Iš viso čempionato finaluose dalyvavo 55 jaunųjų tinklininkų poros iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos uždarų aikštynų. Į finalinį etapą galėjo patekti stipriausios, penkiuose etapuose reitingo taškus rinkusios poros.

Jaunimo vaikinų tarpe triumfavo TK „Auksma“ tinklininkų Manto Donėlos ir Petro Puidoko duetas. Jis per dieną iškovojo visas septynias pergales. Pusfinalyje jie 2-0 (15:10, 15:9) pranoko Domanto Saladžiaus ir Roko Astrausko („Tinklinio mokymo centras“) porą, o finale 2-0 (15:10, 15:8) įveikė Martyno Januškevičiaus bei Povilo Grigo („Auksma“) komandą.

Trečiąją vietą užėmė D. Saladžius ir Rokas Astrauskas, kurie mažajame finale 2-0 (15:11, 15:11) įveikė Igną Verygą ir Emilį Strazdą („Auksma“).

18-mečių merginų čempionate nugalėtojomis tapo „Tinklinio mokymo centro“ (TMC) atstovės Ariana Rudkovskaja bei Gabrielė Petrauskaitė. Jos pusfinalyje po 36 min. trukusios kovos 2-1 (15:12, 11:15, 11:8) įveikė Gabijos Straševičiūtės bei Melanijos Vasiliauskaitės („Auksma“) porą, o finale užtikrintai 2-0 (15:8, 15:12) pranoko Vakarę Radvilavičiūtę bei Danielę Kvedaraitę („Auksma“).

Kovoje dėl trečiosios pozicijos G. Straševičiūtė su M. Vasiliauskaite 2-1 (14:16, 15:7, 11:9) įrodė pranašumą prieš Milaną Tunkevič bei Magdaleną Klimaševskytę (TMC).

Jaunių vaikinų čempionate triumfavo Klaipėdos teniso akademijos (KTA) atstovai Povilas Varpiotas ir Danielius Čumakas. Jie finale įveikė kitą klaipėdiečių duetą Daniilą Miščenko bei Luką Jocių. Trečiąją vietą užėmė „Tinklinio akademijos“ komanda – Aleksandras Zacharevičius bei Aleksandras Zelenkovas.

15-mečių merginų pirmenybėse čempionėmis tapo Amelija Bakutė bei Milena Kulikian („SK Uraganas“). Finale jos 2-0 (15:7, 15:10) nugalėjo „Auksma“ tinklininkes Eliną Molockają ir Jekateriną Nedveckają. Trečioji vieta atiteko Dominykai Lapei bei Agilei Astapovičiūtei („Flamingo Volley“).

„Iš esmės, geriausius rezultatus rodė tos komandos, kurios daugiau ir rimčiau treniruojasi. Ypač 18-mečių čempionatuose išsiskyrė tie, kurie treniruotėms skiria daugiau laiko. Aišku yra tai, kad norint kažką pasiekti, reikia sunkiai dirbti, – kalbėjo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) viceprezidentas Marius Vasiliauskas. – Lietuvoje smarkiai išaugus uždarų paplūdimio tinklinio aikštynų skaičiui, juose pradėjo sportuoti labai daug vaikų. Ko gero – apie 1000. Ir jiems reikalingos varžybos. Tam ir buvo sukurti šie čempionatai. Ši idėja tikrai pasiteisino ir tikimės, kad kitais metais bus dar daugiau dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų“.

Augantis paplūdimio tinklinio populiarumas pastebimas ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse. Rytų Europos tinklinio zoninėje asociacijoje (EEVZA), kurios nare yra ir Lietuva, planuojama vykdyti tarptautinius uždarų patalpų čempionatus vaikų–jaunimo amžiaus grupėse, siekiant suteikti daugiau galimybių jaunimui varžytis ne tik vietiniu, bet ir tarptautiniu mastu ir kelti savo meistriškumą jau jauname amžiuje. Uždaruose aikštynuose taip pat vykdomi ir pasaulio turai, viename iš jų Lietuvos tinklininkės Vytenė Vitkauskaitė ir Urtė Andriukaitytė Naujųjų metų išvakarėse iškovojo sidabro medalius.

Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka pažymėjo, kad svarbu yra tai, jog šalys, turinčios ilgalaikės patirties ruošiant elitinius pasaulinio lygio žaidėjus ir ugdant jaunuosius tinklininkus, labai sėkmingai integruoja paplūdimio tinklinį į salės tinklinio paruošimo procesą. Tokiu būdu vaikai ir jaunimas yra ugdomi visapusiškai, supažindinami su tinklinio sporto šakos galimybėmis, specialūs pratimai ant smėlio tik pagerina jaunojo sportininko įgūdžius salėje. Jaunas žmogus tikrai dar nežino ir nesupranta, kurį kelią tinklinyje jis pasirinks.

Tokių šalių jaunieji tinklininkai varžosi ir salės, ir paplūdimio tinklinio varžybose vieno sezono metu. Tokio požiūrio ir supratimo labai trūksta jaunų sportininkų ugdymo procese Lietuvos sporto mokyklose. Todėl LTF prezidentas apgailestavo, kad šių metų uždarų patalpų čempionatų metu neišvydo daugiau dalyvių iš sporto mokyklų.

Daugiau sporto mokyklų auklėtinių tikimasi sulaukti kitame sezone. Šiais metais Kūno kultūros ir sporto departamentas patvirtino paplūdimio tinklinio neformaliojo ugdymo vertinimo rekomendacijas, kuriose atsiranda ir paplūdimio tinklinio grupių formavimas sporto mokyklose. Tikėtina, kad paplūdimio tinklinio grupės atsiras ne tik privačiuose sporto klubuose, aikštynuose, bet ir sporto mokyklose.

Šiemet uždarų patalpų čempionato projektas buvo skirtas uždarų aikštynų klubų auklėtiniams, kadangi būtent šie vaikai anksčiau neturėjo atskiros nišos varžyboms ir vienintelė galimybė sudalyvauti varžybose buvo paplūdimio tinklinio čempionatas vasarą.

LTF viceprezidentas Marius Vasiliauskas taip pat užsiminė apie naujovę, turėsiančią padėti Lietuvoje atrasti naujų talentų.

„Planuojame padaryti 9-13 metų vaikų atranką. Turėtų visoje Lietuvoje būti paskelbtas konkursas vaikams, kurie nori išmokti žaisti tinklinį. Jie turėtų atsiųsti savo duomenis (ūgis, svoris, šuolis ir pan.) ir mes juos pakviestume į nemokamas peržiūras, o vėliau patys gabiausiai galės treniruotis nemokamai“, – naują idėją pristatė M. Vasiliauskas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės