Žaidynių sutartyje nurodoma, kad Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) gali atimti iš šalies organizavimo teises, jei olimpiada nebus surengta 2020 metais, japonų parlamentui sakė olimpinių žaidynių ministrė Seiko Hashimoto.

Ji pridūrė, kad atitinkamą sprendimą vyriausybei tikriausiai teks priimti iki gegužės pabaigos.

Tiek Japonijos vyriausybė, tiek organizatoriai Tokijuje, tiek TOK pažadėjo atidaryti žaidynes pagal tvarkaraštį – liepos 24 dieną, tačiau sparčiai plintantis virusas kelia vis didesnį susirūpinimą visam pasauliui.

„Dar kartą pažvelgus į sutartį, jos 66-ame straipsnyje rašoma, kad TOK turi teisę nutraukti žaidynes atšaukiant sutartį, jei... žaidynės neįvyks 2020 metais“, – pabrėžė S. Hashimoto.

„Šiuo metu 2020-ųjų Tokijo [olimpiados] komitetas, TOK ir Tokijo [miesto valdžia] daro viską, kad žaidynės būtų rengiamos nuo liepos 24 dienos, – pridūrė ji. – Vyriausybė tam visiškai pritars.“

Infekcine liga COVID-19 buvo aptikta 76 šalyse; ją sukeliantis virusas pražudė jau mažiausiai 3 116 žmones ir sukėlė chaosą, vyriausybėms pradėjus riboti susisiekimą. Siekiant užkirsti kelią užkrato plitimui buvo atšaukti ar atidėti daugybė sporto renginių.

S. Hashimoto pažymėjo, kad gegužės mėnuo veikiausiai taps „svarbiu etapu“ sprendžiant, ar Olimpinės žaidynės vyks kaip numatyta.

„Vienas TOK narys pareiškė, kad gegužės pabaiga yra galutinis terminas sprendimui priimti“, – pažymėjo ministrė, turėdama omeny vyresniojo TOK nario Dicko Poundo komentarus.

„Taigi, manau, kad gegužės pabaiga yra svarbus etapas“, – pabrėžė ji.

„Dedame visas įmanomas pastangas įtikinti TOK, kad Tokijo žaidynės gali būti surengtos saugiai.“

Japonijos premjeras Shinzo Abe liepė sustiprinti kovos su koronavirusu priemones, ragindamas šalies mokykloms kelioms savaitėms užsidaryti, o didelių renginių organizatorius – juos atšaukti ar atidėti.

Buvo paveikta daugybė įvairių renginių – nuo futbolo varžybų iki muzikos koncertų, o pavasario sumo čempionatą nuspręsta rengti už uždarų durų.

Antradienį dėl viruso taip pat buvo atšauktos parolimpinių žaidynių neįgaliųjų vežimėlių regbio bandomosios rungtynės, turėjusios prasidėti rugpjūčio 25 dieną.

„Vis dėlto per 2020-ųjų Tokijo [olimpiadą] tam tikra forma įvyks neįgaliųjų vežimėlių regbio bandomosios varžybos balandžio mėnesį, kai bus užtikrinta saugi aplinka“, – pažymima organizacinio komiteto pareiškime.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)