Finale R. Meilutytės, kuri pirmavo nuo pat starto iki finišo, rezultatas 1:05,47. Antrą laiką užfiksavo amerikietė Rebecca Soni (1:05,55), o trečia liko japonė Satomi Suzuki (1:06,46).

Mūsiškei nesutrukdė tai, kad amerikietė Breeja Larson įšoko į vandenį be teisėjo žodinio signalo ir sugedus technikai startas kelioms minutėms buvo atidėtas.

Australė Leisel Jones, kuri neapgynė olimpinės čempionės titulo, 2000 Sidnėjaus žaidynėse būdama 15 metų pati iškovojo olimpinį sidabro medalį. Savo ketvirtoje olimpiadoje L. Jones užėmė penktą vietą.

„Negaliu... Nieko negaliu pasakyti. Dar nesuprantu, kas atsitiko... Reikia viską suprasti. Dar pati nesuprantu. Prieš finalą jaudinausi, tačiau stengiausi kiek įmanoma nusiraminti“, - po finišo dar drebėdama sakė R. Meilutytė.

Lipdama ant nugalėtojų pakylos ir klausydama Lietuvos himno R. Meilutytė sunkiai tramdė džiaugsmo ir jaudulio ašaras.

Pusfinalyje mūsiškė nuotolį nuplaukė per 1 minutę 05,21 sekundės ir, net 0,59 sekundės pagerino rusei Julijai Jefimovai nuo 2009-ų balandžio priklausiusį Europos rekordą. R. Meilutytė ne tik laimėjo pusfinalyje, bet ir aplenkė visas 15 varžovių.

Atrankos varžybose 100 m R. Meilutytė nuplaukė per 1 min. 05,57 sek.,

Visų laikų jauniausiai Lietuvos olimpietei R. Meilutytei šiuo metu yra tik 15 metų ir 4 mėnesiai. Lietuvei priklausė patogus ketvirtas takelis, nes tiek atrankos varžybose, tiek pusfinalyje ji buvo absoliučiai greičiausia.

Moterų 100 metrų plaukimo krūtine finalo rezultatai:

1. Rūta Meilutytė (Lietuva) - 1:05,47
2. Rebecca Soni (JAV) - 1:05,55;
3. Satomi Suzuki (Japonija) - 1:06,46
4. Alisa Atkinson (Jamaika) - 1:06,93
5. Leisel Jones (Australija) - 1:06,95;
6. Breeja Larson (JAV) - 1:06:96;
7. Julija Jefimova (Rusija) - 1:06,98;
8. Rikke Pedersen (Danija) - 1:07,55.

1 min. 05,21 sek. - tai ne tik naujas Europos rekordas ir daugiau nei 2 sekundėmis pagerintas šalies rekordas, bet ir net beveik 5 sek. geresnis rezultatas nei R. Meilutytė galėjo pasigirti prieš dvejus metus - 2010-ais toje pačioje distancijoje ji užtruko 1 min. 09,95 sek. (2011 m. jos rezultatas buvo jau 1 min. 07,96 sek.).

Rūta Meilutytė - olimpinė čempionė

Prezidentė pasveikino pirmą Lietuvos olimpinį aukso medalį Londone iškovojusią R.Meilutytę

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino plaukikę R. Meilutytę, Londono olimpinėse žaidynėse 100 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojusią garbingą aukso medalį.

Dalia Grybauskaitė ir Rūta Meilutytė

„Tai - pirmas Lietuvos sportininkų medalis šiose žaidynėse ir jį iškovojote Jūs, jauniausia visų laikų Lietuvos Olimpinės rinktinės narė! Visa Lietuva sulaikiusi kvapą stebėjo Jūsų pasirodymą žaidynėse nuo pat pirmųjų akimirkų. Savo pasiektu rezultatu Jūs nustebinote visą pasaulį ir, būdama tik 15-os metų, jau įėjote į olimpinio sporto istoriją. Olimpinis aukso medalis - didžiulis laimėjimas, o daugeliui sportininkų - ir didžiausias visos karjeros pasiekimas. Kartu tai pergalė, po kurios reikia dirbti dar sunkiau ir atkakliau, nes svarbu nuolat judėti pirmyn. Linkiu ir toliau taip pat kryptingai, ryžtingai ir valingai dirbti. Jūs - didžiulė Lietuvos viltis!“, - rašoma Prezidentės sveikinime.

Šalies vadovė jaunajai sportininkai palinkėjo didžiulės sėkmės ir padėkojo už džiaugsmą, suteiktą visai Lietuvai.

R.Meilutytę sveikino futbolo žvaigždės

R. Meilutytę su šaunia pergale olimpinėse žaidynėse socialiniuose tinkluose pasveikino Anglijos futbolo lygos žvaigždės Wayne'as Rooney iš „Manchester United“ klubo ir Robinas van Persie iš Londono „Arsenal“ komandos, o jos gerbėjų skaičius per dvi pastarąsias dienas išaugo nuo kelių šimtų iki dešimčių tūkstančių.

Wayne'o Rooney ir Robino van Persie sveikinimai Rūtai Meilutytei

Pavyzdys jaunimui

Per Pekino olimpines žaidynes R. Meilutytei tebuvo 11-a ir olimpiada atrodė nepasiekiamas tikslas.

„Man tiesiog šiurpuliukai per nugarą nubėga, kai pagalvoju apie olimpiadą“, – džiaugsmo neslėpė Anglijoje gyvenanti ir sportuojanti Rūta. – Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad sulaukusi 15-os važiuosiu į olimpiadą“.

Apie R. Meilutytės talentą jau nuo pirmų jos dienų baseine kalbėjo rezultatai. Rimtai nežiūrėdama į sportą ir lankydama baseiną tik dėl to, jog turėjo problemų dėl laikysenos, Rūta per varžybas Anykščiuose pagerino Lietuvos mergaičių iki 12-os metų rekordą, plaukdama 200 m laisvu stiliumi.

„Tuomet daug žmonių ėmė sakyti, jog galiu kažką pasiekti, todėl pradėjau treniruotis intensyviau“, – anksčiau DELFI yra teigusi R. Meilutytė, kuri pirmą kartą į Lietuvos plaukimo rekordų knygą savo pavardę įrašė būdama vos 10-ies.

Dabar R. Meilutytė į savo pasiekimų knygą galėtų įrašyti devynis Lietuvos moterų rekordus, kuriuos vieną po kito gerina tarptautiniuose turnyruose.

„Kol stengiesi per treniruotes, limitų rezultatams nėra. Jei sunkiai dirbsi ir neapsileisi, rezultatai turėtų tik gerėti. Visi prieina prie taško, kai sustoja gerinti rezultatus, tačiau tuomet reikia persilaužti. Esu kovotoja ir jeigu turiu tikslą, stengiuosi jį pasiekti. Jei labai nori, viskas įmanoma“, – DELFI tikino R. Meilutytė, kuri neslėpė norinti populiarinti plaukimą Lietuvoje ir ateityje būti pavyzdžiu Lietuvos jaunimui.

Išvyko į Angliją, bet namais vadina Lietuvą

Jaunasis Lietuvos talentas išsiskiria ne tik brandžiu mąstymu, bet ir patriotizmu. Duodamas leidimą pakalbinti savo dukrą, Saulius Meilutis turėjo tik vieną prašymą: „Tik neklauskite jos apie galimybę atstovauti kitai šaliai, nes ji jau pavargo nuo tokių klausimų“.

Nuo 2010-ų vasaros Anglijos mieste Plimute gyvenanti R. Meilutytė tik nusišypsojo.

„Tokie klausimai neatsibodo, bet nėra prasmės jų užduoti, nes atsakymai visada bus vienodi. Gimiau ir užaugau Lietuvoje, tad kitai šaliai atstovauti tiesiog nenoriu“, – DELFI pabrėžė plaukikė, kuri tikino per olimpiadą Londone nesijausianti lyg namie, nes vieninteliai jos namai – Lietuva.

Iš gimtojo Kauno į Angliją plaukikė persikėlė tėvo prašymu. S. Meilutis, kurio žmona žuvo, kai Rūtai buvo ketveri, į Plimutą išvyko siekdamas išlaikyti šeimą. Nenorėdamas prarasti ryšio su dukra, jis ją pasikvietė į svečią šalį.

Iš pradžių Rūtai buvo sunku. Draugai, mokykla ir įprasta aplinka liko už nugaros, plaukikę pasitiko nauji žmonės, kitokia kultūra. Tačiau ne vieną likimo smūgį atlaikiusi sportininkė iš naujo gyvenimo etapo pasiėmė tai, kas geriausia – sąlygos treniruotis. R. Meilutytės rezultatai nuo persikėlimo į Angliją gerėja mėnesiais.

„Jei kalbėtume apie treniruočių sąlygas, Anglijoje kur kas geriau“, – DELFI sakė kaunietė, kurios gimtajame mieste nėra nė vieno 50 m olimpinio baseino. – Čia plaukimas kur kas labiau išvystytas, tad karjeros prasme persikėlimas į Angliją naudingas. Smagiau būtų namie, bet teko pasirinkti karjerą. Be to, pasisekė gauti puikių trenerių. Jonas Ruddas yra geras, patyręs ir atsakingas treneris, kuris nusimano savo darbe ir manimi rūpinasi“.

Daugiau apie plaukimo sporto taisykles ir subtilybes galite sužinoti čia:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės