Šis rezultatas tapo dar vienu R. Meilutytės užfiksuotu nauju Lietuvos suaugusiųjų rekordu. Be to, 14-metė sportininkė įvykdė olimpinį A normatyvą.

Antrą vietą užėmusi rusė Anna Ganus atsiliko beveik 4 sek. (1:11,25 min.). Bronzos medalis atiteko slovėnei Tjasai Pintar (1:12,23 min.).

Vaikinų 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi pagrindiniame finale Povilas Strazdas finišavo septintas (1:54,41 min.)

Nugalėtoju tapo italas Andrea Mitchelas D’Arrigo (1:50,28 min.), antrą vietą užėmė prancūzas Benjaminas Jany (1:53,02 min.), trečią – rusas Viktoras Zacharovas (1:53,54 min.).

Ieties metikams – sidabras ir bronza

Festivalio lengvosios atletikos varžybose Turkijoje penktadienį antrąją vietą merginų ieties metiko varžybose užėmė bei sidabro apdovanojimą pelnė Liveta Jasiūnaitė. Jaunoji Lietuvos lengvaatletė jau pirmu bandymu ietį numetė 52,00 m.

Ji pasiekė asmeninį rekordą bei pagerino Lietuvos 17 ir 18-mečių rekordus.

Aukso medalio savininke penktu bandymu įrankį nusviedusi 53,86 m tapo rusė Alina Gerasimčiuk, o bronzos apdovanojimu tarp dvylikos finalo dalyvių tenkinosi prancūzė Alexie Alais (50,94 m).

Bronzos medalį iškovojo ieties metikas Povilas Dabašinskas, kuris įrankį numetė 73,23 m.

Lietuvos sportininką aplenkė tik ukrainietis Jurijus Kušnirukas (83,42 m) ir suomis Sebastianas Teikaris (75,43 m).

Per žingsnį nuo apdovanojimų liko šuolininkė į tolį Jogailė Petrokaitė. Lietuvė finale geriausiu bandymu nušoko 5,95 m ir 16 cm atsiliko nuo bronzą iškovojusios rusės Marinos Bučelnikovos (6,11 m) bei užėmė ketvirtą vietą.

Šioje rungtyje čempione tapo ukrainietė Maryna Bech (6,25 m), aplenkusi sidabro medalį pelniusią vokietę Julią Gaerter (6,14 m).

Lietuvos tenisininkėms - Europos jaunimo olimpinio festivalio bronzos medaliai

Dar vieną medalį Lietuvai Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Turkijoje iškovojo tenisininkės – Akvilė Paražinskaitė ir Justina Mikulskytė.

Lietuvės merginų dvejetų varžybų mažajame finale penktadienį 6:1, 6:2 nugalėjo slovakes Pia Cuk ir Nataliją Sipek bei iškovojo bronzos apdovanojimus.

Čempionėmis tapo Čekijos pora Kristyna Roučkova ir Katerina Siniakova, kurios finale 6:4, 6:3 įveikė itales Deborah Chiesą ir Beatricę Lombardo.

Gimnastas R.Tvorogalas iškovojo sidabro medalį

Vaikinų gimnastų varžybose sidabro medalį pratimuose ant skersinio iškovojo Robertas Tvorogalas.

Lietuvos atleto pasirodymas finale buvo įvertintas 13,525 balo.

Čempionu tapo šveicaras Christianas Baumanas (13,800 b.), o bronza atiteko olandui Karlui Kosztkai (13,175 balo).

R. Tvorogalas turėjo teisę varžytis dar trijuose finaluose, tačiau šia galimybe nepasinaudojo.

Dešimt medalių iškovojusi Lietuva komandų rikiuotėje užėmė dešimtą vietą

Penktadienį Turkijoje pasibaigusiame XI Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje net 10 medalių iškovojusi Lietuva, komandų rikiuotėje užėmė aukštą dešimtą vietą.

Lietuvos delegacijos sąskaitoje net 3 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos medaliai.

Komandų rikiuotėje nugalėjo Rusijos jaunieji sportininkai iškovoję net 54-ą medalius - 21 aukso, 17 sidabro ir 16 bronzos.

Antrą vietą komandų rikiuotėje užėmė Didžiosios Britanijos jaunieji olimpiečiai, iškovoję 33 medalius (17 aukso, 10 sidabro ir 6 bronzos), o į trečiąją vietą pakilo Ukrainos jaunieji sportininkai (15 medalių - 8; 4; 3), paskutinę dieną aplenkę bendraamžius iš Italijos (31 medalis - 7; 12; 12).

Iš viso medalius festivalyje iškovojo 35-ių valstybių atletai (vieta, komanda, auksas, sidabras, bronza, viso medalių):