Pirmos ITF kategorijos senjorų turnyras Lietuvoje vyko pirmą kartą. Penkias dienas trukusiose varžybose dalyvavo daugiau nei 200 žaidėjų iš 22-iejų šalių. Lietuvai atstovavo beveik 60 žaidėjų. Nugalėtojais tapo 13-os šalių tenisininkai.

Moterų 50 metų amžiaus grupės nugalėtojos titulą iškovojo buvusi Lietuvos rinktinės narė Valdonė Povilionienė. Aštuntą vietą savo amžiaus grupės pasaulio reitinge užimanti teniso trenerė nugalėjo visas tris varžoves – olandę Franny van Opstal-Kalwij bei Rusijos atstoves Mariną Korepanovą ir Mariją Zakurdajevą.

Vyrų 65 metų amžiaus grupės dvejetų varžybų finale lietuvis Petras Vozbutas ir Jakovas Atrochovas iš Rusijos 2:6, 6:4 [12-10] įveikė pirmuosius pagal skirstymą vokiečius Peterį Adriganą ir Gerdą Dahmeną.

Vyrų 70 metų amžiaus grupės dvejetų varžybų nugalėtojais tapo lietuvis Jonas Leskevičius ir vienetų varžybas laimėjęs vokietis Hansas Peteris Balkė. Šioje grupėje antrą vietą užėmė kitas lietuvis Algirdas Gailius ir baltarusis Jurijus Sudnikas.

Moterų 45 metų amžiaus grupės dvejetų varžybų finale lietuvė Eglė Jurkevičienė ir Vokietijos atstovė Natalija Harina-Beckmann 6:3, 6:7 (5:7), 4:10 nusileido pirmajam pagal skirstymą duetui - estei Piret Ilves ir suomei Mari-Liis Parmas.

Vyrų 55 metų amžiaus grupės dvejetų varžybų pusfinalyje įspūdingą pergalę iškovoję Lietuvos atstovai Marius Kukenys ir Emilis Subata finale 4:6, 2:6 pralaimėjo pirmiesiems pagal skirstymą lenkui Ireniuszui Maciochai ir estui Alarui Milkui.

Kaip jau skelbėme, Gabrielė Lencina (Masiliūnaitė) tapo 40 metų amžiaus grupės vienetų ir 35 metų amžiaus grupės dvejetų varžybų nugalėtoja, E. Jurkevičienė triumfavo moterų 45 metų amžiaus grupėje, o Eitvydė Helmienė ir Sonata Jurkševičienė buvo pirmos 40 metų amžiaus grupės dvejetų varžybose.

„Smagu, kad nemažai taurių liko Lietuvoje, – pasibaigus kovoms sakė Lietuvos teniso sąjungos (LTS) prezidentas ir turnyro direktorius Ramūnas Grušas. – Manau, kad turnyras vyko sklandžiai, sulaukėme daug gerų atsiliepimų. Daugiausiai dalyvių, neskaitant lietuvių, atvyko iš kaimyninių šalių - Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos. Varžybose dalyvavę Italijos atstovai teigė, kad kitais metais į šį turnyrą iš jų šalies atvyks visas lėktuvas tenisininkų.“

Turnyro „Vilnius Cup 2016“, kurį surengė bendrovė „Teniso pasaulis“, dalyviai rungtyniavo vyrų ir moterų asmeninėse bei dvejetų varžybose. Vyrai kovojo aštuoniose amžiaus grupėse (virš 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70 metų), o moterys – penkiose (virš 35, 40, 45, 50, 55 metų).

Turnyre jėgas išmėgino Baltarusijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Gruzijos, Ispanijos, Italijos, Izraelio, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Rusijos, Serbijos, Suomijos, Švedijos, Ukrainos ir Vokietijos tenisininkai.