aA
2018 metų Pjongčango žiemos ir 2020 metų Tokijo vasaros olimpinių žaidynių transliacijos bus rekordinės. Pirmą kartą istorijoje Lietuvos žiūrovai matys du kartus daugiau olimpinių žaidynių valandų, kurios bus transliuojamos per vieną televiziją aukščiausia HD kokybės raiška.
Vitalijus Vasiliauskas
© DELFI / Karolina Pansevič

2018 metų žiemos ir 2020 metų vasaros olimpinių žaidynių transliavimo teises įsigijęs Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) pastaruoju metu viešojoje erdvėje buvo apkaltintas, kad neva kėlė šių olimpinių žaidynių transliacijų kainą, todėl nacionalinis transliuotojas LRT negalėjo jų įsigyti. Maža to, apkaltinta ir LTOK informacine partnere tapusi TV3 televizija, kad nesugebės užtikrinti žaidynių transliacijų HD kokybe. Visi šie kaltinimai ne tik prasilenkia su realia situacija, bet ir neturi jokio pagrindo. Apie viską nuo pradžių.

Priežasčių, kodėl LTOK nusprendė pretenduoti įsigyti artimiausių dviejų olimpinių žaidynių transliacijas, reikėtų ieškoti pernai vykusių Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių transliavime. Tuomet visuomeniniam transliuotojui LRT nepavyko susiderėti su teisių pardavėju ir įsigyti transliacijų teisių. Kuo visa tai baigėsi, prisimena kiekvienas sporto aistruolis: transliacijų teisių paketas buvo išskaidytas ir parduotas dalimis, o svarbiausią metų sporto renginį transliavo trys skirtingos televizijos, iš kurių ne visos sugebėjo užtikrinti net HD kokybės.

Vos pasibaigus Rio de Žaneiro vasaros olimpinėms žaidynėms, Lietuvos olimpinis fondas (LOF) užsakė Lietuvos gyventojų apklausą, kurią atliko „Baltijos tyrimai“. Ji parodė, kad net 50 proc. žiūrovų buvo nepatenkinti tokiomis per kelias televizijas išskaidytomis olimpinių žaidynių transliacijomis. Be to, transliuojamų olimpiados valandų skaičius buvo nepakankamas, sporto mėgėjai matė ne visus Lietuvos olimpiečių startus, o kai kurios sporto šakos apskritai buvo nuskriaustos televizijų tinkleliuose.

Lietuvos žiūrovai pirmą kartą istorijoje matys net 400 olimpinių žaidynių valandų, kas yra du kartus daugiau nei Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių metu.
Vitalijus Vasiliauskas

Todėl nusprendėme patys imtis iniciatyvos ir bandyti įsigyti transliacijų teises, o tuomet jau ieškoti partnerio tarp šalies televizijų, kad Lietuvos žiūrovams daugiau nebūtų tokios painiavos ir būtų užtikrintas norimas transliuojamų valandų skaičius bei turinys.

Leidimą LOF pretenduoti pirkti artimiausių dviejų olimpinių žaidynių transliacijas davė Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK), į kurį kreipėsi olimpinių transliacijų licencijas Europoje pardavinėjanti „Discovery“ įmonė. Ji pati tiesiogiai derėjosi su Lietuvos televizijomis dėl transliacijų teisių pardavimo Lietuvos teritorijoje, tačiau jokio susitarimo nepavyko pasiekti. Tiesa, derybų objektai buvo skirtingi: Lietuvos televizijos su „Discovery“ derėjosi dėl televizijos transliacijų teisių, o LOF – dėl viso teisių paketo (TV, radijo, interneto, renginių organizavimo teisių), kad būtų galima pasirinkti patikimiausius kiekvienos srities partnerius.

Derantis su „Discovery“ dėl olimpinių transliacijų įsigijimo bei remiantis konfidencialumo sutartimi tarp LOF ir “Discovery”, LOF informavo nacionalinį transliuotoją LRT dėl galimos kainos, kurią norėtų gauti „Discovery“. Transliacijų kaina skirtingose pasaulio šalyse yra labai skirtinga, nėra vienos, taikomos visoms šalims. Vėliau mes vedėme derybas su LRT, kad kartu pateiktume bendrą pasiūlymą „Discovery“ atstovams, tačiau LRT teigė neturintys reikiamų resursų transliacijų teisių įsigijimui. Todėl apie jokių transliacijų kainų kėlimą negali būti nė kalbos – mes, atvirkščiai, dėjome visas pastangas, kad transliacijų kaina būtų kuo mažesnė.

Kai įsigijome teisę transliuoti olimpines žaidynes, bendravome be išimties su visomis šalies televizijomis ir ieškojome bendros kalbos. Į nacionalinį transliuotoją, o ne į naująjį savo partnerį, mes kreipėmės pirmiausia. Ieškojome būdų dirbti kartu.

Pasiūlėme LRT net kelis variantus, kaip tapti olimpinių žaidynių transliuotojais, tačiau jų buvo atsisakyta. Buvome pasirengę rizikuoti ir nemokamai perleisti visuomeniniam transliuotojui transliavimo teises, mainais į eterį LOF projektams ir renginiams viešinti (Lietuvos sporto apdovanojimai, „LTeam“ olimpinis žiemos festivalis, Olimpinė diena ir kt.) visam olimpiniam ciklui – ketveriems metams. Pačiam transliuotojui nebūtų reikėję įdėti nė vieno euro, o valstybė būtų sutaupiusi nemažą sumą, tačiau LRT atsisakė.

Tuo tarpu TV3 televizija dėjo pastangas ir rodė norą bendradarbiauti, atitiko visus techninius reikalavimus. Pagal televizijų reitingus TV3 yra kur kas žiūrimesnė nei nacionalinis transliuotojas ir turi antrinį kanalą tiems atvejams, kai transliacijos dubliuosis bei galimybę stebėti varžybas internetu. Ne mažiau svarbu, kad olimpinės žaidynės pasiektų kuo daugiau Lietuvos žiūrovų ir neapsiribotų vien pačių žaidynių transliacijomis. Visuomenei įdomu stebėti sportininkų pasiruošimą, jų startus, taip pat išvysti ir Lietuvoje mūsų organizuojamus sporto renginius. Dėl viso to mes sutarėme su TV3, o mūsų sandoriui pritarė Tarptautinis olimpinis komitetas.

Priežasčių, kodėl LTOK nusprendė pretenduoti įsigyti artimiausių dviejų olimpinių žaidynių transliacijas, reikėtų ieškoti pernai vykusių Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių transliavime. Tuomet visuomeniniam transliuotojui LRT nepavyko susiderėti su teisių pardavėju ir įsigyti transliacijų teisių.
Vitalijus Vasiliauskas

Daugiausiai iš šios sutarties laimės žiūrovai. Iki 2018 metų Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių TV3 užtikrins transliacijas HD kokybe, todėl žiūrovai matys sporto varžybas aukščiausia raiška. Šios transliacijos bus rekordinės.

Lietuvos žiūrovai pirmą kartą istorijoje matys net 400 olimpinių žaidynių valandų, kas yra du kartus daugiau nei Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių metu. Šiuo metu Lietuvos teritorijoje olimpines žaidynes transliuoti teisę turi nemokamos antžeminės televizijos TV3 ir TV6, kabelinė – „Eurosport“.

LOF olimpinių žaidynių transliacijų teisių įsigijimą finansavo tik nuosavomis lėšomis. Fondas visas savo pajamas gauna iš komercinių rėmėjų, kurie reklamuojasi fondo organizuojamuose sporto renginiuose. Nei LTOK, nei „Olifėjos“ lėšos fondui nėra skiriamos.

Lietuva yra pirmoji ir vienintelė šalis pasaulyje, kurios nacionaliniam olimpiniam komitetui buvo suteikta galimybė įsigyti olimpines transliacijas. Kitos šalys aktyviai domisi, kaip mums sekasi ir sėkmės atveju ketina pasekti Lietuvos pavyzdžiu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Tarptautiniame bokso turnyre – Tamašausko medalis (1)

Baltarusijos sostinėje Minske vyko tarptautinis bokso turnyras „Livenstsev Memiorial“. Jau 16...

Jachtos „Raganosis“ įgulai – keturios pirmosios vietos ir 2018-ųjų metų „Grand Prix“

Prestižinis „Grand Prix“ apdovanojimas iškilmingo sezono uždarymo metu, kuris vyko jau...

Pranešama, kad Nurmagomedovas atmetė 15 mln. JAV dolerių McGregoro pasiūlymą dėl revanšinės kovos Mayweatheris priima iššūkį (29)

Pasauline garsenybe tapusio kovotojo Chabibo Nurmagomedovo dėdė ir vienas artimiausių žmonių...

Sužinoję apie dopingo kontrolę, iš varžybų masiškai ėmė bėgti kultūristai (89)

Ispanijoje, Baskijos regione užfiksuotas daug diskusijų šalyje sukėlęs įvykis. Sekmadienį...

Treko dviratininkams Baleišytei ir Beniušiui – po penkis Lietuvos čempionato medalius

Panevėžyje, „Cido“ arenoje, surengtame Lietuvos dviračių treko čempionate išdalinti 57...

Top naujienos

Žinoma žurnalistė liko šokiruota to, ką pamatė uždarytoje Panevėžio rajono mokykloje (53)

Žurnalistė ir televizijos laidų vedėja Daiva Žeimytė -Bilienė praėjusią savaitę...

Dr. Kjellas Nordstromas: tai, kas šiuo metu vyksta, pasaulį pakeis negrįžtamai (6)

Pasaulis, kuriame nebeįmanoma nieko prognozuoti. Toks, kuriame viskas skaitmenizuojama, o tada –...

Lietuvis sukūrė filmuką užsieniečiams, kuriame – visa tiesa apie Lietuvą (14)Turbūt dažnas lietuvis užsienyje yra susidūręs su klausimu: „kas ta Lietuva ?“...

Po dailininkės nužudymo – tiesos paieškos: ar reikia paimti paskolą, kad būtų įvykdytas teisingumas?

Lietuvoje teisingumą vykdo ne tik teismai, bet ir prokuratūra. Taip mano prieš trejus metus...

Butkevičiaus įspėjimas: Lietuva jau kelis mėnesius nesurenka pagrindinių mokesčių (156)

Buvęs premjeras iš socialdarbiečių frakcijos Seime Algirdas Butkevičius perspėja, kad reikėtų...

Seime renkami parašai: Saulius Skvernelis kaltinamas sulaužęs priesaiką papildyta G. Landsbergio komentaru (976)

Antradienį Seimo opozicijos atstovai surinko parašus dėl to, kad premjeras Saulius Skvernelis...

Vilniečių būstų interjerai praėjusiame amžiuje: kaip savo namus įsirengdavo pasiturintys miestiečiai (6)

Per įvairiausias politines suirutes ir negandas individualių namų savininkai Vilniuje keitėsi ne...

Karaliaus Mindaugo taurės turnyro atrankos rungtynės: „Dzūkija“ - „Žalgiris-2“ (2)

Karaliaus Mindaugo taurės turnyro atrankos rungtynės: „Dzūkija“ - „Žalgiris-2“. Tiesiogiai...

Paslaptingas ginklas, kuris ant aukos palieka tik mažą raudoną taškelį (17)

Churcho komitetas – taip vadinta JAV Senate 1975 metais suburta grupė valstybės žvalgybinei...

Su Bradu Pittu poruota architektė susižadėjo su milijardieriumi

Brado Pitto (54 m.) susižavėjimo objektu laikyta architektė, technologijų profesorė Masačuseto...