„Žalgirio arenoje“ suprojektuoti garsiausių pasaulio gamintojų įrengimai ir sistemos. Jų pagalba ledas bus paruošiamas ir atitirpinamas per labai trumpą laiką. Išlieti čiuožyklą užtruks dvi paras“, – sakė šaldymo įrangą projektavusios įmonės direktorius Mindaugas Zabiela.

Čiuožyklos projektuotojai neabejoja, kad „Žalgirio arenoje“ galės vykti aukščiausio lygio ledo ritulio, dailiojo ar greitojo čiuožimo, akmenslydžio varžybos. Ledo storis svyruos nuo 4 iki 6 cm – priklausomai, koks renginys ar varžybos arenoje bus rengiamos. Kietesnis ledas paprastai liejamas ledo ritulio rungtynėms. Ledo kietumas bus reguliuojamas naudojant šaldymo mašiną – didinant ar mažinant šaldymo galią.

Sprendimas investuoti į stacionarią ledo gamybos įrangą buvo priimtas jau pradėjus arenos statybos darbus. Įvertinę čiuožyklos poreikį ir mobilių ledo gamybos įrenginių nuomos kainas (nuo 60 iki 80 tūkst. litų vienam renginiui), arenos valdytojai ir Kauno miesto savivaldybės taryba nutarė atsisakyti dviejų lauko eskalatorių ir įsigyti ledo mašiną. Paskaičiuota, kad esant planuojamam užimtumui, šis sumanymas turėtų atsipirkti per keletą metų.

Koncesijos sutartyje numatyta, kad per metus arenoje turės įvykti ne mažiau nei 75 renginiai. Tačiau „Žalgirio arenos“ koncesininkas VšĮ Kauno „Žalgirio rėmėjas“ tikisi, kad renginių bus dar daugiau. Todėl laukti, kol ledas pats atšils ir atitirps, gali būti per didelė prabanga. Dėl šios priežasties arenoje sumontuota speciali įranga, kuri per 4 val. sušildys arenos pagrindą iki +10º laipsnių Celcijaus tam, kad ledas atšoktų nuo kieto fundamentinio paviršiaus. Tuomet beliks tik suskaldytus ledo gabalus išgabenti iš arenos.

Galinga šaldymo sistema arenoje bus sumontuota šią vasarą. Šiuo metu jau paruoštas multifunkcinis padas, kuriame išvedžiota net 21 km šaldymo įrangai skirtų vamzdelių. Tankus jų tinklas suteikia galimybę per labai trumpą laiką tiek sušaldyti, tiek ištirpinti čiuožyklos ledą.

„Sieksime į areną pritraukti ledo ritulio komandą, pramoginius renginius – šou programas ant ledo. Kartu su Lietuvos čiuožimo federacija ketiname organizuoti tarptautinius dailiojo čiuožimo renginius. Neatmetame galimybės ant ledo pakviesti pačiuožinėti ir miestiečius“, – sakė „Žalgirio arenos“ direktorius Paulius Motiejūnas.

„Žalgirio arenos“ statybos finansuojamos iš Kauno miesto bei Lietuvos valstybės biudžetų, Europos Sąjungos ir šalies gyventojų lėšomis. Projekto „Kauno pramogų ir sporto rūmai Nemuno saloje, Karaliaus Mindaugo pr. 50“ finansavimo ir administravimo sutartyje numatyta, jog iš Europos regioninės plėtros fondo arenos statybai bus skirta 50 mln. litų. Kauno sporto arenos bendra vertė – 172,1 mln. Litų.

Projektu siekiama sudaryti galimybes Kaune organizuoti aukšto lygio sporto ir kultūros renginius, pagyvinti miesto ekonomiką, sukurti naujas darbo vietas, gerinti miesto įvaizdį bei vystyti krepšinio ir kitų sporto šakų tradicijas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją