Viena iš didžiausių Lietuvos olimpinių vilčių laikosi tos pačios pozicijos, kokią išsako ir žaidynes nukėlęs Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) – svarbiausia yra žmonių sveikata.

„Olimpiada atidėta metams, o mes galime ir palaukti – svarbiausia yra žmonių gyvybės ir sveikata. Be to, gal taip geriau ir sportininkams. Nes pastaruoju metu laikytis treniruočių plano buvo neįmanoma.

Kiek bendravau su kitais plaukikais, jiems tas pats. Dabar turėsime laiko pasirengti. Tikiu, kad tos nesąmonės baigsis. Tačiau tai nereiškia, kad sėdėsiu namie rankas sudėjęs. Kiek galėdamas sportuosiu. Ir lauksiu artimiausių varžybų nekantraudamas. Saugokime save ir vieni kitus“, – feisbuke rašė nuotrauka su medicinine kauke pasidalijęs D. Rapšys.

Tiesa, kada vėl galės dalyvauti varžybose, geriausias Lietuvos plaukiikas kol kas nė neįsivaizduoja – dėl koronaviruso pandemijos yra atšaukti praktiškai visi sporto renginiai pasaulyje.

Pažymėtina, kad IOC sprendimą nukelti žaidynes sveikina viso pasaulio sportininkai ir sporto treneriai.

„Visų pirma, reikia nugalėti pandemiją, o po to galėsime kalbėti apie sportinius reikalus. Deja, tokia yra situacija ir nieko nepakeisti. O spekuliuoti apie tai, kas vasarą žais ar nežais, dabar ne laikas“, – konstatavo Rusijos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Sergejus Bazarevičius.

„Ta pati ugnis, tik kitais metais. Likite saugūs savo namuose“, – „Instagram“ trumpa žinute pasidalijo Didžiosios Britanijos sprinterė Dina Asher-Smith.


„Tiesiog reikėtų kuo greičiau užbaigti visus turnyrus“, – konkretus buvo „Barcelonos“ krepšinio komandai priklausantis amerikietis Malcolmas Delaney, jau kurį laiką negalintis suprasti, kodėl Eurolyga vis dar tempia laiką ir nepaskelbia apie šio krepšinio sezono pabaigą.

Primename, kad antradienį nuspręsta Tokijo olimpines žaidynes nukelti – olimpiada vyks 2021-aisiais, oficialiai praneša Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC). Tiesa, visiškai konkreti žaidynių vykdymo data dar nėra nurodoma.

Tai pirmas kartas žaidynių istorijoje, kuomet nuspręsta pakeisti jų datą. Dėl pasaulinių karų vasaros olimpinės žaidynės buvo atšauktos tik 1916, 1940 ir 1944 metais, dėl Šaltojo karo jos ne visiškai pilnavertės buvo 1980 ir 1984 metais.

Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe pats antradienio rytą pasiūlė IOC dėl plintančio koronaviruso grėsmės žaidynes atidėti vieneriems metams.

Pasak jo, telefonu bendravęs IOC prezidentas Thomas Bachas šiam prašymui pritarė, nes kito varianto susidariusioje situacijoje tiesiog nematė.

„Pasiūliau atidėti žaidynes smaždaug metams, o prezidentas Bachas 100 procentų sutiko“, – žurnalistams sakė Japonijos premjeras.

Pasiūliusi, kad olimpinės žaidynės būtų ne nutrauktos, o nukeltos, Japonijos valdžia pažymėjo, jog jos turėtų būti pilnavertės – su žiūrovais ir visiškai saugios tiek dalyviams, tiek sporto gerbėjams.

„Mūsų sprendimas žaidynes perkelti iš 2020-ųjų, bet jos turi įvykti ne vėliau kaip 2021-ųjų vasarą“, – skelbiama oficialiame IOC pranešime.


Automatiškai perkeliamos ir 2020-ųjų paralimpinės žaidynės. Nuspręsta, kad į Tokiją jau atskraidinta olimpinė ugnis Japonijoje pasiliks iki tol, kol žaidynės įvyks. Taip pat abipusiai sutarta, kad, nepaisant datų, kuriomis vyktų žaidynės, jos ir toliau išsaugos Tokijo 2020 olimpinių ir paralimpinių žaidynių pavadinimą.

„Pagrindinis mūsų tikslas – atletų ir visų kitų, kurie susiję su olimpinėmis žaidynėmis bei tarptautinės bendruomenės sveikatą. Todėl šiuo sudėtingu pasauliui momentu kito sprendimo kaip perkelti olimpines žaidynes priimti nebuvo įmanoma, – rašoma IOC pranešime. – Mes visi tikimės, kad olimpinės žaidynės šiuo sunkiu momentu pasauliui išliks kaip vilties spindulys ir šviesa tunelio gale, motyvuojanti laukti ateities.“

Didžiausias sporto renginys turėjo vykti šią vasarą liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis. Kol kas realiausias variantas, kad žaidynės įvyks 2021-aisiais tomis pačiomis datomis.

Dar pirmadienį Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) narys Dickas Poundas prasitarė, kad Tokijo 2020 žaidynės bus nukeltos.

„Remiantis IOC informacija, buvo nuspręsta žaidynes nukelti. Detalesnė informacija neaptarta, bet žinau, kad liepos 24-ąją žaidynės neprasidės“, – JAV žiniasklaidai pirmadienį teigė Tarptautinio olimpinio komiteto narys.

Dar sekmadienį IOC sprendimą dėl žaidynių ketino priimti per artimiausias keturias savaites, bet neatlaikiusi pasaulio sporto bendruomenės spaudimo savo galutinį verdiktą paankstino.

Nėra jokių abejonių, kad perkėlimas tiek Japonijai, tiek IOC atneš ne tik milžiniškų finansinių nuostolių. Perdėlioti teks pasaulio sporto kalendorių. Pavyzdžiui, 2021-ųjų vasarą Fukuokoje (Japonija) suplanuotas pasaulio plaukimo čempionatas, o Judžine (JAV) – pasaulio lengvosios atletikos pirmenybės.

Primename, kad oficialiame savo laiške Kanados olimpinis komitetas dar pirmadienį informavo nesiųsiantis savo sportininkų į olimpines žaidynes, jeigu jos nebus perkeltos. Kanados olimpinis ir paralimpinis komitetai reikalavo žaidynes nukelti metams, o jų sprendimas šiemet nebesiųsti savo atletų į Tokiją buvo galutinis ir nekeičiamas.

„COVID-19 akivaizdoje mums svarbiausias dalykas yra sveikata. Sprendimas yra sunkus, tačiau šiuo atveju rizikos yra per daug. Ir mums rūpi ne tik sportininkų, bet ir žiūrovų sveikata, dabartinėje situacijoje nematome jokių galimybių rizikuoti dalyvauti varžybose Kanados sporto bendruomenei', – konstatuojama oficialiame išplatintame laiške.

Netrukus tokią pačią poziciją išsakė ir Australija, apie tai prakalbo Didžioji Britanija ir kitos šalys.

Verta pažymėti, kad tokia ryžtinga Kanados pozicija automatiškai griauna ir Lietuvai aktualią Tokijo olimpinių žaidynių krepšinio turnyro atrankos sistemą.

Birželio pabaigoje turėjo būti surengti keturi atskiri olimpiniai atrankos turnyrai, kuriuose komandos išsiaiškintų, kam atitenka keturi likę bilietai į Tokiją. Vienas iš olimpinių turnyrų turėjo vykti Lietuvoje, o vienas – Kanadoje, kuri atsisakė dalyvauti šio sezono olimpinėse veiklose.

Šie turnyrai greičiausiai bus perkelti į kitus metus.

Galima prisiminti, kad Tokijo olimpinės žaidynės yra antras dėl koronaviruso į kitus metus perkeliamas milžiniškas renginys. Dar prieš savaitę buvo priimtas sprendimas į 2022-uosius perkelti Europos futbolo čempionatą.

LTOK prezidentė: esminį vaidmenį atliko PSO rekomendacijos

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė, ICO narė Daina Gudzinevičiūtė mano, kad olimpiada 2021-aisiais – geriausias įmanomas pasirinkimas.

„Manau, tai sportininkams palankus sprendimas, nes jie čia yra svarbiausi. Buvo kalba apie kelių mėnesių žaidynių pavėlinimą. Kažin ar tai gelbėtų situaciją, nemanau, kad atletai būtų spėję tinkamai pasiruošę, o mes ir visas pasaulis būtume su tuo susitvarkę.

Dabar sportininkai gali būti ramesni, juk visi jie šiuo metu yra karantinuoti, nesitreniruoja. Turint daugiau laiko, yra didesnės galimybės pasiekti norimą sportinę formą. Lauksime kitų metų olimpinių žaidynių“, – istorinį IOC sprendimą komentavo LTOK prezidentė.

Per metus laiko, anot D. Gudzinevičiūtės, olimpiados organizatoriai turės aibę užduočių.

„Kaip žinote, olimpinės žaidynės rengiamos 7-erius metus. Neužmirškime paralimpiados. Dar vienas didžiulis renginys.

Ne tik 11 tūkstančių sportininkų, bet ir milžiniškas kiekis darbuotojų, sporto specialistų, statybininkų, aptarnaujančio personalo, savanorių.

Aš manau, daugelį darbų teks iš naujo atlikti, pavyzdžiui, savanorius surinkti, tai didžiulis darbas.

Bet aš tikiu, kad organizacinis komitetas, Japonijos žmonės, Tarptautinis olimpinis komitetas su tuo susidoros. Metai kažkuria prasme yra ir trumpas laiko tarpas, ir solidus pasiruošti tokiam renginiui“, – kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

Priimant sprendimą, anot LTOK vadovės, didžiausią įtaką turėjo Pasaulio sveikatos organizacija.

„Oficialių žinių neturiu, bet mano nuomone, tikrai buvo svarstoma ne viena alternatyva ir įvairūs scenarijai. Priimant sprendimą buvo atsižvelgta į Pasaulio sveikatos organizaciją, jos nuomonė buvo esminė.

Būtent dėl to žaidynės nebuvo nukeltos mėnesiui, pusmečiui, o metams“, – teigė LTOK vadovė.

„Manau, visi mūsų atletai yra pakankamai motyvuoti. Jei nebus kažkokių kitų veiksnių, jie padarys viską, kad dalyvautų olimpiadoje, nepriklausomai nuo, kad jos vyks 2021 metais“, – kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)