aA
Tarptautiniam olimpiniam komitetui antradienį oficialiai paskelbus, kad 2020-ųjų Tokijo olimpinės žaidynės dėl koronaviruso grėsmės šiemet neįvyks, savo mintimis trumpai pasidalijo geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys.
Danas Rapšys / Foto: Reuters-Scanpix, Facebook
Danas Rapšys / Foto: Reuters-Scanpix, Facebook
© DELFI montažas

Viena iš didžiausių Lietuvos olimpinių vilčių laikosi tos pačios pozicijos, kokią išsako ir žaidynes nukėlęs Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) – svarbiausia yra žmonių sveikata.

„Olimpiada atidėta metams, o mes galime ir palaukti – svarbiausia yra žmonių gyvybės ir sveikata. Be to, gal taip geriau ir sportininkams. Nes pastaruoju metu laikytis treniruočių plano buvo neįmanoma.

Kiek bendravau su kitais plaukikais, jiems tas pats. Dabar turėsime laiko pasirengti. Tikiu, kad tos nesąmonės baigsis. Tačiau tai nereiškia, kad sėdėsiu namie rankas sudėjęs. Kiek galėdamas sportuosiu. Ir lauksiu artimiausių varžybų nekantraudamas. Saugokime save ir vieni kitus“, – feisbuke rašė nuotrauka su medicinine kauke pasidalijęs D. Rapšys.

Tiesa, kada vėl galės dalyvauti varžybose, geriausias Lietuvos plaukiikas kol kas nė neįsivaizduoja – dėl koronaviruso pandemijos yra atšaukti praktiškai visi sporto renginiai pasaulyje.

Pažymėtina, kad IOC sprendimą nukelti žaidynes sveikina viso pasaulio sportininkai ir sporto treneriai.

„Visų pirma, reikia nugalėti pandemiją, o po to galėsime kalbėti apie sportinius reikalus. Deja, tokia yra situacija ir nieko nepakeisti. O spekuliuoti apie tai, kas vasarą žais ar nežais, dabar ne laikas“, – konstatavo Rusijos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Sergejus Bazarevičius.

„Ta pati ugnis, tik kitais metais. Likite saugūs savo namuose“, – „Instagram“ trumpa žinute pasidalijo Didžiosios Britanijos sprinterė Dina Asher-Smith.

View this post on Instagram

#Tokyo2021 ♥️ ⁣ Same 🔥, new dates. ⁣ Stay at home and stay safe everyone xxx
A post shared by Dina (@dinaashersmith) on Mar 24, 2020 at 6:09am PDT


„Tiesiog reikėtų kuo greičiau užbaigti visus turnyrus“, – konkretus buvo „Barcelonos“ krepšinio komandai priklausantis amerikietis Malcolmas Delaney, jau kurį laiką negalintis suprasti, kodėl Eurolyga vis dar tempia laiką ir nepaskelbia apie šio krepšinio sezono pabaigą.

Primename, kad antradienį nuspręsta Tokijo olimpines žaidynes nukelti – olimpiada vyks 2021-aisiais, oficialiai praneša Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC). Tiesa, visiškai konkreti žaidynių vykdymo data dar nėra nurodoma.

Tai pirmas kartas žaidynių istorijoje, kuomet nuspręsta pakeisti jų datą. Dėl pasaulinių karų vasaros olimpinės žaidynės buvo atšauktos tik 1916, 1940 ir 1944 metais, dėl Šaltojo karo jos ne visiškai pilnavertės buvo 1980 ir 1984 metais.

Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe pats antradienio rytą pasiūlė IOC dėl plintančio koronaviruso grėsmės žaidynes atidėti vieneriems metams.

Pasak jo, telefonu bendravęs IOC prezidentas Thomas Bachas šiam prašymui pritarė, nes kito varianto susidariusioje situacijoje tiesiog nematė.

„Pasiūliau atidėti žaidynes smaždaug metams, o prezidentas Bachas 100 procentų sutiko“, – žurnalistams sakė Japonijos premjeras.

Pasiūliusi, kad olimpinės žaidynės būtų ne nutrauktos, o nukeltos, Japonijos valdžia pažymėjo, jog jos turėtų būti pilnavertės – su žiūrovais ir visiškai saugios tiek dalyviams, tiek sporto gerbėjams.

„Mūsų sprendimas žaidynes perkelti iš 2020-ųjų, bet jos turi įvykti ne vėliau kaip 2021-ųjų vasarą“, – skelbiama oficialiame IOC pranešime.


Automatiškai perkeliamos ir 2020-ųjų paralimpinės žaidynės. Nuspręsta, kad į Tokiją jau atskraidinta olimpinė ugnis Japonijoje pasiliks iki tol, kol žaidynės įvyks. Taip pat abipusiai sutarta, kad, nepaisant datų, kuriomis vyktų žaidynės, jos ir toliau išsaugos Tokijo 2020 olimpinių ir paralimpinių žaidynių pavadinimą.

„Pagrindinis mūsų tikslas – atletų ir visų kitų, kurie susiję su olimpinėmis žaidynėmis bei tarptautinės bendruomenės sveikatą. Todėl šiuo sudėtingu pasauliui momentu kito sprendimo kaip perkelti olimpines žaidynes priimti nebuvo įmanoma, – rašoma IOC pranešime. – Mes visi tikimės, kad olimpinės žaidynės šiuo sunkiu momentu pasauliui išliks kaip vilties spindulys ir šviesa tunelio gale, motyvuojanti laukti ateities.“

Didžiausias sporto renginys turėjo vykti šią vasarą liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis. Kol kas realiausias variantas, kad žaidynės įvyks 2021-aisiais tomis pačiomis datomis.

Dar pirmadienį Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) narys Dickas Poundas prasitarė, kad Tokijo 2020 žaidynės bus nukeltos.

„Remiantis IOC informacija, buvo nuspręsta žaidynes nukelti. Detalesnė informacija neaptarta, bet žinau, kad liepos 24-ąją žaidynės neprasidės“, – JAV žiniasklaidai pirmadienį teigė Tarptautinio olimpinio komiteto narys.

Dar sekmadienį IOC sprendimą dėl žaidynių ketino priimti per artimiausias keturias savaites, bet neatlaikiusi pasaulio sporto bendruomenės spaudimo savo galutinį verdiktą paankstino.

Nėra jokių abejonių, kad perkėlimas tiek Japonijai, tiek IOC atneš ne tik milžiniškų finansinių nuostolių. Perdėlioti teks pasaulio sporto kalendorių. Pavyzdžiui, 2021-ųjų vasarą Fukuokoje (Japonija) suplanuotas pasaulio plaukimo čempionatas, o Judžine (JAV) – pasaulio lengvosios atletikos pirmenybės.

Primename, kad oficialiame savo laiške Kanados olimpinis komitetas dar pirmadienį informavo nesiųsiantis savo sportininkų į olimpines žaidynes, jeigu jos nebus perkeltos. Kanados olimpinis ir paralimpinis komitetai reikalavo žaidynes nukelti metams, o jų sprendimas šiemet nebesiųsti savo atletų į Tokiją buvo galutinis ir nekeičiamas.

„COVID-19 akivaizdoje mums svarbiausias dalykas yra sveikata. Sprendimas yra sunkus, tačiau šiuo atveju rizikos yra per daug. Ir mums rūpi ne tik sportininkų, bet ir žiūrovų sveikata, dabartinėje situacijoje nematome jokių galimybių rizikuoti dalyvauti varžybose Kanados sporto bendruomenei', – konstatuojama oficialiame išplatintame laiške.

Netrukus tokią pačią poziciją išsakė ir Australija, apie tai prakalbo Didžioji Britanija ir kitos šalys.

Verta pažymėti, kad tokia ryžtinga Kanados pozicija automatiškai griauna ir Lietuvai aktualią Tokijo olimpinių žaidynių krepšinio turnyro atrankos sistemą.

Birželio pabaigoje turėjo būti surengti keturi atskiri olimpiniai atrankos turnyrai, kuriuose komandos išsiaiškintų, kam atitenka keturi likę bilietai į Tokiją. Vienas iš olimpinių turnyrų turėjo vykti Lietuvoje, o vienas – Kanadoje, kuri atsisakė dalyvauti šio sezono olimpinėse veiklose.

Šie turnyrai greičiausiai bus perkelti į kitus metus.

Galima prisiminti, kad Tokijo olimpinės žaidynės yra antras dėl koronaviruso į kitus metus perkeliamas milžiniškas renginys. Dar prieš savaitę buvo priimtas sprendimas į 2022-uosius perkelti Europos futbolo čempionatą.

LTOK prezidentė: esminį vaidmenį atliko PSO rekomendacijos

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė, ICO narė Daina Gudzinevičiūtė mano, kad olimpiada 2021-aisiais – geriausias įmanomas pasirinkimas.

„Manau, tai sportininkams palankus sprendimas, nes jie čia yra svarbiausi. Buvo kalba apie kelių mėnesių žaidynių pavėlinimą. Kažin ar tai gelbėtų situaciją, nemanau, kad atletai būtų spėję tinkamai pasiruošę, o mes ir visas pasaulis būtume su tuo susitvarkę.

Dabar sportininkai gali būti ramesni, juk visi jie šiuo metu yra karantinuoti, nesitreniruoja. Turint daugiau laiko, yra didesnės galimybės pasiekti norimą sportinę formą. Lauksime kitų metų olimpinių žaidynių“, – istorinį IOC sprendimą komentavo LTOK prezidentė.

Per metus laiko, anot D. Gudzinevičiūtės, olimpiados organizatoriai turės aibę užduočių.

„Kaip žinote, olimpinės žaidynės rengiamos 7-erius metus. Neužmirškime paralimpiados. Dar vienas didžiulis renginys.

Ne tik 11 tūkstančių sportininkų, bet ir milžiniškas kiekis darbuotojų, sporto specialistų, statybininkų, aptarnaujančio personalo, savanorių.

Aš manau, daugelį darbų teks iš naujo atlikti, pavyzdžiui, savanorius surinkti, tai didžiulis darbas.

Bet aš tikiu, kad organizacinis komitetas, Japonijos žmonės, Tarptautinis olimpinis komitetas su tuo susidoros. Metai kažkuria prasme yra ir trumpas laiko tarpas, ir solidus pasiruošti tokiam renginiui“, – kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

Priimant sprendimą, anot LTOK vadovės, didžiausią įtaką turėjo Pasaulio sveikatos organizacija.

„Oficialių žinių neturiu, bet mano nuomone, tikrai buvo svarstoma ne viena alternatyva ir įvairūs scenarijai. Priimant sprendimą buvo atsižvelgta į Pasaulio sveikatos organizaciją, jos nuomonė buvo esminė.

Būtent dėl to žaidynės nebuvo nukeltos mėnesiui, pusmečiui, o metams“, – teigė LTOK vadovė.

„Manau, visi mūsų atletai yra pakankamai motyvuoti. Jei nebus kažkokių kitų veiksnių, jie padarys viską, kad dalyvautų olimpiadoje, nepriklausomai nuo, kad jos vyks 2021 metais“, – kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Garliavos komanda išlygino Moterų rankinio lygos finalo serijos rezultatą (1)

Lietuvos moterų rankinio lygos (LMRL) finale pergalę pasiekė Kauno raj. „Cascada-HC Garliava...

Kinderis Pasaulio taurės finale finišavo šeštas (3)

Sėkešfehėrvare (Vengrija) šeštadienį vykuosiose 2021 m. Pasaulio taurės finalo vyrų varžybos...

Lietuvos rankinio lygos finalai prasidėjo be staigmenų

Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje prasidėjo finalai. Mažajame finale Klaipėdos „Dragūnas“...

Vokietijos gimnastė už teises kovoja vilkėdama visą kūną dengiantį kostiumą (1)

Visą kūną dengiantys kostiumai moterims sportininkėms tampa alternatyva įprastiniams triko,...

Lengvosios atletikos federacijos prezidentu perrinktas Skrabulis (1)

Šeštadienį Palangoje vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ataskaitinė-rinkiminė...

Top naujienos

Išvydę rezultatus gyventojai liko sukrėsti: kas nutiko daugiausiai žmonių paskiepijusioje pasaulio šalyje? (89)

Seišeliuose, kur gyventojų nuo COVID-19 paskiepyta daugiau nei bet kurioje kitoje šalyje,...

Nuosavas būstas – tolstanti svajonė net regionuose: prognozuoja amžinų nuomininkų erą (52)

Jaunoms šeimoms svajonė turėti namus darosi panaši į tolstantį miražą. Per pastarąjį...

„Didžiojo šeimos gynimo maršo“ dalyviai piktinosi valdžia: vardino skirtingas priežastis, prieš ką reikia kovoti renginyje dalyvavo apie 10 tūkst. žmonių (6827)

Nuo pat ryto šalyje vykstantis „Didysis Šeimos gynimo maršas“, kurio dalyvių automobilių...

Vaidas Saldžiūnas | D+

Branduolinis karas su Rusija: ko nesuprato Holivudas, bet užčiuopė Užkalnis (20)

Keistas pavadinimas, tiesa? Atrodo, kas galėtų visus juos sieti, neįmanoma. Bet įsitikinti...

Po šiltesnio savaitgalio laukia audringi orai: liūčių išvengti nepavyks nė vienam regionui

Sekmadienio dieną iš pietvakarių artės atmosferos frontas. Į šalį plūs vis tankesni debesys,...

Sulaikytas vienas iš kalėjimo bėglių papildyta (97)

Sulaikytas vienas iš Pravieniškių pataisos namų pabėgusių nuteistųjų. Apie tai feisbuke...

Vilniaus r. automobilis pražudė dviratininką: į pagalbą sustojęs vyras išaiškino kaltininkę papildyta (31)

Policijos departamentas informavo, kad Vilniaus rajone įvyko skaudus įvykis.

Plika akimi nematomi, bet veikia mūsų sprendimus: neuromokslininkė papasakojo apie hormonų įtaką elgesiui, išvaizdai ir sveikatai (9)

Dažnai galima susidurti su tokiais stereotipais, kad vieną ar kitą sprendimą žmogus (o dažniau...

Dėl neįrengto kelio ženklo – nemalonumai valdininkams: jubiliejaus šventė vos nesibaigė tragedija (28)

Motociklu „Harley Davidson“ į eismo įvykį patekęs vairuotojas laimėjo bylą prieš Lietuvos...

Pikantiškas tyrimas parodė, kaip keičiasi vyrų elgesys pamačius moterį su akivaizdžiai sustangrėjusiais speneliais (54)

Psichologai iš Niujorko valstybinio universiteto Osvige tyrinėjo, kaip heteroseksualūs vyrai ir...