24-erių metų V. Dopolskas ir 29-erių metų R. Kančys – olimpinių žaidynių debiutantai. Valdo asmeninis rekordas – 2 val. 16 min. 35 sek., o Remigijaus – 2 val. 15 min. 39 sek.

10 km atkarpą R. Kančys įveikė 96-as (30 min. 51 sek.), o V. Dopolskas - 100-asis (32 min. 3 sek.).

Po pusės maratono distancijos Remigijus buvo 101-as (1 val. 8 min. 12 sek.), o Valdas – 126-as (1 val. 9 min. 14 sek.).

30 km atkarpą R. Kančys įveikė 94-as (1 val. 38 min. 7 sek.), o V. Dopolskas – 129-as (1 val. 41 min. 30 sek.). Pirmavo Etiopijos atstovas Lemi Berhanu (1 val. 33 min. 15 sek.).

35 km atkarpą R. Kančys įveikė 88-as (1 val. 55 min. 38 sek.), o V. Dopolskas – 122-as (2 val. 19 sek.). Pirmavo Etiopijos bėgikas Feyisa Lilesa (1 val. 47 min. 40 sek.).

Olimpiniu čempionu tapo 31-erių metų Kenijos atstovas Eliudas Kipchoge. Jis 42 km 195 m distanciją Rio de Žaneiro gatvėmis nubėgo per 2 val. 8 min. 44 sek. E. Kipchoge 2003 metais tapo pasaulio 5000 m bėgimo čempionu, o Atėnų ir Pekino olimpiadose šioje rungtyje iškovojo atitinkamai bronzos ir sidabro medalius.

Rio de Žaneiro olimpiados maratone sidabro medalį iškovojo 26-erių metų Etiopijos bėgikas F. Lilesa. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 1 min. 10 sek. Bronza atiteko 30-mečiui amerikiečiui Galenui Ruppui (+1.21), kuris Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo sidabrą 10000 m bėgimo rungtyje.

R. Kančys distanciją įveikė per 2 val. 21 min. 10 sek. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 12 min. 26 sek.

V. Dopolsko laikas – 2 val. 28 min. 21 sek. Lietuvį nuo nugalėtojo skyrė 19 min. 37 sek.

Iš viso finišavo 140 bėgikų.

Moterų maratone Rio de Žaneiro žaidynėse dalyvavo trys Lietuvos lengvaatletės: Diana Lobačevskė finišavo 17-a, Rasa Drazdauskaitė – 37-a, o Vaida Žūsinaitė – 38-a.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)