Olimpinių žaidynių didysis ir mažasis finalai vyks šeštadienį, rugpjūčio 7-ąją.

Gana neįprasta, tačiau čempionai paaiškės anksčiau, nei bronzos medalių laimėtojai. JAV ir Prancūzijos susitikimas dėl pirmosios vietos prasidės 5.30 val. Lietuvos laiku, o Slovėnija ir Australija dėl bronzos susirems 14 val.

Pirmomis minutėmis drąsiau ant parketo jautėsi slovėnai, kurie pirmo ketvirčio pabaigoje buvo atitrūkę 25:17.

10:4 kėlinį užbaigę prancūzai beveik pavijo varžovus – 27:29. Antrame kėlinyje vyravo kova taškas į tašką. Įpusėjus rungtynėms slovėnai turėjo minimalų pranašumą (44:42).

Trečiame kėlinyje prancūzai surengė nedidelį spurtą ir vienu metu atitrūko 9 taškais (67:58). Prieš pat lemiamą kėlinį slovėnai kiek sumažino skirtumą – 65:71.

Ketvirtame kėlinyje slovėnai lipo ant kulnų prancūzams: likus 44 sek. Evanas Fournier prasižengė puolime ir suteikė varžovams galimybę priartėti.

Ją tolimu metimu išnaudojo Klemenas Prepeličius, sumažinęs slovėnų deficitą iki 1 taško (89:90).

Prancūzų atakos metu Nando de Colo prametė ir varžovams liko 20 sekundžių.

Kamuolį laikęs Luka Dončičius jį perdavė Klemenui Prepeličiui, slovėnas veržėsi krepšio link ir atakavo, tačiau aukštai pašokęs Nicolas Batumas paskutinę sekundę blokavo metimą ir tokiu būdu nulėmė Prancūzijos pergalę 90:89 (27:29, 15:15, 29:21, 19:24).

Nicolas Batumo blokas

Luka Dončičius surinko trigubą dublį: pelnė 16 taškų (3/9 dvit., 2/9 trit., 4/6 baud.), atkovojo 10 kamuolių bei atliko net 18 rezultatyvių perdavimų. Tai vos trečias kartas olimpinių žaidynių istorijoje, kuomet krepšininkas fiksuoja trigubą dublį. Pastarąjį kartą tuo pasigirti galėjo LeBronas Jamesas 2012-aisiais Londone.

Slovėnija: Mike Tobey 23 (8/9 dvit., 2/5 trit., 1/3 baud.), Klemenas Prepeličius 17 (4/6 dvit., 2/6 trit., 3/6 baud.), Luka Dončičius 16 (10 atkov. kam., 18 rez.perd.), Jaka Blažičius 14, Vlatko Čančar 11 taškų.

Prancūzija: Nando de Colo 25 (5/12 dvit., 3/5 trit., 6/6 baud.), Evan Fournier 23 (4/10 dvit., 4/6 trit., 3/3 baud.), Luwawu Cabarrot 15, Guerschon Yabusele 9, Rudy Gobert 9 (16 atkov. kam.).