„Tenisas yra ilgametė strateginė mūsų paramos kryptis – siekiame sudaryti geriausias įmanomas sąlygas skinti pergales mūsų sportininkams ir padėti augti jaunimui, o taip pat ir populiarinti šią sporto šaką visuomenėje.

Smagu, kad teniso kreivė sparčiai kyla aukštyn su perspektyviu ir gerus rezultatus demonstruojančiu jaunimu priešakyje“, – teigia Sigita Survilaitė-Mekionienė, „Darnu Group“ vadovė. Pasak jos, iš viso Lietuvos tenisininkams fondas šiemet yra numatęs suteikti paramos už 250 tūkst. eurų.

Lietuvos teniso sąjungos (LTS) prezidentas Ramūnas Grušas sako, jog „Darnu Group” yra strateginis LTS partneris. „Be bendrovės investicijų mes Vilniuje neturėtumėme teniso centro, turinčio Tarptautinės teniso federacijos Nacionalinio treniruočių centro statusą.

Nebūtumėme pajėgūs surengti aukščiausio lygio tarptautinių turnyrų. „Darnu Group” parama yra labai svarbi Vilniaus teniso akademijai, o taip pat kelią į teniso elitą besiskinantiems geriausiems šalies tenisininkams ir tenisininkėms.

Valstybės parama tenisui, pasakysiu švelniai, yra ypač menka. Tad be verslo indėlio mes vargu ar galėtumėme kalbėti apie teniso plėtrą Lietuvoje”, – pastebi R. Grušas.

Per pirmąjį šių metų pusmetį 102 tūkst. eurų buvo skirta Vilniaus teniso akademijai, 45 tūkst. eurų – Lietuvos teniso rinktinių žaidėjams Ričardui Berankiui, Justinai Mikulskytei, Edui Butvilui ir Viliui Gaubui. Dar 5 tūkst. eurų parama suteikta Lietuvos neįgaliųjų teniso klubui. Ji bus skirta kompensuoti teniso aikštelių nuomą treniruočių metu.

Pajėgiausias šalies tenisininkas R. Berankis šiuo metu užima 217 vietą ATP reitinge. Šiais metais 32 metų amžiaus sportininkas dalyvavo turnyruose Pietų Korėjoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Olandijoje.

Devyniolikmetis V. Gaubas geriausių pasaulio tenisininkų klasifikacijoje yra 535. Šiemet jis laimėjo du ITF „World Tennis Tour” serijos turnyrus Ispanijoje.

Jo bendraamžis E. Butvilas užima 718 vietą tarp geriausių pasaulio tenisininkų. Šių metų pradžioje klaipėdietis laimėjo Vilniuje vykusį ITF „World Tennis Tour” serijos turnyrą.

E. Butvilo pasiekimų kolekcijoje – 2021 m. Vimbldono jaunių dvejetų varžybų ir 2022 m. Prancūzijos atvirojo čempionato jaunių dvejetų varžybų nugalėtojo taurės.

J. Mikulskytė WTA reitinge rikiuojasi 365 vietoje. Per savo karjerą profesionaliame tenise ji yra iškovojusi 4 vienetų bei 17 dvejetų titulų.

Visi šie tenisininkai šiemet gynė Lietuvos rinktinių garbę Daviso ir Billie Jean King taurių turnyruose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją