaukų turėtų būti bent 30 centimetrų.

„Jei džiovintuvą laikysite per arti, jis gali ne tik išsausinti plaukus, bet ir juos gali nudenginti. Ypač jei turite storesnius plaukus ilgai džiovindami pakenksite jų galiukams. Prisiminkite šią trisdešimtiems centimetrų taisyklę ir padarysite mažiau žalos savo plaukams”, – dalinosi patarimais moteris.

Pasak G. Ulbienės, sveikiausia plaukus džiovinti ne visiškai šlapius, o kai jie yra bent kiek natūraliai pradžiūvę. Taip pat dažnai daroma klaida – naudojama karščiausia džiovinimo funkcija.

Netinkama kryptis


Specialistė pasakoja, kad dažnai plaukus džioviname taip kaip yra patogu mums. Vis tik plaukus džiovinti reikia jų augimo kryptimi.

„Pradėkite nuo šaknų ir eikite link jų galiukų, nukreipdami oro srautą žemyn, plaukų augimo kryptimi. Jei darysite atvirkščiai ir pradėsite nuo galiukų, kol prieisite šaknis dalis plaukų jau bus išdžiūvę, dalis dar ne, ir taps sunku su jais susitvarkyti. Tad taisyklė paprasta - nuo šaknų iki galiukų“, – teigė moteris.

Anot G. Ulbienės, labai svarbu išsirinkti ir tinkamą džiovintuvo modelį – kad jis nebūtų jums per didelis ar per sunkus.

Moteris pasakoja, kad pastaruoju metu vis labiau populiarėja infraraudonųjų spindulių plaukų džiovintuvai, kurie džiovina plauką iš vidaus, apsaugodami juos nuo ilgalaikio karščio daromos žalos bei kutikulės pažeidimų.

Nepamirškite naudoti džiovintuvo antgalio

Kaip išvengti didžiausių plaukų džiovinimo klaidų

Daliai ši džiovintuvo detalė gali pasirodyti kaip nebūtina, ji dažnai būna paliekama pirkinio pakuotėje.

„Šis antgalis padeda tiksliau nukreipti oro srovę ir taip apsaugo plaukus nuo per didelės šilumos, neleisdamas džiovintuvo varikliui, kuris neretai būna stipriai įkaitęs, liestis su plaukais. Jis būtinas kokybiškam plaukų džiovinimui. Neretai šie antgaliai yra pametami ar tiesiog nukišami tolimiausiuose spintų kampuose. Vis tik jis būtinas net tik geresniam plaukų formavimui, bet ir jų sveikatai. Tad jei nenorite be reikalo deginti savo plaukų, būtinai naudokite šį antgalį”, – pasakojo Giedrė Ulbienė.

Specialistė pridūrė, kad kaip ir kiekvienam darbui, kurį norite atlikti kokybiškai, taip ir plaukų džiovinimui, itin svarbus laikas.

„Jei norite atlikti darbą kokybiškai, turite jam skirti pakankamai laiko. Taip ir su plaukų džiovinimu. Jei tai darysite paskubomis, greičiausiai pridarysite klaidų, dėl kurių ilgainiui kentės jūsų plaukai. Tad jei ryte plaunate plaukus, atsikelkite keliomis minutėmis anksčiau ir išdžiovinkite juos tinkamai prieš išeidami į darbą. Vis tik jei neturite pakankamai laiko, kad plaukai išdžiūtų natūraliai, rinkitės džiovintuvą su jonizatoriumi. Tokio tipo džiovintuvai ne taip stipriai išsausina plaukus”, – užbaigė atstovė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos