Dviračių sportas. Būtent su pirmąja rungtimi, kurioje dalyvaus Tokijo žaidynėse, mūsų šalies dviratininkės sieja didžiausias viltis.

Pirmadienį 9.30 val. Lietuvos laiku Idzu velodrome, esančiame maždaug 130 km nuo Tokijo, startuos moterų komandų sprinto lenktynių atranka. Šiose varžybose dalyvaus vos aštuonių šalių atstovės – tik tiek olimpinių kelialapių buvo išdalinta. Vieną jų iškovojo S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė.

Atrankoje visos komandos viena po kitos įveiks po du 250 m ilgio ratus, po kurių paaiškės keturios pirmo etapo poros.

Nuo 10.50 val. pirmajame etape greičiausia atrankos komanda kovos su lėčiausia, antra – su septinta, trečia – su šešta, ketvirta – su penkta. Porų nugalėtojos pagal rezultatus pateks į finalą arba dvikovą dėl bronzos, pralaimėjusios ekipos rungsis dėl 5-6 arba 7-8 vietų.

S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė kartu su treneriu Dmitrijumi Leopoldu ir kineziterapeutu Tomu Linksmuoliu į Japoniją atskrido vakar ir įsikūrė dviratininkams skirtame Idzu olimpiniame kaimelyje.

„Stengiuosi nekelti sau tikslų ir nieko neplanuoti, svarbiausia – ramybė ir pasitikėjimas. Daug įdėjome pastangų, kad čia patektume. Vėliau laukė daug pandemijos, psichologinių iššūkių, reikėjo persiorientuoti.

Visgi, ilgesnis pasiruošimas išėjo į naudą: įgijau patirties, jėgos ir greičio. Japonijoje varžybos vyks visą savaitę, todėl mūsų laukia amerikietiškai kalneliai: daug pakilimų, nusileidimų, adaptacijos. Noriu susikoncentruoti į kuo geresnį pasirodymą, kad grįžę galėtume didžiuotis“, – prieš kelionę sakė jau penktose olimpinėse žaidynėse startuosianti 38 metų S. Krupeckaitė.

M. Marozaitei tai – pirmos olimpinės žaidynės karjeroje.

„Jaučiuosi pasiruošusi, jaudulio dar nėra, man dabar svarbiausia išlaikyti pasitikėjimą savo jėgomis. Tiesa, prieš pat skrydį pajutau žiniasklaidos dėmesį, šiandien supratau, kad tikrai važiuoju į olimpines žaidynes.

Mes su Simona kartu dirbame jau penkerius metus. Nemažai iš jos išmokau, todėl labai džiaugiuosi, kad kartu dalyvausime. Didžiausi mano lūkesčiai susieti su komandine sprinto rungtimi, jai labiausiai ir ruošiausi“, – teigė 25 metų dviratininkė, kartu su S. Krupeckaite laimėjusi 2019 m. Europos žaidynių komandų sprinto sidabrą

Vėliau Idzu treke S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė startuos asmeninėse rungtyse – keirine ir sprinte.

Treneris D. Leopoldas prieš skrydį į Tokiją kalbėjo: „Pasiruošimas žaidynėms buvo neįprastai ilgas, todėl turėjome laiko ištaisyti savo klaidas.“

Šaudymas. K. Girulis į Tokijo olimpinę šaudyklą sugrįš su kitu ginklu.

Pirmoje rungtyje – šaudyme iš 10 m atstumo oriniu šautuvu – 34-erių lietuvis užėmė 28-ąją vietą tarp 47 sportininkų.

Rytoj jo laukia kulkinio šaudymo šautuvu iš 50 m atstumo rungtis. Joje sportininkai šaudo iš trijų padėčių – gulėdami, klūpėdami ir stovėdami. Būtent šios rungties varžybose K. Girulis ir iškovojo olimpinį kelialapį, leidusį jam dalyvauti ir 10 m orinio šautuvo rungtyje.

Po pirmosios rungties auklėtinio pasirodymu buvo patenkintas alytiškio treneris Nemanja Mirosavljevas.

„Jis sakė, kad mes tikrai negalėjome tikėtis kažko daugiau, stebuklų būna, bet ne kiekvieną dieną. Viskas dar prieš akis. Iki kitos rungties pakankamai daug laiko, kad suprastume, kaip veikia ši šaudykla. Kokią įtaką daro vėjas, karštis ir visa kita. Bandysime dabar persiorientuoti į kitą šaudymą ir ruoštis naujam startui“, – teigė K. Girulis.

Paklaustas, kurioje rungtyje geriau sekėsi, sportininkas sakė: „Ir ten, ir ten gerai. Kiekvienas startas turi papildyti vienas kitą.“

Kulkinio šaudymo šautuvu iš 50 m atstumo rungties atrankos varžybose, kurios startuos 5.30 val. Lietuvos laiku, dalyvaus 39 šauliai. Aštuoni jų pateks į 10.50 val. prasidėsiantį finalą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)