Penktadienį socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtos nuotraukos yra dar vienas bandymas išsklaidyti susirūpinimą dėl Peng Shuai dingimo. Kinijoje dauguma interneto vartotojų tviterio nemato.

Minėtas valstybinės televizijos darbuotojas Shen Shiwei parašė, kad nuotraukos buvo Peng Shuai susirašinėjimo platformos „WeChat“ paskyroje su komentaru „Gero savaitgalio“.

Valdančiąją Komunistų partiją teniso žvaigždės ir sporto profesionalai vis labiau ragina įrodyti, kad tris kartus olimpiadose dalyvavusi Peng Shuai, buvusi pirmoji moterų dvejetų raketė, yra saugi, ir leisti jai laisvai kalbėti.

Vieno partijos leidžiamo laikraščio redaktorius sakė, kad Peng Shuai netrukus „pasirodys viešumoje“.

Skandalas yra politiškai keblus, nes Kinijos sostinė rengia vasario mėnesį įvyksiančią žiemos olimpiadą. Užsienio reikalų ministerijos atstovas penktadienį sakė nieko nežinantis apie triukšmą, kilusį dėl Peng Shuai dingimo.

Peng Shuai

35 metų Peng Shuai, buvusi Vimbldono ir Prancūzijos atvirojo teniso čempionato moterų dvejetų varžybų čempionė, anksčiau šį mėnesį kinų socialiniame tinkle „Weibo“ pranešė, kad buvęs vicepremjeras Zhang Gaoli „vertė“ ją lytiškai santykiauti, kai jiedu ilgą laiką su pertraukomis buvo pora.

Šie kaltinimai buvo greitai pašalinti iš socialinio tinklo, panašaus į „Twitter“, o apie Peng Shuai nuo tada neturima jokių žinių. Dėl to nuogąstaujama, ar jai viskas gerai.

Shen Shiwei dirba Kinijos centrinės televizijos (CCTV) angliškajame padalinyje CGTN, skirtame užsienio auditorijai. Jo įrašas tviteryje pasirodė CGTN šią savaitę paskelbus neva Peng Shuai pareiškimą, kad ji atsiima kaltinimus Zhang Gaoli.

Komunistų partijos anglų kalba leidžiamo laikraščio „Global Times“ redaktorius „Twitter“ parašė, jog šaltiniai jam patvirtino, kad minimos nuotraukos tikrai atspindi Peng Shuai „dabartinę būklę“.

„Pastarąsias kelias dienas ji laisvai gyveno savo namuose ir nenorėjo būti trukdoma, – rašė redaktorius Hu Xijinas. – Netrukus ji pasirodys viešumoje ir dalyvaus tam tikroje veikloje.“

Minimose nuotraukose Peng Shuai matyti su pilku katinu, laikanti pandos figūrėlę. Nuotraukos atrodo padarytos privačiuose namuose, už tenisininkės matyti daug minkštų žaislų. Kada nuotraukos padarytos, neaišku.

Moterų teniso asociacijos (WTA) vadovas Steve'as Simonas trečiadienį suabejojo CGTN paskelbtu pareiškimu. Jis sakė, kad pareiškimas „tik didina“ jo susirūpinimą dėl Peng Shuai saugumo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)