aA
Lietuvos sportininkų rezultatai pusiaukelėje tarp Solt Leik Sičio ir Turino žiemos olimpinių žaidynių verčia galutinai atsisakyti iliuzijų apie galimus aukštus pasiekimus ir realiai įvertinti padėtį, kuri nekelia didesnio optimizmo.
Ką tik pasibaigusio sezono rezultatai dar kartą įrodė, jog dabartinis slidininkų ir biatlonininkų lygis leidžia tik svajoti apie vietas 30-ukuose, o realiausios yra maždaug 50-osios pozicijos.

Per dvejus metus nuo 2002 metų žaidynių žiemos sporte neįvyko jokių ženklių postūmių į priekį, o vienintele sportininke su perspektyva išliko visaginietė Irina Terentjeva, tačiau šį sezoną dėl pereinamojo amžiaus ji neįvykdė planuotų rezultatų.

Apie tai kalbėta trečiadienį Utenos rajono savivaldybėje surengtame Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto išplėstiniame posėdyje, skirtame žiemos sporto šakų padėties analizei.

"Dvejus metus vyko stumdymasis, todėl tik dabar pradedame kalbėtis," - situaciją apibūdino Didelio meistriškumo sportininkų rengimo darbo grupės vadovas Algirdas Raslanas. - "Programos buvo netobulos, valdymas neefektyvus".

Dėl to, siekiant efektyvesnio darbo ir situacijos valdymo, rengiantis Turino olimpiadai, bus pereinama prie to paties kolektyvinio sportininkų rengimo modelio, kuris taikomas vasaros sporto šakose. Ypač svarbus vaidmuo jame teks sporto mokslininkams ir medikams, kurie iki šiol su žiemos sporto šakomis ryšius palaikydavo tik epizodiškai.

"Menkas žiemos sporto šakų populiarumas, dideli krūviai ir brangus inventorius neskatina jaunimo rinktis žiemos sporto šakas, todėl atranka labai menka," - sakė A. Raslanas. - "O pasaulyje konkurencija vis didėja, todėl 40-50 vietas jau galima laikyti neblogomis pozicijomis."

Nagrinėdamas atskirų sporto šakų rezultatus, jis pažymėjo, jog dalinai menkus rezultatus lėmė nedidelis finansavimas, nes trūksta lėšų ir parengiamosioms stovykloms prieš sezoną, ir tarptautinėms varžyboms.

Tačiau LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas nėra linkęs viską "versti" tik finansams.

"Susidaro tarsi užburtas ratas - nėra pinigų, nėra ir rezultatų, tačiau gal trūksta dar kažko?" - klausė jis, ragindamas priimti kokį nors sprendimą, kad viskas pajudėtų į priekį.

Vilniaus sporto medicinos centro vadovas Edmundas Švedas pabrėžė, jog tik sveiki sportininkai gali siekti aukščiausių rezultatų, todėl geriausiems žiemos sporto atletams būtina atidesnė medikų priežiūra ir atitinkamos atsigavimo po krūvių priemonės.

"Per mažai juos matome," - sakė gydytojas, akcentavęs, jog dauguma vasaros sportininkų jau įprato po sezono "susitvarkyti sveikatą", pašalinant nedidelius negalavimus, kurie kamuoja sezono metu.

Diskutuojant dėl konkrečių sportininkų rezultatų, daugiausia dėmesio buvo skirta slidininkės Irinos Terentjevos pasiekimams, kurie buvo žemesni nei laukta - pasaulio jaunimo čempionate užima 20-oji vieta, o pasaulio taurės varžybose - 50-oji. Slidinėjimo federacijos vadovų ir trenerių nuomone, nieko baisaus neįvyko, nes 20-metei sportininkei dabar yra pereinamasis į suaugusiųjų sportą laikotarpis. Treneris Igoris Terentjevas akcentavo, jog savo amžiaus grupėje sprinto varžybose ji visąlaik buvo reitingo penketuke.

Prasčiau nei laukta rungtyniavo ir itin perspektyvia laikyta čiuožėja Gintarė Vostrecovaitė, kuri nustojo tobulėjusi. Akis itin bado palyginimas su vengre, kuriai mūsiškė buvo lygiavertė varžovė dar pernai Europos jaunimo olimpiniame festivalyje. Šiemet jas Europos čempionate skyrė net 20 pozicijų. Suprasdama, kad Lietuvoje čiuožėjai neturi galimybių tobulėti dėl nepakankamos trenerių kvalifikacijos ir ledo deficito, Dailiojo čiuožimo federacija ją ir Aidą Reklį siųs treniruotis pas žinomus trenerius į Maskvą.

Išplėstinis LTOK posėdis buvo surengtas Utenoje, pratęsiant išvažiuojamųjų posėdžių tradiciją ir siekiant paskatinti uteniškius labiau plėtoti žiemos sporto šakas. Beje, šią žiemą greta Utenos esančiuose Sudeikiuose buvo surengtas pirmasis Lietuvos slidinėjimo maratonas, kuris žada tapti tradiciniu, o geriausia rajono slidininkė Auksė Dervinytė yra olimpinio rezervo sąraše.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Į pasaulio dviračių treko čempionatą – be sprinterių Krupeckaitės ir Marozaitės

Spalio 20-24 dienomis Rubė mieste (Prancūzija) vyksiančiame 118-ajame pasaulio dviračių treko...

Dukros pageidavimą išpildžiusiai olimpinei vicečempionei naujo automobilio reikės palaukti (18)

Pirmadienį iš Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ( LTOK ) būstinėje vykusių Tokijo olimpinių...

IFBB Lietuvos taurės varžybose – kova dėl geriausiųjų vardo ir bilieto į pasaulio čempionatą (18)

Savaitgalį Kėdainių arenoje vyko IFBB Lietuvos taurės varžybos, sportininkai varžėsi jaunimo,...

Kenijos olimpinės bėgikės vyras stojo prieš teismą – įtariamas jos nužudymu

Kenijos olimpinės bėgikės Agnes Tirop vyras pirmadienį stojo prieš teismą dėl įtarimo...

Regbio „Žvaigždžių dieną“ vainikavo atkaklios „Stumbrų“ ir „Lokių“ rungtynės

Panevėžyje surengtas Lietuvos regbio „Žvaigždžių dienos“ renginys. Aukštaitijos sostinėje...

Top naujienos

Latvija užsidaro iki lapkričio 15-osios: įvedama komendanto valanda, uždaromos mokyklos ir parduotuvės premjeras: turiu atsiprašyti pasiskiepijusių žmonių (172)

Latvijoje COVID-19 naujų atvejų per savaitę padaugėjus net 49 proc., šalis vėl grįžta į...

Premjerė: COVID-19 plitimui nelėtėjant, iki pavasario persirgs visi nesiskiepijusieji

Jei COVID-19 plitimo tempas nelėtės, iki pavasario šia infekcine liga persirgs bene visi...

Kiek uždirba Lietuvos „1 proc.“: prasideda derybos dėl pokyčių mokesčių sistemoje (148)

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, 1 proc. daugiausiai uždirbančių gyventojų pernai...

Grasinimai Dulkiui jau yra įgavę pavojingą pavidalą: vasarą jį nuo minios gynė ne tik policija, bet ir kolegos (8)

Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl galimo ministro Arūno Dulkio ir jo šeimos terorizavimo.

Lietuvoje – 2235 nauji koronaviruso atvejai, 16 mirčių papildyta

Praėjusią parą nustatyti 2235 nauji COVID-19 atvejai, mirė 16 žmonių, antradienį pranešė...

Ant sienos su Baltarusija padėtis darosi įtempta: į Lietuvą bandė patekti rekordinis skaičius migrantų fiksuotas svetimos šalies pareigūnų sienos pažeidimas (90)

Valstybės sienos apsaugos tarnyba ( VSAT ) praneša, kad pirmadienį gerokai padidėjo į Lietuvą...

Į sekso vergiją parduotos kazachės išpažintis – apsvaigintą pagrobė ir atvežė į Kauną

43-ejų Žana Deveikienė, vaikštinėdama Vilniuje, šiandien atrodo rami, savimi pasitikinti ir...

Vienai ministrei Šimonytė nepagailėjo ypatingo epiteto: teisingumo ministrė yra unikali (184)

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė interviu BNS teigia, jog teisingumo ministrė Evelina...

SAM: skiepytis sustiprinančiąja doze kviečiami visi pilnamečiai gyventojai

Nuo antradienio 18 metų ir vyresni gyventojai, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 ligos anksčiau...