aA
Lapkričio 3-iąją 87 metų sukaktį paminėjusį prezidentą Valdą Adamkų sveikino daugybė žmonių, tarp jų - ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Kadangi V.Adamkus, pasak jo paties, yra LTOK šeimos narys, tai ir Lietuvos olimpinio komiteto prezidentę jis apgaubė išskirtiniu dėmesiu ir su ja bendravo kone visą valandą.
Valdas Adamkus ir Daina Gudzinevičiūtė
© LTOK nuotr.

„Jaučiuosi tikrai gerai, tačiau nelabai laiku – prieš savo gimtadienį - patekau į ligoninę. Prisipažinsiu: ir pats buvau truputį išsigandęs, nes modernūs aparatai rodė, kad kai kurių nežymių pokyčių mano organizme yra ir reikia skubiai juos pašalinti. O po operacijos tą patį vidurnaktį sulaukiau geros žinios, kad tyrimai geri, viskas švaru, ir šiandieną galiu būti kartu su jumis. Vėl pasinėriau į savo darbus, kurių dar tiek daug yra nebaigtų. Viskas gerai, nesitraukiu iš sportininkų eilių“, - sakė prezidentas.

V. Adamkaus gimtadienis sekmadienį prasidėjo nuo pat ankstyvo ryto telefono skambučiais, kai visi dar saldžiai miegojo – pirmiausiai skambino iš Amerikos, kai ten buvo 11 val. vakaro. „Mes norėjome būti pirmi“, - sakė patys artimiausi V. Adamkaus draugai. Telefonai be sustojimo skambėjo visą dieną. „Su vienu kalbu, o Alma sako, kad jau kitas skambina, nes namuose yra trys telefono linijos. Pats paskutinis skambutis buvo 11 vakaro, irgi iš Amerikos. Skambino Juozas Kazickas, kuris man linkėjo ilgiausių metų. Prieš tai jam buvau parašęs laiškutį, įdėjau porą laikraščių ir žurnalų, tarp jų ir „Sportą“ su „Olimpine panorama“.

Pašnekesyje jaučiau jo kiek prikimusį balsą. Tačiau kai su Juozu įsismaginom kalbėtis, tai jo ir balsas pasikeitė. Paklausė, o kaip ta politika? Atsakiau: kad gal šiandieną politikos nelieskime, negadinkime sau nuotaikos ir nervų – kai sausio pabaigoje atvažiuosiu pas tave atostogauti, apie politiką pakalbėsime iki išnaktų“, - pasakojo prezidentas.

J. Kazickas kadenciją baigusiam prezidentui tarė: „Senstame“. V. Adamkus atšovė: „Palauk, kas sensta? Aš tapau tiktai vyresnis, koks čia senėjimas. Kazickas atsakė, kad tai labai gera formulė. Taigi, daugiau senėjimo pas mus nebus – bus tiktai vienas pasakymas, jog tapome vyresni“, - juokėsi prezidentas.

V. Adamkus prisipažino, kad per tuos skambučius netgi ramiai negalėjo dar kartą pasižiūrėti apie jį sukurto filmo. „Žiūrėjau tiktai epizodiškai. Dabar lauksiu antrosios dalies. Filmas turėjo būti baigtas gruodžio pabaigoje, tačiau jis nukeliamas į pavasarį, nes yra labai daug medžiagos. Alma iš viso nenorėjo, kad tas filmas būti rodomas per televiziją, kad tai reklama, gyrimąsis. Tačiau mūsų niekas neklausė“, - sako V. Adamkus.

LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė pakvietė V.Adamkų į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimo 25 metų iškilmes, kurios vyks gruodžio 10-11 d.

„Sportininkai gali didžiuotis, kad mes praktiškai žygiuojame priekyje Lietuvos nepriklausomybės“, - sakė V. Adamkus, kuris irgi nemažai prisidėjo, kad būtų atkurtas Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

Plačiau apie LTOK veiklą prezidentas pasiūlė pakalbėti vėliau, labiau priartėjus olimpinio komiteto jubiliejui.

Prezidentas, kuris domėjosi, kokia bus Lietuvos olimpinė delegacija per Sočio olimpines žaidynes. „Manome, kad tai bus 6-7 sportininkų delegacija. Vis dar nepraranda vilčių dalyvauti olimpinėse žaidynėse mūsų dailiojo čiuožimo pora. Kažkokių didelių pasiekimų nesitikime, tačiau olimpinis judėjimas yra ne vien tiktai medaliai“, - sakė D. Gudzinevičiūtė. Prezidentas pridūrė, kad olimpinėse žaidynėse svarbiausia yra dalyvavimas.

LTOK prezidentė V.Adamkui papasakojo apie artimiausius organizacijos planus, pasidžiaugė, kad per vienerius metus pavyko nemažai padaryti, kad labai daug padeda Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Juras Požela, kad lyg ir pajudės Sporto įstatymo atnaujinimas.

Kadenciją baigęs prezidentas ypač džiaugėsi pastarųjų metų svariomis Lietuvos irkluotojų pergalėmis, tačiau yra susirūpinęs, kad Trakų irklavimo bazė priklauso ne jiems.

„Mes turime stiprų potencialą, irkluotojai mus džiugina per pasaulio ir Europos čempionatus. Vis dar turiu vilties, kad Lietuvoje vėl bus suburta stipri vyrų aštuonvietė. Dar ir šiandieną puikiai prisimenu mūsų aštuonvietės triumfą Filadelfijos regatoje sovietiniais laikais. Mūsų sportininkai dar buvo distancijoje, o koks didžiulis būrys sirgalių bėgo krantine paskui juos ir šaukė. Turime idealias sąlygas treniruotis Galvės ežere, tačiau ta sporto bazė turi priklausyti irkluotojams, o ne Vidaus reikalų ministerijai“, - įsitikinęs prezidentas.

V. Adamkus LTOK vadovės pasiteiravo, o ar į didįjį sportą sugrįš buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė- Scheidt. D. Gudzinevičiūtė atsakė, kad kol kas dar nėra aišku, tačiau buriuotojų Rio de Žaneiro olimpinės rinktinės kandidatų sąrašuose yra. „Jeigu Gintarė ir negrįš, tai bus kiti. Svarbiausia, kad būtų tęstinumas, o tai, kaip ir pas irkluotojus, yra“, - sakė D. Gudzinevičiūtė.

Atsisveikindama LTOK prezidentė pakvietė V. Adamkų apsilankyti Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete. „Jeigu tiktai bus proga, tikrai neišvengsite mano pasirodymo pas jus“, - atsakė prezidentas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuvos regbis pradėjo bendradarbiavimą su Anglijos „Premier“ lygos klubu

Lietuvos regbiui atsiveria dar viena galimybė tobulėti ir įgyti naujų žinių. Lietuvos regbis...

IBU taurės varžybose Italijoje lietuviai liko toli nuo lyderių (1)

Italijoje vykstančių Tarptautinės biatlono sąjungos (IBU) taurės antrojo etapo varžybų vyrų 10...

Bilis pagerino Lietuvos rekordą ir pateko į finalą (16)

Simonas Bilis pagerino Lietuvos rekordą ir pateko į Kinijoje vykstančio pasaulio plaukimo...

Krupeckaitė ir Marozaitė pasaulio taurės etape užėmė šeštąją vietą

Londone (Didžioji Britanija) vykstančio 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės...

Stambrauskas Rusijoje buvo nokautuotas Nurmagomedovo akivaizdoje (5)

Šeštadienį Samaroje (Rusija) vykusiame mišrių kovos menų (MMA) turnyre nesėkmę patyrė...

Top naujienos

Ne visi pedagogai verti šio vardo: šaukštas deguto sugadino medaus statinę (8)

Įžengusius į kabinetą rimtomis akimis nužvelgia trys iškiliausi Lietuvos partizaninių kovų...

Vytautas Landsbergis: negalima žiūrėti į gerovę tik iš ekonominės perspektyvos (654)

Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS–LKD ) garbės pirmininkas,...

Pasiekė karjeros viršūnę Vokietijoje ir grįžo į Lietuvą: niekur kitur būti dabar nenorėtų (223)

Skaičiuojama, kad 78 proc. į užsienį emigravusių lietuvių ketina grįžti į Lietuvą. 31-erių...

Sudėliojo visus taškus ant „i“: trinktelėsi durelėmis – pildysi deklaraciją (229)

Ar ateis diena, kai radę įbrėžtas ar įlenktas savo automobilio dureles galėsime kviesti...

Tarp mulais vadinamų narkotikų kurjerių – ne vienas lietuvis: po tokių „atostogų“ kai kurie namo ir nebegrįžta (119)

Mulai – taip vadinami sutikusieji dirbti narkotikų kurjeriais. Dalis jų dienas leidžia Pietų ar...

Kaip sulaukti 100 metų ir turėti šviesų protą: 10 mokslininkų rekomendacijų (74)

Vis daugiau žmonių gyvena ilgai – kai kurie 100 metų ir ilgiau. Mokslininkai bando suprasti, kaip...

4 didžiausios baimės dėl pinigų: įveikti jas nėra sudėtinga (10)

Visame pasaulyje vienas didžiausių nerimo šaltinių yra baimė dėl pinigų ir finansinio...

Moteris parodė, kaip atrodytų jos kūnas, jei atitiktų įvairių laikmečių „tobulumo“ sampratą (28)

„Grožis glūdi stebėtojo akyse“ – rašė Šekspyras. Bet ar tikrai? Visi esame įtakojami...

Daugiabučio statybos sostinės senamiestyje lieka sustabdytos

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas ( LVAT ) neleido atnaujinti daugiabučio statybos...

Nusibodo visuomet vilkėti mažą juodą suknelę? Štai, kuo galite ją pakeisti

Didžiosios metų šventės turi tarsi nerašytą aprangos kodą – tikime, jog kaip jas sutiksime ir...