aA
Žinomas šalies maratonininkas Stanislovas Bagvilas dar neparašė knygos apie aktyvų, įdomių susitikimų bei renginių kupiną savo gyvenimą. Bet tokia knyga tikrai bus - autorius ne tik ją parašys, bet pats ir išleis. Juk jis - keletą dešimtmečių patirties turintis leidybininkas.
Stanislovas Bagvilas
© "Panevėžio balsas"
Penkiasdešimt aštuonerių metų žemaitis Stanislovas Bagvilas praėjusiais metais pelnė Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos geriausio savo amžiaus grupėje bėgiko vardą ir taurę. Per metus jis dalyvavo 49 varžybose, jose nubėgo 1003 kilometrus, daugeliu atvejų - nugalėjo.

Bėgimas, slidinėjimas, važinėjimas dviračiu Stanislovui Bagvilui - laisvalaikis, pomėgis, sveikata, energija, įkvėpimas. Maratonininko darbas visiškai atitinka šį pomėgį ir jo įsitikinimus. S.Bagvilas - vienos Vilniuje įsikūrusios leidyklos, leidžiančios knygas apie sportą, sveiką gyvenimo būdą, netradicinę mediciną, žmogaus galimybes, vadovas.

Pamėgto ežero vardu

Maratoną - 42 kilometrų trasą - S.Bagvilas bėga ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Dalyvauta Lisabonos, Milano, Potsdamo, Berlyno ir daugelyje kitų maratonų. Ir kokiame tik mieste maratonininkas lankosi, jis būtinai užsuka į knygyną - domisi leidybos ir periodikos naujienomis, semiasi idėjų, ieško įdomių autorių. S.Bagvilo gyvenimas nuo pat jaunystės susietas su knygomis ir jų leidyba.

Kelmės rajone užaugęs, mokykloje istorija, literatūra domėjęsis S.Bagvilas vis dėlto baigė ekonomikos studijas. Tačiau jaunystėje pradėjęs dirbti spaustuvėje, leidybine veikla taip užsikrėtė, kad niekuo kitu jau nebeužsiėmė. Dirbta spaustuvėje „Vaizdas“, „Minties“ leidykloje, dalyvauta kuriant „Vyturio“, „Alma littera“ leidyklas.

Paskui pagalvota ir apie savo verslą - taip 1991 metais atsirado pamėgto ežero vardu pavadinta leidykla „Asveja“. Joje išleistos populiariojo Vladimiro Megre, Sergejaus Lazarevo, Polio Brego, Stasio Špirkausko, Dalios Montvilienės, Anatolijaus Malavyčko, Michalo Tombako ir daugelio kitų sveiką gyvenimo būdą propaguojančių, žmogaus galimybes atskleidžiančių autorių knygos.

Maršrutas - Vilnius-Trakai

„Mano pomėgis susišaukia su darbu, todėl niekada nebūna nuobodu, neįdomu. Knygos ir sportas - tai mano gyvenimo prasmė“, - sako maratonininkas.

O bėgiojimo pradžia buvo dar 1978 metais - S.Bagvilas su draugais bėgdavo maudytis į Nerį, įkūrė draugiją „Vilniaus ruoniai“. Vėliau, kai daugelis bendraminčių pasitraukė iš šio judėjimo, leidybininkas bėgiojimo nemetė ir net pradėjo ilginti distancijas.

Kai buvo įveiktas vienas tuo metu ilgiausių jo maršrutų Vilnius - Trakai, sporto entuziastas suprato, kad bėgimo jau nebeatsisakys. Jis pradėjo dalyvauti varžybose ne tik Lietuvoje, važiuota į Smolenską, Taliną, Rygą, kitus miestus, susirasta daug naujų draugų. „Negaliu ramiai bėgti ir tiesiog nubėgti distancijas. Norisi kautis ir laimėti“, - sako maratonininkas.

Nebėgti ratu

„Tiems, kas nors kažkiek domisi bėgimu, patariu neatsisakyti šio pomėgio, - tikina S.Bagvilas. - Bet bėgant reikia turėti tikslą - bus įdomiau ir patikimiau. Kartais matau, kaip rytą žmonės eina į stadioną ir bėgimo trasa suka ratus. Tai neteisinga - daug naudingiau pasirinkti maršrutą, bėgti iki numatyto tikslo ir grįžti atgal. Aš pats, kai jau turėjau nemažai patirties, dažnai bėgdavau iki Nemenčinės ir atgal. Pavargsti, bet užtat koks jausmas apima, kai įveiki užsibrėžtą tikslą - atsiranda daugiau pasitikėjimo savimi, jėgų“.

42 kilometrus S.Bagvilas nubėga per 3 valandas 12 minučių, prastesnėmis sąlygomis prireikia ir 4 valandų. Paskutinius penkerius metus žiemomis jis dar ir slidinėja. Ir ne tik savo malonumui, dalyvauja ir varžybose. Šiemet kovo mėnesį S.Bagvilas ketina važiuoti į kalnus Lenkijoje, varžybose bandys įveikti 50 kilometrų trasą. Važinėjimas dviračiu - dar vienas, bene smagiausias leidybininko laisvalaikio leidimo būdas.

Skaniausia - košės

Stanislovas Bagvilas
© "Panevėžio balsas"

Maistui S.Bagvilas, sako, nesąs išrankus, tačiau kas papuolė nevalgo. „Kai pradedi aktyviai sportuoti, organizmas pats pasirenka, ką ir kiek reikia valgyti, - sako maratonininkas. - Labai patinka įvairūs žuvies patiekalai. Jeigu turėčiau laiko, ir pats žuvies prisigaudyčiau. Deja, to daryti nebespėju. O labiausiai mėgstu košes - avižinių dribsnių galėčiau valgyti kasdien. Taip pat ir grikių.“

Taurės vyno, bokalo alaus irgi prie progos neatsisako, tačiau tai būna labai retai ir saikingai. Visiems, turintiems problemų dėl nesaikingo alkoholio vartojimo, S.Bagvilas pataria kuo skubiau bristi iš pražūtingo girtuoklystės liūno, visais įmanomais būdais ieškoti išeities.

„Neseniai ir knygą išleidome „Negerk, broleli“. Siūloma daug naudingų patarimų, svarbu, kad žmogus pats suprastų ir norėtų gyventi visavertį gyvenimą“, - sako leidybininkas.

Tiražai nedideli

Pavartęs „Asvejos“ leidyklos knygas, skaitytojas daug sužinos apie liaudies mediciną, ras patarimų įvairiausiais gyvenimo atvejais. Viena iš populiaresnių leidyklos autorių - biologijos mokslų daktarė Stasė Marija Kalasauskienė negaili patarimų, sveikatos, valgių, prieskonių receptų. Rengiama enciklopedija „Augalai - maistui ir vaistams“.

Besidomintiesiems savo sveikata leidykla „Asveja“ netrukus pasiūlys garsaus lenkų medicinos mokslų daktaro profesoriaus knygų. Dalyvaudamas maratone Lenkijoje, S.Bagvilas vieno miestelio knygyne užtiko jo knygų, perskaitė, susidomėjo ir paprašė leidimo pateikti jas Lietuvos skaitytojui. Daugelį turėtų sudominti ir latvių autorius Janis Kalns. Jo knyga „Siela“ pelnė pripažinimą daugelyje Europos šalių.

„Leidžiamų knygų tiražai nedideli, - sako „Asvejos“ vadovas. - Nebėra tiek skaitančiųjų. Daug žmonių išvažinėjo į užsienius, kiti informacijos randa internete arba visai ja nesidomi, dar kiti gal ir neįperka. Leidyklai pradėjus darbą, populiarios knygos buvo leidžiamos dešimčių tūkstančių egzempliorių tiražu, vėliau - mažiau nei dešimties, o dabar užtenka ir poros tūkstančių“.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Paskelbtos pasaulio čempionatų šeimininkės: U-20 pirmenybės vyks Vilniuje

Penktadienį paskelbtos būsimų pasaulio čempionatų šeimininkės: be aukšto lygio ledo ritulio...

Starto Klaipėdoje laukiantis įspūdingo sudėjimo atletas: tai prikaustys žiūrovų dėmesį (14)

Trys iš trijų – Paulius Brilinga ir toliau išlieka Olimpinėje dienoje rengiamų „ LTeam...

Ardzijauskas pradeda naują išbandymą – bėgs 5800 km per Europą

„Bėgimas nesibaigia kirtus finišo liniją“, – sako ultra bėgikas, ugniagesys-gelbėtojas,...

DiCaprio prodiusavo Formulės E čempionato realijomis pagrįstą dokumentinį filmą

Ketvirtadienį Kanų raudonuoju kilimu žengė pirmojoje starto vietoje vėl atsidūręs Leonardo...

Dėl dopingo visko netekęs Armstrongas nieko nesigaili – jei reikėtų, spjautų į taisykles ir vėl (3)

Vieną didžiausių dopingo skandalų sporto istorijoje sukėlęs JAV dviratininkas Lance'as...

Top naujienos

Du benzingalviai leidosi į unikalią kelionę: „Passat-Krokodilu“ važiuoja iš Kinijos į Austriją užsuko ir į Lietuvą

Daugelis išgirdęs pasiūlymą į, pavyzdžiui, už 1000 kilometrų esančią šalį keliauti...

Gyvai / Mūšis dėl bilieto į LKL finalą: „Rytas“ – „Neptūnas“ Galdikas išvarytas iš aikštės (123)

Penktadienio vakarą Vilniuje vykstančiose antrose „Betsafe-LKL“ pusfinalio serijos iki dviejų...

Kaip keliauja Lietuvos vidurinioji klasė: nesarmata čiupti ir paskutinės minutės pasiūlymus (38)

Ekonomistai kalba, kad ateinanti krizė bus kitokia, tačiau gyventojai nekreipia dėmesio į kalbas...

„Spausk Gazą!“: lietuvis žiedinėse lenktynėse pristatė dar nematytą modelį

Nemuno žiede startavo Lietuvos žiedinių lenktynių sezonas. Tarp jau įprastų BMW , „ Honda...

Prancūzijoje nugriaudėjo sprogimas, yra sužeistųjų papildyta (16)

Prancūzijos Liono miesto centre penktadienį nugriaudėjo sprogimas , pranešė vietos žiniasklaida.

Specialistas ryžosi karjeros avantiūrai: metė puikiai apmokamą darbą, kad galėtų siekti pokyčių švietime

Beveik dešimtmetį Kęstutis Mačiulaitis sparčiai kopė karjeros laiptais, dirbo puikiai apmokamą...

Paskutinės antrojo turo tendencijos: kurį iš dviejų pasirinks akivaizdžiai pavargę rinkėjai (197)

Pasirinkimą balsuojant, anot profesorės Ainės Ramonaitės, daugiau gali nulemti pasikalbėjimai su...

Po Kaliningrado žingsnio – aiški ekspertų žinia Lietuvai: tai yra didysis signalas (301)

Kaliningrado srityje trečiadienį prasidėjo suplanuotas 3 dienų izoliuoto elektros sistemos darbo...

Leonidas Bershidsky: šie rinkimai Lenkijai gali būti lemtingi (1)

Didžiojoje Europos Sąjungos dalyje šios savaitės Europos Parlamento rinkimai – mažai...

Kandidatai į EP įžvelgė artėjančio sąstingio ženklus: ateities kadencijos laukia istorinė užduotis (2)

Artėjant gegužės 26 d. Europos Parlamento ( EP ) rinkimams, kandidatų į EP debatuose susitiko...