Į ringą su specialiais šortais, ant kurių puikavosi ne tik lietuviška Trispalvė, bet ir Ukrainos vėliava, šalie kurios buvo išsiuvinėtas žodis „Brolis“ ižengusiam E. Stanioniui tai buvo 14-oji iš eilės pergalė profesionalų bokso ringe, tuo metu R. Butajevas po 14 laimėtų dvikovų patyrė pirmą nesėkmę.

12 raundų trukusioje dvikovoje E. Stanionis atliko daugiau smūgių, o pagrindiniu jo ginklu tapo staigūs ir tikslūs smūgiai iš artimos distancijos.

Pagal neoficialią statistiką R. Butajevą pasiekė net 222 E. Stanionio smūgiai, o iš jų net 187 pataikė į galvą. Tuo metu R. Butajevas 140 kartų pramušė lietuvio gynybą, bet net 64 smūgiai buvo nukreipti į E. Stanionio korpusą.


2021 metais iškovotą čempiono diržą gynęs R. Butajevas beveik visos dvikovos metu nevengė „nešvarių“ smūgių, tad galiausiai 11 raunde ringo teisėjas atėmė iš jo tašką už eilinį bandymą ranka nulenkti žemyn E. Stanionio galvą.

Veiksmo netrūko ir paskutiniame raunde. Nors R. Butajevas mėgino perimti iniciatyvą ir daugiau atakavo, bet E. Stanionis puikiai gynėsi ir atsakinėjo tiksliais kontrsmūgiais. Įdomu, kad pačioje 12 raundo pabaigoje abu boksininkai vienu metu atsidūrė ant grindų, o tuo pat metu nuskambėjo ir dvikovos pabaigą skelbiantis gongas.

Suskaičiavus teisėjų balus paaiškėjo, kad du teisėjai skyrė pergalę E. Stanioniui (117-110 ir 116-111), o vienas – R. Butajevui (114-113). Tad, daugumos teisėjų sprendimu į viršų buvo pakelta E. Stanionio ranka.

Po šios pergalės E. Stanionis dar vienu žingsniu priartėjo prie svarbiausios titulinės kovos už WBA pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono Super diržą. Teoriškai, 27-erių lietuvis turėtų susikauti su WBC ir IBF pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržus turinčio amerikiečio Errolo Spence‘o ir WBA (Super) diržo savininko kubiečio Yordenio Ugaso poros laimėtoju.

Su 35-erių Y. Ugasu Lietuvos boksininkas turėjo kovoti jau anksčiau, bet kubietis reikalavo diržų suvienijimo kovos, tad E. Stanionis sutiko leisti jam kovoti su E. Spence'u, o pats susigrūmė su R. Butajevu.

E. Spence'o ir Y. Ugaso dvikova truko 10 raundų. Aktyviau dvikovą pradėjęs Y. Ugasas šeštame raunde galingu smūgiu parbloškė varžovą ant ringo virvių, bet pastarajam pavyko išvengti nokdauno. Po šio smūgio amerikietis perėmė iniciatyvą ir ėmėsi nuosekliai atakuoti Jamaikos boksininką.

Galiausiai, 10 raunde Y. Ugaso dešinioji akis taip smarkiai sutino, kad ringo teisėjas priėmė sprendimą nutraukti kovą. Pergalė techniniu nokautu buvo skirta E. Spence'ui.


Visgi tai, dar negalima garantuoti, kad būtent E. Stanionis bus pirmas naujojo trijų pasaulio čempiono diržų savininko varžovas. Didžiausia tikimybė, kad iš pradžių gali vykti revanšinė 32-ejų E. Spence'o ir 35-erių Y. Ugaso kova.

Taip pat savo šanso susitikti su čempionu laukia WBO čempionas Terence‘as Crawfordas. Būtent jam po savo pergalės iššūkį metė ir E. Spence'as, pareiškęs, kad dabar norėtų pasiimti ir T. Crawfordui priklausantį čempiono diržą.

Tad E. Stanioniui progos suremti pirštines su čempionu gali tekti palūkėti. Visgi neabejotina, kad pergales profesionalų ringe skinantis lietuvis atsidūrė tarp pagrindinių pretendentų į svarbiausią titulinę kovą ir tikėtina, kad anksčiau ar vėliau, tokia galimybe jis pasinaudos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės