17-metė vilnietė pralaimėjimo skonį pajuto tik finale, kuriame varžėsi su japone Ami Yuasa, 2019-aisiais ir 2022-aisiais tapusia pasaulio čempione.
Po paskutinės dvikovos devyni teisėjai pastarajai skyrė pergalę 3:0. Teisėjų balsai per tris raundus pasiskirstė taip: 6:3, 5:4, 5:4.
Komisijoje buvo ir Japonijos teisėjas, kuris visuose trijuose raunduose įžvelgė 25-erių tautietės pranašumą.
Nickos pseudonimu breiko pasaulyje žinomą dukterį po turnyrus lydinti ir jai padedanti A. Banevič turi savo nuomonę dėl rezultatų.
„Labai ja didžiuojuosi, sakiau jai, kad ji tai padarys. Bet mūsų likimą sprendžia teisėjai. Žiauriai sunku psichologiškai, kai iš tavęs tikisi, bet likimą sprendi ne pats.
Žmonės pasakė, kas yra jų favoritė – juk girdėjote plojimus. Tačiau vėliavos buvo sumaišytos. Matau, kad Nicka visa galva aukščiau už visas kitas – daugiau nieko nekomentuosiu“, – sakė vicečempionės mama.
Pusfinalyje D. Banevič 2:1 pranoko kinę Liu Qingyi.
Paskelbus kovos pradžią ir Nickai jau beveik užėmus scenos vidurį, varžovė netikėtai iššoko prieš pat ją bei pirma pradėjo pasirodymą.
A. Banevič teigimu, tokių konkurenčių akibrokštų dabartinei pasaulio ir Europos čempionei tenka patirti nuolat.
„Jos neįmanoma išprovokuoti. Bet visą laiką bando. Jeigu neišeina palaužti šokiu, laužia kitaip. Bet Nicka – šaunuolė, moka su tuo susitvarkyti.
Dabar jau uždrausta sportininkams kalbėtis vienas su kitu – būdavo ir žodinių provokacijų. Bet negalima ir pirštais rodyti, neva nušovei savo varžovą – o amerikietė šiandien vis tiek tokius ženklus siuntė. Tačiau Nicka nė vieno blogo gesto neparodė atgal“, – pažymėjo A. Banevič.
Paklausta, kas buvo sunkiausia kelyje link olimpinio pjedestalo, A. Banevič prisiminė keliones po varžybas visame pasaulyje, kuriose reikėjo rinkti olimpinio reitingo taškus.
„Sunkiausia buvo skraidyti per visą pasaulį, rinkti taškus. Būdavo, nuskrendame į Japoniją ir Nicka visą naktį nemiegojusi eina varžytis bei laimi. Sunku buvo, bet tai padarėme. Be trenerių, be nieko – viskas iš dangaus. Ir pati Nicka nuo mažens pasakė, kad bus geriausia breiko šokėja, kokia tik gali būti“, – prisiminė artimiausia jos talkininkė.
Po Paryžiaus žaidynių breikas vėl trauksis į olimpinį užribį – 2028 metais Los Andžele šios sporto šakos atstovų nebebus.
Bet „Delfi“ paklausta, ar dabar sumažins apsukas ir rečiau keliaus į turnyrus, D. Banevič mama purtė galvą.
„Nejuokaukite, mes jau kitą savaitgalį būsime Nyderlanduose, paskui dalyvausime turnyre Portugalijoje. Ir taip toliau“, – stabdyti nesiruošia Banevič komanda.
Anksčiau ketvirtfinalyje Nicka 3:0 eliminavo dar vieną kinę Zeng Yingying.
Stebint JAV reperiui Snoop Doggui grupės varžybose Lietuvos olimpietė taikiai 1:1 išsiskyrė su dar metais jaunesne prancūze Sya Dembele, o amerikietę Logan Edrą bei australę Rachael Gunn įveikė 2:0.
Trečią vietą olimpiniame turnyre užėmė D. Banevič pusfinalyje nesustabdžiusi kinė L. Qingyi, 2:1 nugalėjusi Nyderlandų šokėją India Sardjoe.
Breiko debiutas penktadienį vyko pilnutėlėje laikinoje arenoje Konkordo aikštėje, kur prieš tai Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinė iškovojo bronzos medalius.
Šeštadienį ten pat breiko apdovanojimus dalinsis vyrai.