Visą savaitę lijęs lietus sudėtingoje trasoje paruošė ne vieną pavojingą ruožą. Dviratininkams buvo sunku įminti į stačias įkalnes, tarp kurių ir vadinamieji trasos Himalajai. Dviračių grandinės traškėjo, o dalyvius buvo sunku atskirti, nes visų veidus ir kūną puošė purvo makiažas.

Ekstremalias lenktynes greičiausiai įveikė Laurynas Grigas („Dviratai-Daistatus“ (Kaunas, 1 val. 14 min. 17 sek.). Antras vyrų elito grupėje buvo Marius Pinaitis (Vilnius, 1 val. 14 min. 53 sek.). Donatas Mickus („S-Sportas“, Vilnius) finišavo trečias (1 val. 15 min. 05 sek.).

Moterų elito grupės nugalėtoja tapo Gabrielė Andrašiūnienė („S-Sportas“, Vilnius, 1 val. 38 min. 53 sek.). Antrą vietą iškovojo Edita Pociūtė Kurlavičienė („S-Sportas“, Kaunas, 1 val. 40 min. 41 sek.). Trečia buvo Agnė Lukošiūtė („VeloRatai“, Kėdainiai, 1 val. 41 min. 57 sek.).

Rytis Taura ("MyBike", Panevėžys) nugalėjo vyrų mėgėjų grupėje – 1 val.18 min. 26 sek., antras – Giedrius Baliutavičius ("Dviratai-Daistatus", Šiauliai) – 1 val. 21 min. 37 sek., trečias – Arūnas Noreika (FOCUS Vilnius) – 1 val. 21 min. 52 sek.

Elitą pagal greitį vijosi aštuoniolikmečių grupė: Lukas Krivickas ("ANTARIS Team", Panevėžys) greičiausiam lenktynių dalyviui nusileido mažiau negu dvi minutes (1:16:08), savo grupėje finišavęs pirmas. Jam ant dviračio rato lipo antras aštuoniolikmečių grupėje finišavęs Ignas Ambrazas ("S-Sportas", Šiauliai; 1:16:59), Kęstutis Vaitaitis ("Fortūna", Panevėžys) buvo trečias – 1 val. 17 min. 30 sek.

Tarp merginų greičiausia buvo Monika Rastauskaitė ("Fortūna",PRSSG, Panevėžys) – 1 val. 26 min. 12 sek., antra – Justina Jovaišytė ("Fortūna") 2:18:14, Dovilė Mikalauskaitė iš Skuodo finišavo trečia (2 val.18 min. 51 sek.).

Stipri ir gausiausia buvo 40-mečių vyrų grupė. Joje nugalėjo Svajūnas Ambrazas („S-Sportas“, Šiauliai, 1 val. 17 min. 06 sek.), antras buvo Artūras Ščerbakovas (Normantai, 1 val. 20 min. 55 sek.), o trečias finišavo Ramūnas Kuklys (Vilnius, 1 val. 23 min. 38 sek.).

Trasoje konkuravo ir vyresni dviratininkai. Tarp 50-mečių greičiausiai 31 km įveikė Leonidas Šliavas („VeloRatai“, Kėdainiai, 1:25,50). Petras Kiušas („Dviratai-Daistatus“) nepaliko vilčių savo konkurentams 60-mečių grupėje (1 val. 36 min. 46 sek.). 40-mečių moterų grupėje nugalėjo Rima Lukoševičienė („S-Sportas“, Šiauliai, 2:05,20).

Dviratininkai po varžybų šildėsi arbata, kepė ant laužų vaišes ir neskubėjo plautis purvo, kurio sezono pabaigai gavo užtektinai.

„Žemaitijos taurė“ – tradicinės lenktynės, rengiamos jau šeštus metus iš eilės. Pirmas etapas vyko balandžio mėnesį Plateliuose, antras – birželį Telšiuose, trečias – rugpjūtį Lapiuose (Klaipėdos r.).

Visi etapai labai skiriasi savo trasomis, jose yra ne tik aukščiausių kalvų, tenka kirsti ir upes. Ketvirtas etapas tradiciškai vyksta Šiauliuose, kur klubo „S-Sportas“ iniciatyva ir gimė šių varžybų tradicija.