Šių pirmenybių finale Li Na žaidė antrus metus iš eilės ir trečią sykį per ketverius pastaruosius metus. 2011 metais lemiamą mačą ji pralaimėjo Belgijos tenisininkei Kim Clijsters, o pernai finale turėjo pripažinti baltarusės Viktorijos Azarenkos pranašumą.

D. Cibulkova „Grand Slam“ serijos turnyro finale žaidė pirmą kartą per savo karjerą. Tapusavio mačuose Li Na slovakę nugalėjo penktą kartą iš eilės.

Li Na iškovojo antrą „Grand Slam“ varžybų serijos titulą. 2011 metais jis triumfavo atvirose Prancūzijos teniso pirmenybėse.

Iš viso devintą titulą karjeroje iškovojusi Kinijos sportininkė pirmadienį geriausių pasaulio tenisininkių sąraše pakils į trečią vietą.

Po daugiau nei 40 metų pertraukos Li Na tapo pirma vyresne nei 30 metų tenisininke, laimėjusią atvirąjį Australijos teniso čempionatą. 1973 metais tai padarė legendinė australė Margaret Court.

Vyriausiai amžiumi per per visą atvirojo Australijos teniso čempionatą nugalėtoja tapusiai Li Na kartu su pagrindiniu prizu atiteko 2,43 mln. JAV dolerių čekis ir 2000 WTA reitingo taškų.

Pusfinalyje Li Na 6:2, 6:4 nugalėjo 30-ą pagal skirstymą kanadietę Eugenie Bouchard. D. Cibulkova pusfinalio mače 6:1, 6:2 sutriuškino penktą raketę lenkę Agnieszką Radwanską.

Vyrų dvejetų varžybas laimėjo lenkas ir švedas

Atvirojo Australijos teniso čempionato Melburne vyrų dvejetų varžybas laimėjo keturioliktoji pagal reitingą lenko Lukaszo Kuboto bei švedo Roberto Lindstedto pora, šeštadienį finale per 64 minutes 6:3, 6:3 įveikusi amerikiečio Erico Butoraco ir Pietų Afrikos Respublikos tenisininko Raveno Klaaseno duetą.

Tai buvo pirmasis lenko bei švedo laimėtas „Grand Slam“ serijos turnyras žaidžiant poroje, o pirmenybių trečiajame rate jie iš tolesnės kovos eliminavo favoritais laikytus amerikiečius dvynius Bobą ir Mike'ą Bryanus.

Lukaszas Kubotas ir Robertas Lindstedtas

31-erių L. Kubotas tapo pirmuoju lenku nuo 1978 metų, laimėjusiu atvirojo Australijos teniso čempionato dvejetų varžybas. Anuomet Melburno korte triumfavo Wojtekas Fibakas poroje su Kim Warwicku.

Su skirtingais partneriais L. Kubotas iki šiol buvo laimėjęs aštuonis „ATP World Tour“ turnyrus, o 36-erių R. Lindstedtas - 17 turnyrų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (30)