17-metis olimpinę triatlono distanciją, kurioje reikėjo plaukti 1500 m, dviračiu numinti 40 km ir nubėgti 10 km, įveikė per 2:05.15 val. Artimiausią varžovą R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinis lenkė daugiau nei 6 min.

Po plaukimo rungties Lukas atsiliko 1:41 min. nuo šveicaro Lucaso Klante, tačiau dviračių rungtyje varžovą pavijo ir aplenkė bei prieš bėgimą turėjo 4 minučių pranašumą. Bėgimo rungtyje L. Prokopavičius tik didino savo persvarą ir užtikrintai iškovojo Europos čempiono titulą.

Antrą vietą užėmė šveicaras Lucas Klante (2.11:27 val.), trečias – britas Benas Scottas (2.13:53 val.).

Europos jaunių iki 19 m. čempionais yra tapęs Tautvydas Kopūstas (2014 m.) bei Titas Pumputis (2015 m.).

Jaunių amžiaus grupėje (iki 19 m.) Europos čempionato bronzos medalį iškovojo 18-metė Unė Narkūnaitė („Panevėžio triatlono klubas“), kuri olimpinę distanciją įveikė per 2.33:08 val., ketvirta liko Evelina Tomkevičiūtė – 2.34:44 val.

Jaunimo 20-24 m. amžiaus grupėje Tadas Cesevičius užėmė 17-ą vietą (iš 22-ų finišavusių atletų), jo rezultatas – 2.16:21 val.