Ricky Rubio per 27 min. suvertė net 38 taškus bei surinko 34 naudingumo balus, tačiau jo vieno pastangų nepakako kovoje su čempionų titulą ginančia JAV.

30-metis taikliai atakavo iš žaidimo (13/20), pataikė net per ilgas Kevino Duranto rankas, tačiau trūko solidesnio komandos draugų indėlio.

JAV pralaimėjo kovą po „lenta“ (32-42), tačiau ženkliai geriau atakavo iš toli (13/32, 40,6 proc. prieš 7/23, 30,4 proc.), kur kas sėkmingiau dalijosi kamuoliu (28 rez. perd. – 12), rečiau klydo (9 – 17) ir perėmė net 14 kamuolių, ispanai – tik 3-is.

G. Popovichiaus auklėtiniai antro kėlinio viduryje atsiliko 29:39, tačiau prieš pat pertrauką sugebėjo pavyti ispanus ir išlyginti rezultatą – 43:43.

Po pertraukos jau JAV kontroliavo situaciją ant parketo bei vienu metu pirmavo 63:49. Visgi, ispanai neleido labiau pabėgti varžovams ir prieš lemiamą ketvirtį atkūrė intrigą – 63:69.

Usmanas Garuba lemiamą kėlinį pradėjo dvitaškiu (65:69), tačiau JAV pasitelkė tolimąją artileriją: tritaškius pataikė Damianas Lillardas, Jaysonas Tatumas, ir likus 7 min. JAV atitrūko 77:66.

Iniciatyvos ėmėsi tas pats R. Rubio, tačiau vienas lauke – ne karys: G. Popovichiaus auklėtiniai užtikrintai užbaigė rungtynes ir šventė pergalę 95:81.

Tuo metu ispanams pasirodymas Tokijo žaidynėse jau baigtas.

Ispanija: Ricky Rubio 38 (9/13 dvit., 4/7 trit., 8/8 baud., 4 atkov. kam., 2 rez. perd., 34 naud. balai), Sergio Rodriguezas 16, Willy Hernangomezas 10, Victoras Claveras 8, Sergio Lullas 6 taškai.

JAV: Kevinas Durantas 29 (6/10 dvit., 4/7 trit., 5/5 baud., 4 rez. perd., 28 naud. balai), Jaysonas Tatumas 13, Jrue Holiday 12, Damianas Lillardas 11, Zachas LaVine'as 10, Devinas Bookeris 9 taškai.

Rungtynių statistika (Ispanija – JAV)

Dvitaškiai: 22/41 (53,7 proc.) – 23/43 (53,5 proc.)

Tritaškiai: 7/23 (30,4 proc.) – 13/32 (40,6 proc.)

Baudų metimai: 16/20 (80 proc.) – 10/14 (71,4 proc.)

Naudingubo balai: 89 – 117

Ketvirtfinalių poras lėmė burtai. Prieš juos komandos buvo suskirstytos į du krepšelius pagal rezultatus grupių etape.

Tarpusavyje suporuotos negalėjo būti viename pogrupyje olimpiadą pradėjusios rinktinės.

Jau žinoma viena pusfinalio dalyvė: Tokijo olimpinių žaidynių debiutantai slovėnai turnyro ketvirtfinalyje 94:70 (25:14, 19:23, 22:17, 28:16) pranoko Vokietiją. Pusfinalyje Slovėnija susitiks su Italijos ir Prancūzijos poros nugalėtoju.

Antradienį dėl vietos pusfinalyje pasaulio vicečempionė Argentina žais su Australija, Prancūzija susirems su kaimyne Italija,