„Tikrai pripažįstu, žinau, kad Rusijoje yra ir ne vienas „švarus“ atletas, todėl tas masinis pašalinimas nebūtų buvęs sąžiningas kitų sportininkų atžvilgiu. Pati esu buvusi sportininkė ir žinau, kaip jausčiausi, jei dėl kažkieno kito klaidos aš netekčiau galimybės dalyvauti“, – BNS sakė ji.

„Patiems sportininkams sprendimas yra labai į naudą, nes yra labai daug sportininkų, kurie būtų nuskriausti nekaltai“, - pridūrė LTOK prezidentė.

Šaudymo į skriejančius taikinius Olimpinė čempionė taip pat ragino visus „būti sąžiningais prieš save“.

„Jei tai būtų ne Rusijos rinktinė, o, sakykime, Vengrijos ar kitos šalies, mažiau artimos mums ir gerąja, ir blogąja prasm, rinktinė, tai tikrai tokio ažiotažo, susidomėjimo nebūtų“, – neabejojo ji.

Pasak D.Gudzinevičiūtės, Lozanoje sekmadienį priimtas TOK sprendimas remiasi žmogaus teisėmis ir nekaltumo prezumpcija, kad visi atletai negali būti pašalinti dėl dalies kolegų, kurie dalyvavo nešvariuose sporto užkulisuose.

Ji sako, kad TOK sprendime pažymi, jog laiko iki Vasaros olimpinių žaidynių likę nedaug laiko, o nepriklausomų ekspertų, tikrinusių Pasaulinę antidopingo agentūrą (WADA), išvados pačių ekspertų teigimu „pakankamai neišsamios ir paviršutinės“ dėl labai trumpo tikrinimams skirto laiko.

Atsižvelgiant į TOK sprendimą, dalyvauti Olimpinėse žaidynėse Brazilijoje galės visi Rusijos olimpinės rinktinės atstovai, „išskyrus tuos, kurie bus turėję nuobaudų, bus neatidavę testų“.

„Iš tikrųjų, kontrolė bus labai griežta“, – sakė ji.

Anot LTOK vadovės, Lietuvos antidopingo agentūra nepalaikė keturiolikos valstybių atitinkamų nacionalinių agentūrų šią savaitę išplatintos rezoliucijos, raginusios uždrausti Rusijai dalyvauti žaidynėse, tačiau tokios Lietuvos pozicijos ji negalėjo pakomentuoti sakydama, kad tai - Kūno kultūros ir sporto departamento viešoji įstaiga.
Jei tai būtų ne Rusijos rinktinė, o, sakykime, Vengrijos ar kitos šalies, mažiau artimos mums ir gerąja, ir blogąja prasm, rinktinė, tai tikrai tokio ažiotažo, susidomėjimo nebūtų.
Daina Gudzinevičiūtė
Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) sekmadienį nusprendė neuždrausti visiems Rusijos sportininkams dalyvauti Rio de Žaneiro olimpiadoje dėl valstybės palaikomo dopingo vartojimo schemos, bet nurodė, kad kiekviena sporto federacija turės atskirai spręsti dėl atletų tinkamumo varžytis.

Nurodyta, kad federacijos „turėtų atlikti kiekvieno atleto antidopingo istorijos analizę, atsižvelgiant tik į patikimus ir adekvačius tarptautinius tyrimus“, taip pat į atleto sporto šakos ir jos taisyklių ypatumus, „siekiant užtikrinti visiems lygias galimybes“.

Sprendime rašoma, kad dalyvauti žaidynėse negalės praeityje už dopingo kontrolės pažeidimus nubausti atletai, net jei sankcijos jiems yra pasibaigusios. Tai be kita ko užkerta kelią dalyvauti žaidynėse ir rusų plaukikei, vienai pagrindinių Olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės konkurenčių Julijai Jefimovai.

Julija Jefimova

Šis klausimas buvo svarstomas po šią savaitę paskelbtų WADA išvadų, kad 2011-2015 metais įvairiose žiemos ir vasaros sporto šakose buvo manipuliuojama Rusijos sportininkų mėginiais. Be to, nurodyta, kad šalies sportininkų, dalyvavusių Žiemos olimpinėse žaidynėse Sočyje, mėginiai buvo pervežami į Federalinio saugumo tarnybą (FST) ir su tuo susijęs sporto viceministras Jurijus Nagornych.

2016-ųjų Vasaros olimpinės žaiynės Rio de Ženeire prasidės rugpjūčio 5 dieną. Į žaidines tikrai nevyks Rusijos lengvaatlečiai, Tarptautiniams sporto arbitražo teismui šią savaitę atmetus Maskvos ieškinį dėl pernai priimto Tarptautinio lengvosios atletikos federacijų asociacijos sprendimo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (147)