Šį TOK šeštadienį išplatintą pareiškimą cituoja „Reuters“.

„Jei toks sprendimas būtų įgyvendintas, jis tik pakenktų Ukrainos sportininkų bendruomenei ir niekaip nepaveiktų karo, kurį pasaulis nori sustabdyti ir kurį TOK griežtai smerkia“, – teigiama pareiškime.

Rusijos ir Baltarusijos sportininkams draudžiama dalyvauti daugumoje elitinių tarptautinių sporto varžybų nuo 2022 m. kovo – praėjus mėnesiui po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą. TOK nelinkęs pašalinti rusų ir baltarusių iš Paryžiaus olimpinių žaidynių, nes baiminasi, kad negrįžtų šaltojo karo laikus menantys olimpinių žaidynių boikotai.

Sausio mėnesį TOK nustatė tvarką, pagal kurią Rusijos ir Baltarusijos sportininkai, norėdami užsitikrinti olimpines vietas 2024 m. olimpinėse žaidynėse per Azijos atrankos varžybas, gali varžytis kaip neutralūs sportininkai – be šalių vėliavų ir himnų. TOK taip pat pranešė, kad vėliau priims atskirą sprendimą dėl Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimo Paryžiaus žaidynėse.

Ukrainos ministrų kabinetas yra nusprendęs, kad Ukrainos sportininkai nedalyvaus tarptautiniuose turnyruose, jei juose dalyvaus sportininkai iš Rusijos ir Baltarusijos.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės