Vienviečių baidarių 1000 m nuotolyje atkakliausiai kova vyko tarp Europos čempionato prizininkų ir ilgamečių porininkų Andrejaus Olijniko ir Ričardo Nekriošiaus. Lietuvos taurės laimėtoju tapo A. Olijnikas, kuris distanciją įveikė per 3 min. 40,013 sek. ir antroje vietoje finišavusį R. Nekriošių aplenkė 1,223 sek.

„Pirmos sezono varžybos visada yra įtemptos. Joms reikia tinkamai psichologiškai nusiteikti, nes nuo praėjusių varžybų būna praėję beveik metai. Prieš startą buvo nemažai jaudulio. Su buvusiu porininku atskirai ruošėmės sezonui, todėl nežinojau jo pajėgumo, nežinojau kiek jėgų liks distancijos pabaigoje, kai reikia finišuoti. Bet pavyko tinkamai susikoncentruoti varžyboms ir parodyti ką galiu geriausia“, – sakė praėjusių metų pasaulio čempionate 6 vietą šioje olimpinėje distancijoje užėmęs A. Olijnikas.

Dar vieną pergalę A. Olijnikas iškovojo dviviečių baidarių 500 m nuotolyje kartu su Mindaugu Maldoniu. Nugalėtojai distanciją įveikė per 1 min. 31,836 sek. ir antroje vietoje finišavusius latvius aplenkė 3,416 sek.

Dviviečių kanojų 500 m nuotolyje Lietuvos taurę iškovojo Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas. Nugalėtojai distanciją įveikė per 1 min. 44,273 sek. ir artimiausius persekiotojus aplenkė net 8,261 sek.

Keturviečių baidarių 500 m nuotolyje įtikinamą pergalę šventė Aurimas Lankas, Simonas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Edvinas Ramanauskas. Iš Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ir Europos čempionatų prizininkų sudaryta keturvietė distanciją įveikė per 1 min. 24,802 sek. Artimiausius persekiotojus nugalėtojai aplenkė 4,887 sek.

„Po treniruočių stovyklos praėjo kelios savaitės ir ta pertrauka šiek tiek jautėsi trasoje. Tarpusavio supratimo dar trūksta, nes šiais metais buvo daug bandymų formuojant keturvietės sudėtį. Buvo trys skirtingai variantai, dabar likome prie dviejų sudėčių. Ta vidinė konkurencija gal kažkiek ir trukdo, nes treniruotėse kiekvienas bando laimėti visas atkarpas, o dėl to kartais kenčia technika ir kiti dalykai. Pirmame pasaulio taurės etape Čekijoje keturviečių rungtyje startuos ta pati sudėtis, kuri pernai pasaulio čempionate iškovojo 5 vietą – Mindaugas ir Simonas Maldoniai, Artūras Seja ir Ignas Navakauskas. Antrame etape Lenkijoje lenktyniausim dabartinė sudėtis, kuri startavome čia Trakuose. Tarptautinėse varžybose galėsime įvertinti, kuri sudėtis yra stipresnė“, – teigė A. Lankas.

Vienviečių kanojų 1000 m distancijoje greičiausias buvo latvis Robertas Lagzdinis. Latvis antroje vietoje finišavusį Artūrą Golovač aplenkė 5,352 sek. Dviviečių baidarių 1000 m nuotolyje Lietuvos taurę iškovojo lenkai Karolis Garbaczas ir Adamas Wysockis. Antrą vietą užėmė lietuvių įgula Tautvydas Šukys ir Marco Bratich.

Moterų vienviečių kanojų 500 m distancijoje pergalę iškovojo daugkartinė Lietuvos čempionė Gabrielė Čerepokaitė. Vienviečių baidarių 500 m nuotolyje visą prizininkų pakylą pasidalijo Latvijos atstovės, o nugalėtoja tapo Aldina Madara.

Sekmadienį Lietuvos taurės varžybose bus išdalinti apdovanojimai 200 m distancijoje. Finalai prasidės 13.30 val. Finalus rodys DELFI TV.