Sekmadienį sostinės Vingio parko stadione ketvirtą kartą vyks unikalumu išsiskiriančios bėgimo varžybos „Vilnius 5000“. 5000 metrų distanciją kuo greičiau įveikti bandys daugiau nei 130 dalyvių, o renginio organizatoriai neslepia ambicingo tikslo – kad per artimiausius penkerius metus šios distancijos Lietuvos rekordas būtų pagerintas būtent čia.
„Pagrindinė idėja – sujungti bėgikų mėgėjų ir profesionalų bendruomenes. Kiekvienais metais norime surinkti vis stipresnius sportininkus, tarp jų ir užsienio valstybių atstovus bei taip sukurti sportininkams sąlygas gerinti asmeninius rekordus, o kažkada ateityje – ir Lietuvos rekordą. Tikimės, kad po truputį augsime ir sugebėsime pritraukti rėmėjus, didinti prizinį fondą ir tai galbūt paskatins aukšto meistriškumo sportininkus dalyvauti mūsų varžybose“, – sakė renginį organizuojančio bėgimo ir triatlono klubo „Love Streams Running“ treneris Arnas Gabrėnas.
Praėjusiais metais „Vilnius 5000“ renginyje netrūko aukščiausio kalibro pavardžių: tarp moterų nugalėtoja tapo varžybų rekordą pasiekusi ukrainietė Natalija Strebkova (16 min. 00,34 sek.), tarp vyrų – taip pat Ukrainai atstovaujantis Ihoris Porozovas (14 min. 33,24 sek.). Pastarojo varžovais buvo tokie sportininkai kaip pasaulio bei Europos čempionatų dalyvis Ignas Brasevičius ir planetos rekordininkas Aleksandras Sorokinas.
„Vilnius 5000“ varžybos vyks ketvirtą kartą. Pirmą kartą jas organizavome po karantino nuleistų reikalavimų renginiams – tai buvo pirmos oficialios lengvosios atletikos varžybos Lietuvoje. Tąkart pavyko surinkti 28 sportininkus ir visiems patiko ši iniciatyva. Nuo tada sau pasakėme, kad kiekvienais metais stengsimės padaryti vis didesnį ir vis geresnį renginį. Šiemet užsiregistravo daugiau nei 90 individualių dalyvių ir 7 mišrių estafečių komandos – tai renginio naujovė“, – pasakojo A. Gabrėnas.
Šios bėgimo varžybos išsiskiria tuo, kad žiūrovai kviečiami palaikyti sportininkus ne iš tribūnų, bet stovėdami ant stadiono takų, o tai bėgantiems suteikia ypatingą atmosferą.
„Mūsų renginio unikalumas – šventiška festivalio atmosfera. Norime parodyti, kad varžybos, nors jos ir sunkios, gali būti smagios. Viena svarbiausių to dalių yra palaikymas. Kasmet skatiname atvykti kuo daugiau žmonių palaikyti, o šiemet netgi turėsime prizus triukšmingiausiems sirgaliams. Išsiskiriame bent Lietuvoje netradiciniu dalyku ir leidžiame žiūrovams užlipti ant bėgimo tako bei palaikyti bėgikus iš labai arti“, – dėstė A. Gabrėnas.
Beje, organizatoriai palaiko ypač šiltus santykius su Ukrainos lengvaatlečiais. Praėjusiais metais net pusė iš dalyvio mokesčių surinktų pajamų buvo skirti „Blue and Yellow“ paramos fondui.
„Labai skatiname ukrainiečius dalyvauti mūsų renginyje ir šiais metais dalyvaus viena ukrainiečių komanda. Su mielu noru juos priimame ir labai džiaugiamės, kad jie pasirenka dalyvauti mūsų varžybose“, – džiaugėsi A. Gabrėnas.
Bėgimo varžybų pradžia – 17 val. Valanda anksčiau į „Vingyje“ vykstančią šventę kviečiami ir vaikai, kurie varžysis „FullGazz“ akademijos žaidynėse.
Tiesa, dėl vykstančių pasirengimo „Rammstein“ koncertui darbų Vingio parke esančio stadiono pasiekti automobiliu galimybės nėra.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės