Šiame etape dalyvių laukė svarbus organizatorių draudimas – nebuvo galima plaukimo rungties įveikti su hidrokostiumu: vandens temperatūra Jonavos centre esančiame Varnutės tvenkinyje viršijo 24 laipsnius, tad nebuvo jokios rizikos plaukikams vandenyje sušalti.

Šį etapą praleido sezono lyderiai Marijus Butrimavičius bei Inga Aukselytė, kurie šeštadienį Lietuvos garbę gynė Europos triatlono čempionate.

Jonavoje olimpinėje distancijoje, kurioje atletai turėjo plaukti 1500 m, dviračiu įveikti 44 km ir nubėgti 10 km, pergalę pagaliau iškovojo marijampolietis Andrius Murauskas (Marijampolės triatlono draugija), kuris pirmąkart lipo ant aukščiausio apdovanojimų laiptelio, jo rezultatas – 2.16:48 val.

Didesnę nei 2 min. persvarą po plaukimo rungties įgijęs marijampolietis ją išsaugojo ir dviračių, ir bėgimo rungtyse, bei pasiekė nelengvą pergalę.

Antrą vietą iškovojo vilnietis Gediminas Pajėda („AplenkSave.lt/F.O.C.U.S. running“) – 2.18:27 val., trečią vietą užėmė Vytas Vasilevičius iš sostinės („TRItonas“) – 2.21:51.

Pernai moterų įskaitoje triumfavusi Inga Paplauskė („TRItonas“) pirmavo po plaukimo rungties, tačiau dviračių rungtyje 6 minučių deficitą panaikino Elena Šimaitienė, kuri išsiveržusi į priekį bėgant išsaugojo trapų pranašumą ir iškovojo kiek netikėtą pergalę.

„Velonova – Bioracer team“ komandos atstovės rezultatas – 2.44:34 val. Inga nuo jos atsiliko beveik minutę (2:45:28 val.). Trečią vietą iškovojo Ingos sesuo Ieva Urbonavičiūtė („TRItonas“) – 2:52.00 val.

Olimpinės distancijos estafečių komandoje geriausią rezultatą pasiekė Trakų KKSC komandos trijulė, kuri distanciją įveikė per 2.13:34 val.

Sprinto rungtyje taip pat trūko sezono lyderių panevėžiečių Luko Prokopavičiaus ir Evelinos Tomkevičiūtės, jie penktadienį varžėsi Europos jaunių triatlono čempionate.

Jonavoje sprinto distancijoje, kurioje atletai plaukė 750 m, mynė 22 km ir bėgo 5 km, pergalę pasiekė Titas Pumputis (Panevėžio triatlono klubas), kuris finišavo per 1.12:02 val. Vos 13 sekundžių nuo jo atsiliko Andrej Gerasimov (S-Sportas/Lietuvos kariuomenė) – 1.12:15 val., trečią vietą iškovojo Aleksandr Kazanskij (Vilnius, „3Club“) – 1.12:45 val.

Moterų įskaitoje pergalę pasiekė vis drąsiau triatlono sporto šakoje besijaučianti Monika Juodeškaitė („S-Sportas“) – 1:17:52 val. Buvusi ilgų nuotolių bėgikė pirmąkart šventė pergalę Lietuvos triatlono taurės sprinto rungtyje. Antrą vietą iškovojo panevėžietė Rugilė Girštautaitė (TSK „Darna“) – 1.23:32 val., trečia – Viktorija Kalvelytė (Marijampolės triatlono draugija) – 1.29:03 val.

Sprinto rungties estafetėje greičiausiai nuotolį įveikė „TRItono“ pirma komanda – 1.10:11 val.

Mėgėjams ir pradedantiesiems skirtoje TRI-FUN rungtyje, kur dalyviai turėjo plaukti 200 m, dviračiu įveikti 10 km ir nubėgti 2,5 km, pergales iškovojo Aurimas Gudaitis iš Druskininkų (39:31 min.) bei Ugnė Paurytė iš Panevėžio (41:26 min.)

Europos čempionate – solidūs rezultatai amžiaus grupėse

Europos čempionate, kuris vyko Tartu mieste Estijoje, 35-39 m. amžiaus grupėje solidų rezultatą pasiekė Marijus Butrimavičius, kuris olimpinę trasą įveikė per 1.55:35 val. ir užėmė antrą vietą. Penktą poziciją savo amžiaus grupėje (30-34 m.) iškovojo Inga Aukselytė (2.10:07 val.).

5-tas liko ir Jaunius Strazdas 20-24 m. amžiaus grupėje, olimpinį triatlono nuotolį įveikęs per 1.59:40 val.

Europos čempionate sprinto rungtyje penktadienį startavo Lukas Prokopavičius ir Evelina Tomkevičiūtė. Ji užėmė 58 vietą, nuotolį įveikusi per 1.07:54 val. Lukas Prokopavičius liko 52 vietą, jo rezultatas 1 val. 00:25 sek.

Penktadienį vyrų elito grupėje sprinto rungtyje startavo Titas Pumputis, Tautvydas Kopūstas ir Lietuvai atstovaujantis ispanas Alberto Casilassas. Titas dviračių rungtyje buvo aplenktas ratu ir dėl to turėjo pasitraukti iš varžybų, Alberto užėmė 42 vietą (55:46), Tautvydas 44-as. (56:13).

Lietuvos triatlono taurę sudaro 7 etapai, o penktame etape rugpjūčio 5 d. triatlonininkus kvies Žasliai, kuriame atletai varžysis ilgo nuotolio triatlono trasoje (1900 m plaukimas, 90 km dviračiu, 21 km bėgimas).

Rugpjūčio 18-ąją triatloninkus kvies Veisiejų etapas, o triatlono taurės sezono finišas numatytas Druskininkuose rugsėjo 1-ąją dieną.