Faktas/mitas: Karantino pasivaikščiojimai gali tapti efektyvia treniruote.

Statusas: Patvirtintas.

Paaiškinimas:

Vien tik vaikščiojimo naudos pakanka, kad tai jus motyvuotų vaikščioti kasdien. Kodėl? Vaikščiojimas pagerina fizinę būklę, širdies veiklą, palengvina depresiją ir nuovargį, pagerina nuotaiką, sukuria mažiau streso sąnariams ir sumažina skausmą, gali užkirsti kelią svorio augimui, sumažinti vėžio ir lėtinių ligų riziką, pagerinti ištvermę, kraujotaką ir laikyseną.

Jei tai jau yra jūsų įprotis ir pasivaikščiojimo tikslas yra labiau atpalaiduojantis ar meditacinis, šio plano ir laikykitės. Bet jei šiandien praleidote suplanuotą treniruotę, kodėl gi nepasinaudojus šiuo laiku, kurį jau skiriate pasivaikščiojimui, įdarbinant dar daugiau raumenų grupių? Kitaip tariant, jei norite pasivaikščiojimą paversti efektyvia pėsčiųjų treniruote, siekdami pagreitinti širdies ritmą arba įgauti daugiau jėgų, ištvermės, tereikia šiek tiek kūrybiškumo.

Figūra

Pasivaikščiojimo trasos pasirinkimas.

Kelionė į kalvas natūraliai padidina jūsų ėjimo intensyvumą, net jei judate tuo pačiu tempu ar lėčiau. Jei aplink jus daugiausia lygumos, ieškokite tako, kuriame galėsite tikslingai eiti aukštyn žemyn.

Pratimai tarp ėjimo.

Pridedant pratimus kasdienio pasivaikščiojimo metu, galima ne tik lengvai sugriauti monotoniją, bet taip pat pagerinti raumenų darbo efektyvumą. Variantų yra tikrai begalė, tačiau viskas, ką jums reikia padaryti, tai pasirinkti tam tikrą seką (pavyzdžiui, kas 10 min. arba kas pusę kilometro) ir pridėti pratimą ar pratimų derinį. Galite pradėti nuo bazinių ir visiems gerai žinomų pratimų, tokių kaip pritūpimai, atsispaudimai, lenta ar ėjimas įtūpstais.

Pridėkite svorius.

Vaikščiojimas paprastai reikalauja tik apatinės kūno dalies pastangų. Tad kodėl gi neįtraukti ir viršutinės kūno dalies tuo pačiu metu? Jei turite lengvų svarelių, pabandykite neštis juos su savimi eidami. Galbūt tai neatrodo didelis iššūkis, tačiau nustebsite, kokį skirtumą pajusite net ir nuo nedidelių svorių.

Muzikos grojaraščio pasirinkimas.

Susikurkite naują grojaraštį su nuotaikingomis dainomis, paskui lėtesnėmis. Eidami ir girdėdami greitesnę dainą, padidinkite tempą. Kai klausysitės lėtesnės dainos, šiek tiek sulėtinkite tempą. Tai gali tapti paprastu būdu papildyti įprastą rytinį pasivaikščiojimą intervaliniu vaikščiojimu.

Figūra

Rezultatas:

Vos keli papildomi žingsniai kiekvieną dieną yra paprastas ir lengvas būdas išlaikyti žymiai sveikesnį kūną ir geresnę savijautą. Jei jums patinka vaikščioti, bet norite sudeginti daugiau kalorijų, tonizuoti raumenis ar tiesiog pakeisti savo vaikščiojimo rutiną, improvizuokite pasivaikščiojimo metu: nuolydžiai ir įkalnės, ėjimo stilius, greitis, svoris (kulkšnies svoriai ir (arba) rankiniai svoriai) ir net muzikos grojaraščio pasirinkimas, padedantis skatinti ėjimo tempo pokyčius, ir tai taps puikia viso kūno treniruote.

Mes sudeginame daugiau kalorijų pakartotinai didindami ir mažindami širdies susitraukimų dažnį, o ne palaikydami širdies ritmą vienodu greičiu. Kaip ir bet kuri pratimų programa, vaikščiojimo sėkmė yra susijusi su konkrečiais tikslais ir būdais jiems pasiekti. Jei iš pasivaikščiojimo negaunate maksimalios naudos, tai tikriausiai dėl to, kad nevaikštote pakankamai greitai, pakankamai ilgai ar pakankamai dažnai.

Pastaba:

Vienas Stanfordo universiteto tyrimas parodė, kad vaikščiojimas padidino kūrybinę produkciją vidutiniškai 60 procentų. Tyrėjai šį kūrybiškumo tipą pavadino „divergentiniu mąstymu“, kurį jie apibrėžia kaip minties procesą, naudojamą kūrybinėms idėjoms generuoti, tiriant daugybę galimų sprendimų. Pagal tyrimą, vaikščiojimas atveria laisvą idėjų srautą ir tai yra paprastas bei tvirtas sprendimas kūrybiškumo ir fizinio aktyvumo didinimo tikslams pasiekti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos